Więcej

  „Suplementy diety – dokąd zmierzamy?” – Konferencja

  Wpływ suplementów diety na organizm człowieka oraz bezpieczeństwo ich stosowania – to wiodące tematy organizowanej przez Ogólnopolskie Centrum Dietetyki Instytutu Żywności i Żywienia konferencji pt. „Suplementy diety – dokąd zmierzamy?”, która odbędzie się 24 października 2014 r. w siedzibie IŻŻ w Warszawie.

  Czy suplementy diety są dla każdego? Co wiemy o ich działaniu na organizm? W jakim kierunku ewoluuje rynek suplementów? – to tylko niektóre z pytań, na które będzie można uzyskać odpowiedź w czasie konferencji, dedykowanej nie tylko lekarzom i dietetykom, ale także specjalistom z branży farmaceutycznej i spożywczej.

  Aktualny stan wiedzy i wyniki najnowszych badań na temat suplementów diety przedstawią w czasie konferencji uznani eksperci z Instytutu Żywności i Żywienia oraz wielu innych wiodących ośrodków naukowych i szpitali klinicznych z całej Polski.

  Wśród szczegółowych zagadnień omawianych w trakcie konferencji będą m.in.: stosowanie suplementów diety w cukrzycy i otyłości, suplementy diety w zapobieganiu i leczeniu nowotworów, prawne aspekty funkcjonowania rynku suplementów diety w Polsce oraz wiele innych. Ponadto, w czasie konferencji odbędzie się debata ekspercka pod tytułem „Suplement diety – żywność czy lek?”

  Szczegółowy program konferencji, formularz zgłoszeniowy i inne ważne informacje można znaleźć na stronie internetowej Instytutu Żywności i Żywienia (www.izz.waw.pl ), w sekcji aktualności.

  Termin przyjmowania zgłoszeń do udziału w konferencji upływa 10 października 2014 r. Liczba miejsc jest ograniczona.

  Patronem instytucjonalnym konferencji jest Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych, a patronami medialnymi są branżowe czasopisma: Manager Apteki oraz Food Forum.

  Kontakt dla uczestników / rejestracja:

  E-mail: [email protected]

  Tel.(22) 55 09 905

  Więcej od autora

  Podobne artykuły

  ŚWIAT LEKARZA 3Dspot_img

  Najnowsze artykuły

  Pierwsze Muzyczne Spotkania Mistrzów Medycyny: Uzyskaliśmy 6 600 zł na stypendia dla młodych naukowców!

  Podczas koncertu Muzyczne Spotkania Mistrzów Medycyny miała miejsce niezwykła aukcja na rzecz II stypendium naukowego Nagrody Zaufania Złoty OTIS. Gości oczarowały pięknie arie w...

  Szkoła, gmina, system – partnerstwo przeciw epidemii otyłości i cukrzycy

  Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 22 czerwca br., zaprezentowany został raport Cities Changing Diabetes (CCD). To tzw. raport otwarcia programu w Polsce. Szkoła,...

  Koniec roku szkolnego. Zbadaj wzrok dziecka

  Końcówka czerwca to dla dzieci koniec roku szkolnego i długo wyczekiwany początek wakacji. Zanim jednak na dobre rozpoczniemy błogie lenistwo, warto sprawdzić kondycję wzroku...

  Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

  Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D