Epidemia minie. Pracujemy zdalnie lecz normalnie: Marcowe „Nowe Terapie” dostarczy Państwu Poczta Polska, "Świat Lekarza – Onkologia i Hematologia 2020”, skierujemy do druku w kwietniu.
Stworzyliśmy „Świat Lekarza 3D”. Będzie ukazywał się dwa razy w miesiącu, roześlemy go elektronicznie do 40.000 lekarzy.
Stworzyliśmy wydzieloną sekcję ekspercką „Świata Lekarza” na portalu pacjenci.pl/kategorie/swiat-lekarza Dzięki temu dotrzemy z profesjonalnymi informacjami lekarskimi do 1,5 miliona UU.
Zapraszamy do lektury Świata Lekarza/ Nowe Terapie oraz na strony swiatlekarza.pl i pacjenci.pl/kategorie/swiat-lekarza
Paweł Kruś, wydawca i redaktor prowadzący Świata Lekarza

Pasja i szacunek

Od lipca 2018 przedstawiciele naszej Redakcji uczestniczą w Zespołach Parlamentarnych ds. Praw Pacjentów poświęconych urologii onkologicznej.
Starają się wspierać piórem wysiłki Zarządu PTU i jego Prezesa, prof. Piotra Chłosty; Krajowego Konsultanta w dziedzinie urologii, prof. Artura Antoniewicza oraz niezwykłego na polskiej scenie politycznej pozytywistycznego reformatora ochrony zdrowia Posła Krzysztofa Ostrowskiego w zapewnieniu optymalnej opieki pacjentom urologicznym. Nasi dziennikarze nie pamiętają spotkań, które tak jak te gromadziłyby tak oddane sprawie grono profesjonalistów – w spotkaniach uczestniczą krajowi konsultanci, eksperci, organizacje pacjentów, przedstawicie NFZ, Ministerstwa Zdrowia.

Wszystkich uczestników łączy pasja.

Co najważniejsze, te spotkania przynoszą spektakularne efekty – w ich wyniku, już w marcu 2019 Prezes NFZ zwiększył kompetencje urologów w systemie opieki onkologicznej nad pacjentami z nowotworami układu moczowego, umożliwiając im m.in. prowadzenie chemioterapii. Czekamy na uruchomienie jesienią programów pilotażowych opieki koordynowanej w walce z nowotworami pęcherza moczowego, nerek i stercza.

Szacunek – nie słyszałem, by ktoś tyle osiągnął w zaledwie trzy kwartały.

Szacunek należy się też dr. Markowi Tombarkiewiczowi, który jako Wiceminister Zdrowia RP zainspirował lekarzy, ekspertów, organizacje pacjentów, NFZ i Sejm do wprowadzania opieki koordynowanej nad pacjentami. To, co wydawało się wówczas niemożliwe, staje się dziś standardem w urologii, gastrologii, kardiologii i onkologii. Bez jego determinacji temat opieki kompleksowej zapewne do dziś nie stałby się faktem.

Żadne wysiłki entuzjastów nie przyniosłyby rezultatów, gdyby nie ciężka praca ekspertów tematu. Za nią podziwiam Profesorów Piotra Chłostę i Artura Antoniewicza. Życzę, by na 49. Krajowym Kongresie PTU… pracowali nad kolejnymi cegiełkami budującymi świetnie zorganizowaną, skuteczną urologię.

Podobne wiadomości

Nie ma możliwości dodania komentarza