Szanowni Państwo,
Ze względu na epidemię, ulegnie zmianie termin XVII Gali Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”, planowanej pierwotnie na 16 kwietnia 2020.
O nowym terminie i miejscu dorocznej ceremonii, poinformujemy najszybciej jak będzie to możliwe.
Za niedogodności przepraszam, za zrozumienie dziękuję
Paweł Kruś, przewodniczący Kapituły Nagrody
fot. fotolia

Lek wspomagający leczenie zakażeń spowodowanych koronawirusem – dopuszczony do obrotu w Polsce.

Lek zawierający chlorochinę, wspomagający leczenie zakażeń spowodowanych koronawirusem SARS-CoV-2, uzyskał pozytywną decyzję URPL. Firma zobowiązała się do dostarczenia leku dla pacjentów, zgodnie z zapotrzebowaniem Ministerstwa Zdrowia.

13 marca br. Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wydał pozytywną decyzję  w sprawie zmiany do pozwolenia na dopuszczenie do obrotu dla produktu zawierającego chlorochinę (Chloroquini phosphas).
Decyzja polega na dodaniu nowego wskazania terapeutycznego: „Leczenie wspomagające w zakażeniach koronawirusami typu beta takimi jak SARS-CoV, MERS-CoV i SARS-CoV-2” oraz związanego z nim dawkowania produktu leczniczego.
Uzasadnienie zostało oparte na analizie danych pochodzących z dotychczas opublikowanych danych klinicznych.
Produkt jest wytwarzany w zakładach produkcyjnych Adamed Pharma w Polsce i będzie dostępny dla pacjentów wymagających leczenia tym produktem. Lek będzie na razie dostępny wyłącznie w dystrybucji szpitalnej. Firma zapewnia, że zabezpieczyła zapas produktu na potrzeby Ministerstwa Zdrowia i Agencji Rezerw Materiałowych. Produkt będzie dystrybuowany dla pacjentów zgodnie z dyspozycjami Ministerstwa Zdrowia.

Podobne wiadomości

Nie ma możliwości dodania komentarza