DOŁĄCZ DO SUBSKRYBENTÓW

NEWSLETTERA

?Adamed Dla Rodziny? ? program bezpłatnych badań i porad medycznych

 

Najnowsze informacje o XXI Gali Nagród Złoty OTIS
blank

Pod koniec sierpnia w Pabianicach i Kołobrzegu, a we wrześniu i październiku w Lesznie, Ełku i Nowym Sączu pojawią się bezpłatne strefy zdrowia ?Adamed dla Rodziny?. Mieszkańcy tych miast będą mogli wykonać m.in. badania kardiologiczne, pulmonologiczne, okulistyczne, diabetologiczne, USG, a także skorzystać z porad urologicznych, czy warsztatów psychologicznych. Patronat merytoryczny nad kampanią objęło Polskie Towarzystwo Chorób Cywilizacyjnych, Polskie Towarzystwo Alergologiczne oraz Akademia Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej.

W czasie wakacji oraz jesienią kampania społeczna ?Adamed dla Rodziny?, zainicjowana i prowadzona przez Adamed Pharma ? polską firmę farmaceutyczną, pojawi się w 5 miejscowościach, w których dostęp do lekarza jest utrudniony ze względu na dłuższy, niż w innych ośrodkach, czas oczekiwania na wizytę. Jako dodatkowe kryterium wyboru lokalizacji organizatorzy wzięli pod uwagę liczbę ludności, którą oszacowano na 50-100 tys. mieszkańców.

? Wciąż należy przypominać, jak ważna jest profilaktyka. Uświadamianie pacjentów co do skutków trybu życia, zaniedbań z okresu pandemii czy rozwoju choroby, ale przede wszystkim danie im szansy na przebadanie się i konsultację z lekarzem to dzisiaj klucz do sukcesu, żeby polepszyć zdrowie naszej populacji ? zmniejszyć tzw. dług zdrowotny Polski ? tłumaczy prof. dr hab. n. med. Filip Szymański, prezes Towarzystwa Chorób Cywilizacyjnych, które objęło patronat merytoryczny nad kampanią ?Adamed Dla Rodziny?. ? W Polsce wciąż są miejsca,gdzie na wizytę u kardiologa trzeba czekać kilkanaście miesięcy, a nawet dłużej. Podobnie sytuacja wygląda, jeśli chodzi o dostęp do innych specjalistów zajmującymi się chorobami cywilizacyjnymi np. pulmonologa czy okulisty. Dlatego każda inicjatywa mogąca wpłynąć na poprawę zdrowia polskiej populacji jest bardzo cenna i warto skorzystać z możliwości profesjonalnej opieki ? dodaje prof. Filip Szymański.

W ramach kampanii powstaną bezpłatne strefy zdrowia, gdzie będzie można skorzystać ze specjalistycznych badań oraz konsultacji, takich jak:

  • kardiologiczne (echo serca, lipidogram: poziom cholesterolu całkowitego, cholesterolu HDL, LDL, trójglicerydów; pomiar glukozy; pomiar ciśnienia tętniczego i tętna),
  • pulmonologiczne (spirometria),
  • okulistyczne (badanie dna oka wraz z konsultacją lekarską ? ocena siatkówki, naczyń, tarczy nerwu wzrokowego i plamki żółtej oftalmoskopem oraz wziernikiem okulistycznym),
  • diabetologiczne (badanie poziomu hemoglobiny glikowanej HbA1c ? poziom glukozy w ostatnich 6. miesiącach),
  • urologiczne,
  • USG (jamy brzusznej oraz narządu gruczołu krokowego, piersi, tarczycy, jąder),
  • warsztaty psychologiczne dla dzieci i młodzieży.

Wszystkie usługi diagnostyczne będą wykonywane pod profesjonalnym nadzorem specjalistów w danej dziedzinie: lekarzy lub zespołu pielęgniarskiego. Ponadto będą dostępne m.in.: strefa rehabilitacji oddechowej czy kurs pierwszej pomocy, a także strefa atrakcji dla najmłodszych.

Dodatkową miejscowością na trasie kampanii ?Adamed Dla Rodziny? będą Katowice, które w tym roku są stolicą obchodów Dnia Serca w Polsce.

Kampania ?Adamed Dla Rodziny? skierowana jest do całych rodzin, w tym także dzieci. Adamed Pharma od lat wspiera zdrowie całych pokoleń i szczególnie troszczy się o rodziny, realizując m.in. społeczne programy zdrowotne takie jak: ?Głęboki Oddech?, ?Odnaleźć Siebie?, ?Serce na Nowo? czy ?Adamed dla Seniora?.

? Adamed Pharma jako firma społecznie odpowiedzialna poprzez nową kampanię włącza się w działania mające na celu zwiększenie dostępności do usług medycznych, zarówno badań, jak i konsultacji w miejscach, gdzie jest to najbardziej potrzebne ? wyjaśnia Katarzyna Dubno, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia z Adamed Pharma S.A. ? Wierzymy, że dzięki naszej inicjatywie, przyczynimy się do zwiększenia świadomości zdrowotnej i polepszenia stanu zdrowia mieszkańców naszego kraju.

Udział w programie zdrowotnym może wziąć każdy, kto przebywa w danej miejscowości, w której organizowana jest kampania. Planowe akcje będą odbywać się w niedziele w godz. 10-18, aby umożliwić dostęp do badań i porad jak największej grupie pacjentów i w ten sposób wpływać na zmniejszanie długu zdrowotnego. Usługi oferowane w ramach kampanii będą bezpłatne, ale obowiązywać będą limity. Organizatorzy zachęcają do wcześniejszej rejestracji na stronie www.AdamedDlaRodziny.com, która zagwarantuje skorzystanie z interesujących nas badań. Nie jest to jednak koniecznością, można odwiedzić strefy zdrowia w dniu akcji. Organizatorzy przypominają także o wymogach dotyczących przygotowania na niektóre z badań oraz przestrzeganiu reżimu sanitarnego związanego z bezpieczeństwem COVID-19 w placówkach ochrony zdrowia.

Kalendarz kampanii ?Adamed Dla Rodziny? w 2022 roku:

21 sierpnia ? Pabianice

28 sierpnia ? Kołobrzeg

18 września ? Leszno

24 września ? Katowice (Dzień Serca)

2 października ? Ełk

16 października ? Nowy Sącz

blank
blank

Więcej informacji: www.AdamedDlaRodziny.com

Adamed Pharma to rodzinna firma farmaceutyczno-biotechnologiczna ze 100-procentowym udziałem kapitału polskiego, która powstała na bazie polskiej myśli naukowej i własnych patentów. Firma została założona w 1986 roku, obecnie zatrudnia ponad 2400 współpracowników, posiada 2 zakłady produkcyjne w Polsce i jeden w Wietnamie. Adamed Pharma prowadzi prace nad własnymi lekami innowacyjnymi. Własność intelektualna firmy jest chroniona ponad 200 patentami w większości krajów na świecie, a w swoim portfolio ma ponad 500 produktów. Każdego roku produkuje 2,5 miliarda tabletek sprzedawanych na 78 rynkach na świecie.

blank
Świat Lekarza
Świat Lekarza
Świat Lekarza to opiniotwórcze pismo, portal i platforma medialna, skierowana do lekarzy, poruszająca tematykę systemu ochrony zdrowia oraz poszczególnych dziedzin medycyny, m.in. kardiologii, onkologii, pulmonologii, urologii, diabetologii, okulistyki, chorób rzadkich.

Więcej od autora

Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D