DOŁĄCZ DO SUBSKRYBENTÓW

NEWSLETTERA

Adamed Pharma najlepszym pracodawcą branży farmaceutycznej!

Podziel się treścią:

 

Adamed Pharma znalazł się na pierwszym miejscu wśród pracodawców branży farmaceutyczno-biotechnologicznej w prestiżowym Rankingu Forbes Polska: Poland’s Best Employers 2023 – Najlepsi Pracodawcy w Polsce 2023. Redakcja przygotowała ranking wraz z międzynarodowym instytutem badawczym Statista. Badanie objęło ok. 1900 najlepszych pracodawców z 25 branż, zatrudniających co najmniej 250 osób.

Adamed zajął 1. miejsce w kategorii Farmaceutyka i Biotechnologia oraz 19. miejsce w pełnym zestawieniu spośród 300 rankingowych firm.

Zwycięzców trzeciej edycji rankingu Forbes Polska, wyłoniono na podstawie analizy ankiet wypełnionych przez pracowników dużych firm, które wzięły udział w badaniu.

Tytuł przyznawany jest na podstawie badania opinii, przeprowadzonego przez międzynarodowy instytut badawczy Statista, który od wielu lat publikuje rankingi najlepszych pracodawców na całym świecie. 

Mijający rok był wyjątkowo trudny, po fali pandemicznych problemów pracodawcy wszystkich branż mierzą się z rekordowo wysoką inflacją i wyższymi kosztami prowadzenia działalności. Dla firmy sektora farmaceutycznego czas ten niósł dodatkowe wyznawania. Odpowiedzialność za życie i zdrowie pacjentów, które leży u podstaw sensu działania Adamed Pharma – to dodatkowy czynnik, który wpływa na zaangażowanie Współpracowników Adamed. To właśnie ta odpowiedzialność i poczucie misji – tworzą unikatowe środowisko pracy. Pomimo wyzwań makroekonomicznych, z jakimi mierzy się współczesna gospodarka, Adamed nie przestał inwestować w rozwój najcenniejszego aktywu – Współpracowników, zaplecza infrastrukturalnego oraz projektów badawczo-rozwojowych. Firma od 2001 r. przeznaczyła niemal 2,1 mld zł na inwestycje i działalność badawczo-rozwojową.

– Świat, który znaliśmy jeszcze pięć lat temu, nie istnieje. Pandemia COVID-19, wojna w Ukrainie, świadomość wyzwań związanych ze zmianami klimatycznymi sprawia, że musimy zmienić dotychczasowe strategie działania. By móc szukać innowacyjnych rozwiązań, wdrażać w życie odważne decyzje, potrzebujemy ludzi, którzy mają w sobie ciekawość świata, poczucie zaangażowania i odpowiedzialności. Którzy mają w sobie ducha founder’s mentality i zależy im na rozwoju naszej firmy. Jestem dumna, ze właśnie tacy ludzie tworzą Adamed – mówi dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz, Współwłaścicielka i Przewodnicząca Rady Nadzorczej Adamed Pharma.

Adamed powstał dzięki pasji założyciela do medycyny i chęci rozwiązywania nierozwiązanych problemów medycznych, w odpowiedzi na potrzeby pacjentów. Firma rozwijała się dzięki własnej myśli intelektualnej i patentom. Misją Adamed od początku istnienia jest odpowiadanie na kluczowe wyzwania współczesnej medycyny. By móc ją realizować właściciele od startu działalności przekazywali odpowiedzialność i decyzyjność Współpracownikom w duchu koncepcji founder’s mentality. Adamed tworzą ludzie, którzy dzięki swojej pasji i zaangażowaniu skutecznie wpływają na rozwój firmy a jednocześnie sami się rozwijają wraz z jej dynamicznym wzrostem. Badanie OHI przeprowadzone przez firmę McKinsey w Adamed pokazało, że Współpracowników wyróżnia bardzo wysoki poziom odpowiedzialności na poziomie 83%.

