Partner
Partner
Więcej
  Partner
  Partner

  „Suplementy diety – dokąd zmierzamy?” – Konferencja

  Wpływ suplementów diety na organizm człowieka oraz bezpieczeństwo ich stosowania – to wiodące tematy organizowanej przez Ogólnopolskie Centrum Dietetyki Instytutu Żywności i Żywienia konferencji pt. „Suplementy diety – dokąd zmierzamy?”, która odbędzie się 24 października 2014 r. w siedzibie IŻŻ w Warszawie.

  Czy suplementy diety są dla każdego? Co wiemy o ich działaniu na organizm? W jakim kierunku ewoluuje rynek suplementów? – to tylko niektóre z pytań, na które będzie można uzyskać odpowiedź w czasie konferencji, dedykowanej nie tylko lekarzom i dietetykom, ale także specjalistom z branży farmaceutycznej i spożywczej.

  Aktualny stan wiedzy i wyniki najnowszych badań na temat suplementów diety przedstawią w czasie konferencji uznani eksperci z Instytutu Żywności i Żywienia oraz wielu innych wiodących ośrodków naukowych i szpitali klinicznych z całej Polski.

  Wśród szczegółowych zagadnień omawianych w trakcie konferencji będą m.in.: stosowanie suplementów diety w cukrzycy i otyłości, suplementy diety w zapobieganiu i leczeniu nowotworów, prawne aspekty funkcjonowania rynku suplementów diety w Polsce oraz wiele innych. Ponadto, w czasie konferencji odbędzie się debata ekspercka pod tytułem „Suplement diety – żywność czy lek?”

  Szczegółowy program konferencji, formularz zgłoszeniowy i inne ważne informacje można znaleźć na stronie internetowej Instytutu Żywności i Żywienia (www.izz.waw.pl ), w sekcji aktualności.

  Termin przyjmowania zgłoszeń do udziału w konferencji upływa 10 października 2014 r. Liczba miejsc jest ograniczona.

  Patronem instytucjonalnym konferencji jest Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych, a patronami medialnymi są branżowe czasopisma: Manager Apteki oraz Food Forum.

  Kontakt dla uczestników / rejestracja:

  E-mail: [email protected]

  Tel.(22) 55 09 905

  Więcej od autora

  Podobne artykuły

  ŚWIAT LEKARZA 3Dspot_img

  Najnowsze artykuły

  Prof. Wierzba, dyrektor szpitala MSWiA: To nie miał być i nie będzie szpital dla VIP-ow

  To nigdy nie będzie szpital dla VIP-ów, przekształcenie CSK MSWiA w Państwowy Instytut Medyczny to szansa dla pacjentów i personelu.

  Gdy rock sięga granic muzyki, a onkologia granic medycyny, czyli XVI konferencja Polskiej Grupy Raka Płuca

  To największa naukowa konferencja onkologiczna w Polsce: onkolodzy kliniczni, pulmonolodzy, patomorfolodzy, radioterapeuci, diagności molekularni i laboratoryjni, radiolodzy podczas XVI Konferencji Polskiej Grupy Raka Płuca...

  XII Kongres Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego: zaproszenie do udziału

  Polskie Towarzystwo Lipidologiczne zaprasza do udziału wtegorocznej, XII edycji Kongresu PTL, który odbędzie się w formie hybrydowej. Kongres to dziesiątki merytorycznych wykładów, panele dyskusyjne,...

  Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

  Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D