DOŁĄCZ DO SUBSKRYBENTÓW

NEWSLETTERA

Ricardas Grazulis nowym dyrektorem generalnym STADA Pharm

 

blank
blank
blank

Ricardas Grazulis pokieruje strategią rozwoju STADA Pharm w Polsce. Portfolio firmy obejmuje szeroki zestaw marek, od leków na receptę, przez produkty OTC, aż do suplementów diety.

– Polska to istotny strategicznie i szybko rosnący rynek farmaceutyczny w Europie Wschodniej. Dostrzegamy na nim duże możliwości, ale i wyzwania. Dlatego cieszy mnie, że stery obejmie tam osoba o bogatym doświadczeniu i nastawieniu na rozwój. Pozwoli to umocnić pozycję STADA w regionie – mówi Christos Gallis, dyrektor STADA na Europę Wschodnią.

Ricardas Grazulis jako nowy dyrektor generalny STADA Pharm obejmie pieczę nad szerokim portfolio produktów należących do wielu kategorii farmaceutycznych, począwszy od leków biopodobnych, przez leki na receptę, aż do produktów OTC i suplementów. Obejmując stanowisko dyrektora generalnego STADA Pharm na Polskę, Ricardas Grazulis zastąpi Paulinę Romaniszyn, która pełniła tę funkcję przez blisko cztery lata.

Ricardas Grazulis posiada szerokie doświadczenie w branży farmaceutycznej dzięki pracy dla dużych firm, takich jak GSK i Novartis OTC, w których zajmował zarządcze stanowiska, odpowiadając za rozwój firmy zarówno w Polsce, krajach bałtyckich, jak i innych państwach Europy Środkowej i Wschodniej. Do STADA Pharm dołączył w 2021 roku. Od tamtego czasu zarządzał działalnością firmy w krajach bałtyckich. Dzięki jego pracy STADA odnotowała wyjątkowe wzrosty, szczególnie w branży CHC, co zostało docenione nagrodą IQVIA Commercial Excellence Award CHC 2023.

– Naszym celem jest dynamiczny, ale i zrównoważony rozwój STADA Pharm. Jestem przekonany, że dzięki przywiązaniu do swoich wartości – ambicji, odpowiedzialności i silnej pracy zespołowej – firma będzie dalej odnosić sukcesy, nie tylko na lokalnym rynku – podkreśla nowy dyrektor generalny.

Ricardas Grazulis będzie odpowiedzialny za dalsze rozwijanie STADA Pharm w Polsce. Zadania związane z realizacją celów biznesowych na krajowym rynku połączy ze stanowiskiem członka zespołu kierowniczego na Europę Wschodnią.

– Portfolio produktów, którym dysponujemy, zapewnia nam obiecujące perspektywy. W najbliższym czasie chcemy kontynuować działania w segmencie rynku leków generycznych, ze szczególnym uwzględnieniem uśmierzania bólu. Liczę na to, że dzięki współpracy z takimi podmiotami jak Alvotech, mAbxience, Insud i Xbrane Biopharma, STADA Pharm wkrótce stanie się kluczowym graczem w dziedzinie leków biopodobnych – mówi Ricardas Grazulis.

O firmie STADA Pharm

STADA Pharm to część niemieckiego koncernu STADA Arzneimittel AG obecnego na rynku farmaceutycznym od ponad 125 lat. STADA Arzneimittel AG z siedzibą w Bad Vilbel sprzedaje swoje produkty w blisko 120 krajach, plasując się w czołówce wiodących światowych producentów leków i wyrobów farmaceutycznych.

Firma, stawiając sobie za cel dynamiczny rozwój na polskim rynku farmaceutycznym, konsekwentnie buduje swoją pozycję w oparciu o dwufilarową strategię obejmującą wysokiej jakości leki generyczne (w tym leki specjalistyczne) oraz konsumenckie produkty zdrowotne wydawane bez recepty. STADA Pharm zaopatruje krajowy rynek w leki przeciwbólowe, leki stosowane w zaburzeniach układu nerwowego i sercowo-naczyniowego, urologii i cukrzycy, a także w szerokie portfolio produktów dostępnych bez recepty czy preparaty stosowane w leczeniu i pielęgnacji skóry.

blank
Świat Lekarza
Świat Lekarza
Świat Lekarza to opiniotwórcze pismo, portal i platforma medialna, skierowana do lekarzy, poruszająca tematykę systemu ochrony zdrowia oraz poszczególnych dziedzin medycyny, m.in. kardiologii, onkologii, pulmonologii, urologii, diabetologii, okulistyki, chorób rzadkich.

Więcej od autora

Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D