– Szczególnie ważne jest dla nas przyjazne, bezpieczne i angażujące środowisko pracy. Dbając o komfort w pracy i poza nią mamy szeroką ofertę benefitów, dopasowaną do różnych grup współpracowników. Ze względu na dużą świadomość w zakresie zdrowia publicznego, zachęcamy naszych współpracowników do korzystania z bezpłatnych akcji profilaktycznych i programu ZDROWIE NA 5. Dzięki takiemu podejściu budujemy zaangażowany, silny i zdrowy zespół – Tomasz Krzak, Dyrektor Rozwoju Ludzi, Kultury i Organizacji Adamed Pharma.

Wszystkim swoim Współpracownikom, Adamed oferuje dostęp do najnowocześniejszych technologii i narzędzi. Dba o możliwość rozwoju i szkoleń. Adamed dokłada wszelkich starań, aby stworzyć szansę dla indywidualnego rozwoju, dopasowanego do zainteresowań i umiejętności w ramach przygotowywanych corocznie indywidualnych planów rozwojowych. Najlepsi Współpracownicy mają szansę na kursy i szkolenia na międzynarodowych uniwersytetach takich jak: London Business School, Insead, Stanford University. Mając na uwadze różne potrzeby każdego ze Współpracowników, dajemy możliwość samodzielnego wyboru interesujących świadczeń. W firmie tworzone są programy talentowe powiązane z biznesem, gdzie angażuje się członków zespołu zarządzającego w dzielenie się wiedzą. To co wyróżnia Adamed to wpływ i podejmowanie decyzji w ramach projektów, które prowadzą Współpracownicy. W Adamed Pharma dba się o to, aby cyklicznie dzielić się ze Współpracownikami informacjami na temat wyzwań, wyników sprzedażowych oraz poziomu realizacji najważniejszych projektów strategicznych w ramach kwartalnych spotkań menedżerskich. I to co najważniejsze, zawsze w ramach organizacji kluczowy jest feedback i wdrażanie konkretnych działań.

– 1. miejsce w segmencie farmaceutyka i biotechnologia dla Adamed, to wyróżnienie które mówi samo za siebie. Jest najlepszym dowodem, że zmierzamy we właściwym kierunku, inwestując w ludzi i rozwijając ich potencjał i możliwości – dodaje Tomasz Krzak, Dyrektor Rozwoju Ludzi, Kultury i Organizacji Adamed Pharma.

Pełna lista laureatów trzeciej edycji rankingu Poland’s Best Employers 2023 – Najlepsi Pracodawcy w Polsce 2023 w majowym wydaniu FORBES POLSKA.

O Adamed Pharma

Jesteśmy rodzinną firmą farmaceutyczno-biotechnologiczną ze 100-procentowym udziałem kapitału polskiego, która powstała na bazie polskiej myśli naukowej i własnych patentów. Firma została założona w 1986 roku. Dziś zatrudniamy niemal 2500 Współpracowników, posiadamy 2 zakłady produkcyjne w Polsce i jeden w Wietnamie. Naszymi filarami rozwoju jest ekspansja zagraniczna, inwestycje w zwiększanie produkcji leków w Polsce oraz w innowacje. Adamed Pharma prowadzi prace nad własnymi lekami innowacyjnymi. Własność intelektualna firmy jest chroniona ponad 200 patentami w większości krajów na świecie, a w swoim portfolio mamy ponad 500 produktów. Każdego roku produkujemy 2,6 miliarda tabletek sprzedawanych na ponad 70 rynkach na świecie. Zapewniamy bezpieczeństwo lekowe milionom pacjentów w Polsce i wielu innych krajach. Przyczyniamy się do rozwoju nie tylko krajowego rynku farmaceutycznego, ale również – ze względu na skalę przedsiębiorstwa – całej polskiej gospodarki.

Świat Lekarza
Świat Lekarza
Świat Lekarza to opiniotwórcze pismo, portal i platforma medialna, skierowana do lekarzy, poruszająca tematykę systemu ochrony zdrowia oraz poszczególnych dziedzin medycyny, m.in. kardiologii, onkologii, pulmonologii, urologii, diabetologii, okulistyki, chorób rzadkich.

Więcej od autora

Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D