fot. Artur Oleszczuk

Uśmiech politowania

Premiera tego numeru „Świata Lekarza” odbędzie się podczas ceremonii wręczenia Nagród Zaufania „Złoty OTIS” na początku kwietnia.

Gala jest spotkaniem organizacji lekarzy, farmaceutów, diagnostów laboratoryjnych, pacjentów, dziennikarzy i producentów. Podczas uroczystości ogłaszane są koncepcje pozytywnego reformowania ochrony zdrowia, często wstydliwe dla systemu, wskazujące obszary po prostu przeoczone, czego skutki odczuwają setki tysięcy chorych. Edukacja, profilaktyka i dyplomacja zdrowotna są elementami, które zawsze pojawiają się podczas ceremonii i docierają do obecnych z nami od lat przedstawicieli Komisji Zdrowia Sejmu i Senatu oraz administracji.

Myślę, że taka, wcale niemała grupa ludzi, o potężnym kapitale intelektualnym w każdym demokratycznym społeczeństwie być musi. Wzbogaca merytorycznie ochronę zdrowia i wyznacza dla niej trendy myślowe. Niekiedy wyprzedzają one czas, by znienacka powrócić do publicznych debat po kilku latach.

W tym szczególnym roku, bo 2017 jest rokiem dr. Władysława Biegańskiego – z pewnością podczas uroczystości zabrzmi maksyma „Nie będzie dobrym lekarzem, kto nie jest dobrym człowiekiem”. Zabrzmi z dziecinną wiarą, że to prawda, mimo że niejednemu przemknie przez twarz uśmiech politowania. Wierzę, że przez krótką chwilę.

Podobne wiadomości

Nie ma możliwości dodania komentarza