Partner
Partner
Więcej
  Partner
  Partner

  Nowe technologie: dyskusja po wykładzie „Błąd medyczny” – relacja filmowa

  „Nieufność pacjentów do lekarza jest rzeczą tak wrodzoną jak lęk każdego z nas przed rzeczą nową” takimi słowami zwrócił się do lekarzy, specjalistów, ekspertów i polityków profesor Sieroń. Skąd się biorą obawy przed nowymi technologiami? Jak im zapobiec? Co zrobić z wypaleniem zawodowym młodych lekarzy?

  Agnieszka Krauzowicz z Ministerstwa Cyfryzacji zwróciła uwagę na protesty pewnej części społeczeństwa przeciwko wprowadzeniu technologii 5G. Zastanawiała się również, czy opór krytyczny stosunek tych grup społecznych wpłynie na rozwój telemedycyny w Polsce.

  Posłanka Barbara Dziuk z Sejmowej Komisji Zdrowia ponownie zwróciła uwagę na obecność ruchu blokującego postęp techniczny. Stwierdziła, że konieczny jest zrównoważony rozwój pomiędzy zdrowiem człowieka i postępem technicznym: „Obawy często wynikają z braku wiedzy, pewne środowiska blokują zmiany i to, abyśmy poszli do przodu.”

  Dr Janusz Meder (prezes Polskiej Unii Onkologii) stwierdził, że można by uniknąć wielu spraw sądowych i nieporozumień, gdyby bardziej zadbać o komunikację między lekarzem a pacjentem. Dotychczas ta kwestia była zaniedbana. Ponadto, zwrócił uwagę na „konieczność leczenia pacjenta, a nie wyników.”

  Red. Paweł Kruś wyjaśnił, skąd pomysł na nowy magazyn, który ma szansę podbić rybek medyczny. Wykład prof. Sieronia był inspiracją do powstania Nowych Terapii.

  Zapraszamy do obejrzenia drugiej części dyskusji po wykładzie prof. Sieronia „Błąd medyczny

  Wykład zorganizował Świat Lekarza-Nowe Terapie

  Więcej od autora

  Podobne artykuły

  ŚWIAT LEKARZA 3Dspot_img

  Najnowsze artykuły

  Prof. Wierzba, dyrektor szpitala MSWiA: To nie miał być i nie będzie szpital dla VIP-ow

  To nigdy nie będzie szpital dla VIP-ów, przekształcenie CSK MSWiA w Państwowy Instytut Medyczny to szansa dla pacjentów i personelu.

  Gdy rock sięga granic muzyki, a onkologia granic medycyny, czyli XVI konferencja Polskiej Grupy Raka Płuca

  To największa naukowa konferencja onkologiczna w Polsce: onkolodzy kliniczni, pulmonolodzy, patomorfolodzy, radioterapeuci, diagności molekularni i laboratoryjni, radiolodzy podczas XVI Konferencji Polskiej Grupy Raka Płuca...

  XII Kongres Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego: zaproszenie do udziału

  Polskie Towarzystwo Lipidologiczne zaprasza do udziału wtegorocznej, XII edycji Kongresu PTL, który odbędzie się w formie hybrydowej. Kongres to dziesiątki merytorycznych wykładów, panele dyskusyjne,...

  Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

  Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D