FOT. Marta Jakubiak/„Gazeta Lekarska”

Dziennikarski Klub Promocji Zdrowia na podium

Na uroczystej gali Sukcesu Roku 2018 w Ochronie Zdrowia, która odbyła się na początku stycznia br. w Zamku Królewskim w Warszawie, Dziennikarski Klub Promocji Zdrowia otrzymał główną nagrodę w kategorii „Media”. Statuetkę z rąk ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i ks. Arkadiusza Nowaka odebrały Jadwiga Kamińska, Iwona Schymalla
i Dorota Romanowska z zarządu Stowarzyszenia.

Dziennikarski Klub Promocji Zdrowia to ogólnopolska organizacja, która od 2004 roku zrzesza dziennikarzy zajmujących się zagadnieniami związanymi z ochroną zdrowia i medycyną. Red. Jadwiga Kamińska – wieloletnia dziennikarka Polskiego Radia – pełni funkcję prezesa od 15 lat. Stowarzyszenie założyła wraz z red. Iwoną Schymallą, red. Dorotą Romanowską i red. Mariuszem Gujskim.

Organizacja inicjuje imprezy, które mają na celu podnoszenie świadomości zdrowotnej społeczeństwa, a także informowanie dziennikarzy i osoby zainteresowane ochroną zdrowia o znaczących zjawiskach i wydarzeniach wpływających na zdrowie Polaków. Dziennikarski Klub Promocji Zdrowia organizuje też konferencje i warsztaty szkoleniowe dla dziennikarzy poświęcone najnowszym osiągnięciom medycyny i farmacji, a także ważnym problemom zdrowotnym.

Konkurs Sukces Roku 2018 W Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny to plebiscyt organizowany przez czasopismo „Menedżer Zdrowia” i Wydawnictwo Termedia. Wyłonieni przez kapitułę konkursu laureaci dziesięciu kategorii to osoby i podmioty, które szczególnie wyróżniły się w polskiej ochronie zdrowia w danym roku.

Oceń ten artykuł

Podobne wiadomości

Nie ma możliwości dodania komentarza