Partner
Partner
Więcej

    „Suplementy diety – dokąd zmierzamy?” – Konferencja

    Wpływ suplementów diety na organizm człowieka oraz bezpieczeństwo ich stosowania – to wiodące tematy organizowanej przez Ogólnopolskie Centrum Dietetyki Instytutu Żywności i Żywienia konferencji pt. „Suplementy diety – dokąd zmierzamy?”, która odbędzie się 24 października 2014 r. w siedzibie IŻŻ w Warszawie.

    Czy suplementy diety są dla każdego? Co wiemy o ich działaniu na organizm? W jakim kierunku ewoluuje rynek suplementów? – to tylko niektóre z pytań, na które będzie można uzyskać odpowiedź w czasie konferencji, dedykowanej nie tylko lekarzom i dietetykom, ale także specjalistom z branży farmaceutycznej i spożywczej.

    Aktualny stan wiedzy i wyniki najnowszych badań na temat suplementów diety przedstawią w czasie konferencji uznani eksperci z Instytutu Żywności i Żywienia oraz wielu innych wiodących ośrodków naukowych i szpitali klinicznych z całej Polski.

    Wśród szczegółowych zagadnień omawianych w trakcie konferencji będą m.in.: stosowanie suplementów diety w cukrzycy i otyłości, suplementy diety w zapobieganiu i leczeniu nowotworów, prawne aspekty funkcjonowania rynku suplementów diety w Polsce oraz wiele innych. Ponadto, w czasie konferencji odbędzie się debata ekspercka pod tytułem „Suplement diety – żywność czy lek?”

    Szczegółowy program konferencji, formularz zgłoszeniowy i inne ważne informacje można znaleźć na stronie internetowej Instytutu Żywności i Żywienia (www.izz.waw.pl ), w sekcji aktualności.

    Termin przyjmowania zgłoszeń do udziału w konferencji upływa 10 października 2014 r. Liczba miejsc jest ograniczona.

    Patronem instytucjonalnym konferencji jest Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych, a patronami medialnymi są branżowe czasopisma: Manager Apteki oraz Food Forum.

    Kontakt dla uczestników / rejestracja:

    E-mail: [email protected]

    Tel.(22) 55 09 905

    Więcej od autora

    Podobne artykuły

    ŚWIAT LEKARZA 3Dspot_img

    Najnowsze artykuły

    Dr hab. n. med. Andrzej Nowakowski: Rzadki przykład szczepionki, która chroni przed nowotworem

    Musi minąć co najmniej kilka dekad, aby ta olbrzymia skuteczność szczepień przeciw HPV przeło­żyła się na sytuację epidemiologiczną w całej popula­cji. Jeśli w 2023...

    Prof. dr hab. n. med. Piotr Rutkowski: Ta terapia przynosi bardzo szybką odpowiedź

    Jeszcze do bardzo czarniak był chorobą, która wiązała się z maka­brycznie złym rokowaniem. To się istotnie poprawiło w ostatnim cza­sie: pięcioletnie przeżycia 10 lat...

    Prof. dr hab. n. med. Jacek Sznurkowski: To nie jest jeden, tylko cztery raki endometrium

    Najważniejsze jest uświadomienie pacjentkom, że zanim zgodzą się na operację, lekarz powinien powiedzieć, z jakim rakiem mamy do czynienia. Nie ma jednego raka endometrium,...

    Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

    Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D