Szanowni Państwo,
Ze względu na epidemię, ulegnie zmianie termin XVII Gali Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”, planowanej pierwotnie na 16 kwietnia 2020.
O nowym terminie i miejscu dorocznej ceremonii, poinformujemy najszybciej jak będzie to możliwe.
Za niedogodności przepraszam, za zrozumienie dziękuję
Paweł Kruś, przewodniczący Kapituły Nagrody
prof. Marek Wojtukiewicz
Fot. archiwum prywatne

Prof. Marek Wojtukiewicz z Nagrodą Ministra Zdrowia

Prof. Marek Wojtukiewicz, od wielu lat współpracujący ze Światem Lekarza, został nagrodzony Nagrodą Ministra Zdrowia za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności dydaktycznej, za działalność naukową i dydaktyczną.

Prof. Wojtukiewicz ukończył studia na Wydziale Lekarskim AM w Białymstoku. Przez kilka lat przebywał na stażach naukowych za granicą, m.in. w Dartmouth College. Od niemal 24 lat kieruje Kliniką Onkologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz Oddziałem Onkologii Klinicznej Białostockiego Centrum Onkologii. Autor ponad 600 doniesień naukowych, w tym około 320 artykułów w formie in extenso oraz ponad 90 rozdziałów w podręcznikach krajowych i zagranicznych; redaktor 9 książek. Członek komitetów redakcyjnych szeregu czasopism medycznych. Dwunastokrotnie wyróżniony Nagrodą Naukową/Dydaktyczną Ministra Zdrowia. Czterokrotnie zdobył Nagrodę Naukową Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej za najlepsze prace opublikowane w czasopismach anglojęzycznych.

Podobne wiadomości

Nie ma możliwości dodania komentarza