Problem nadciśnienia tętniczego dotyczy już 12 milionów Polaków. Nieleczone nadciśnienie tętnicze może prowadzić do groźnych powikłań, m.in. niewydolności i zawału serca, udaru mózgu. Dlaczego warto mieć ciśnienie tętnicze #podkontrolą – wyjaśnia tegoroczna odsłona ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno-edukacyjnej Servier dla Serca, która w tym roku obchodzi swój jubileusz 20-lecia.
Hasło #podkontrolą towarzyszy w tym roku kampanii profilaktyczno-edukacyjnej Servier dla Serca, która obchodzi swoje 20-lecie. Celem tegorocznej odsłony kampanii jest kreowanie pozytywnej motywacji oraz budowanie świadomości korzyści, jakie wynikają z dobrej współpracy pacjenta z lekarzem, w szczególny sposób podkreślając rolę pacjenta w skutecznym procesie terapeutycznym i akcentując znaczenie prowadzenia samodzielnej kontroli ciśnienia tętniczego w warunkach domowych.
– Z troski o serca Polaków, 20 lat temu w Servier Polska, zrodziła się wyjątkowa inicjatywa, której przyświecała idea budowania świadomości społecznej dotyczącej czynników ryzyka chorób sercowo-naczyniowych i profilaktyki w tym obszarze. Wszyscy wiemy, że lepiej zapobiegać niż leczyć. W wypadku chorób układu krążenia ma to szczególne znaczenie, ponieważ w dużej mierze zależą one od modyfikowalnych czynników ryzyka. Stawiamy sobie za cel edukację społeczeństwa i uświadomienie Polakom, że profilaktyka naprawdę zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca. Tę misję edukacyjną będziemy nadal kontynuować – mówi Ewa Ciepałowicz, Kierownik ds. CSR i Komunikacji Wewnętrznej Servier Polska, przedstawiciel organizatora kampanii.
Tegoroczna kampania Servier dla Serca została zainaugurowana w szczególny sposób. 5 kwietnia br. ustanowiono oficjalny Światowy Rekord Guinnesa w największej liczbie jednoczesnych pomiarów ciśnienia tętniczego wykonywanych samodzielnie. Ten sukces dołączył do zdobytego pod koniec ubiegłego roku Rekordu Polski, ustanowionego w tej samej kategorii.
Na pacjentów z okazji jubileuszu czekają m.in.:
- Vademecum dla pacjenta z nadciśnieniem tętniczym, czyli poradnik w wersji drukowanej, e-booka oraz online;
- Mobilna Kardiologiczna Poradnia Servier, czyli oferta bezpłatnych badań przesiewowych i konsultacji kardiologicznych, realizowana w wybranych 4 miastach w Polsce (3.06 – Tarnowskie Góry, 27.08 – Przemyśl, 30.09 – Zawiercie, 1.10 – Poznań);
- Wirtualna Kardiologiczna Poradnia Servier (24 maja-7 czerwca), czyli bezpłatne przesiewowe badania, uzupełnione w przypadku nieprawidłowych wyników badań laboratoryjnych o bezpłatną konsultację kardiologiczną w formie teleporady, do realizacji w całej Polsce (rejestracja odbywa się za pośrednictwem infolinii Telemedico nr: 22 357 40 48, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 23.00 oraz w weekendy od 8.00 do 20.00)
Świat lekarza jest patronem medialnym wydarzenia.
Więcej o kampanii na www.dbajoserce.pl oraz www.facebook.com/dbajoserce.
Materiały prasowe Servier