fot. Artur Oleszczuk

Zakopiańskie varia

Już po raz trzeci początek jesieni spędzimy na Sympozjum Diabetologicznym prof. Władysława Grzeszczaka w Zakopanem.

To są dla nas chwile, kiedy uświadamiamy sobie, że mimo iż przez cały rok piszemy o cukrzycy, ciągle musimy sie o niej uczyć. Profesor ma niezwykłą umiejętność uwalniania kreatywnej energii swoich gości, prowokuje do myślenia, do wychodzenia poza schemat myślowy.

Już się cieszę na zakopiańskie dyskusje, których pokłosie znajdziecie w listopadowym wydaniu „Świata Lekarza”, przy okazji omawiania tematów gastroenterologicznych i… mikrobiomu, który jest odpowiedzialny między innymi za skłonność do cukrzycy.

Wiemy, że w tym roku frekwencja będzie rekordowa i bardzo się z tego cieszymy. Po raz pierwszy publikujemy zaproszenie do odwiedzenia rekomendowanych przez Profesora miejsc w Zakopanem, choć pewnie będą z nich mogły skorzystać tylko te osoby, które zostaną tutaj kilka dni dłużej. Bo opuścić pasjonujących wykładów Sympozjum po prostu się nie da.

Zbliżają się wybory lokalne, ciekawe czy władze Zakopanego podziękowały prof. Władysławowi Grzeszczakowi za to, że przez ponad 20 lat zaprasza rocznie ponad tysiąc znakomitych osób do stolicy Tatr?

Dopóki tak się nie stanie, to znaczy, że samorządność lokalna nadal dojrzewa. Małe ojczyzny powinny nauczyć się doceniać swoich Przyjaciół.

Oceń ten artykuł

Podobne wiadomości

Nie ma możliwości dodania komentarza