Partner
Partner
Więcej
  Partner
  Partner

  Dłuższe życie z cukrzycą

  Staramy się jak najszerzej i jak najgłośniej mówić o problemie. Edukujemy, wykonujemy badania profilaktyczne, zachęcamy do aktywności fizycznej. Ta kampania jest długofalowym zobowiązaniem naszej firmy – mówi Anna Lech z firmy Boehringer Ingelheim. Ważny w tej kampanii jest przekaz do rodziny i zwrócenie uwagi na konieczność zmiany nawyków – podkreślali eksperci.

  blank
  Głosowanie jury

  Obecnie to już czwarta edycja kampanii „Dłuższe życie z cukrzycą”.

  blank

  Dyr. Monika Czapska, Corporate Affairs Director, Boehringer Ingelheim, odebrała z rąk Marszałka Senatu Nagrodę Złoty Otis z Diamentami 2019

  Cukrzyca jest coraz większym problemem, pacjentów przybywa. Wymaga to podjęcia bardzo zdecydowanych działań. To choroba inna niż wszystkie, edukacja odgrywa ogromną rolę, pacjent musi ściśle przestrzegać zaleceń lekarskich. Podejmujemy wiele różnorodnych działań, gdyż chcemy dotrzeć do szerokich grup odbiorców. Byliśmy obecni podczas Kongresu Wyzwań Zdrowotnych 2017, w trakcie dużych wydarzeń sportowych, chcemy pokazać, że cukrzyca nie ogranicza, chorzy mogą osiągać wspaniałe wyniki, pod warunkiem dobrej kontroli choroby. Przekazy były dostępne w centrach medycznych, w komunikacji miejskiej, w internecie – opowiadała Anna Lech, External Affairs Manager z firmy Boehringer Ingelheim.

  Kampania „Dłuższe życie z cukrzycą” zwraca uwagę na rolę aktywności fizycznej, dietę, wsparcie rodziny, gdyż choroba dotyka pacjenta, jednak konieczna jest zmiana stylu życia całej rodziny. Pacjent z cukrzycą żyje średnio o 6 lat krócej, a ten, u którego doszło do powikłań sercowo-naczyniowych – nawet 12 lat krócej.

  blank

  Wiceminister Józefa Szczurek-Żelazko
  Oba programy cukrzycowe zasługują na wyróżnienie. Podkreślają edukację, która jest kluczowa, jeśli chodzi o profilaktykę, jak również troskę o chorych. Te działania komponują się zdziałaniami podejmowanymi przez Ministerstwo Zdrowia.

  blank

  Poseł Barbara Dziuk
  Edukacja młodego pokolenia jest podstawa, to własnie poprzez młode pokolenie dotrzemy do ich rodziców i osób starszych.

  – Właśnie stąd deklaracja „12 zasad w walce z cukrzycą”. Ich przestrzeganie
  umożliwia jak najdłuższe życie z chorobą. Deklarację ułożyli ci, którzy doświadczyli choroby, czyli pacjenci. Kontynuując ten wątek, zorganizowaliśmy 12 spotkań w 12 miastach w Polsce. Przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków przekazywali deklaracje na ręce samorządowców, by podnieść świadomość cukrzycy. Staramy się docierać zarówno do osób młodych, jak i starszych, do osób prowadzących zdrowy oraz mniej zdrowy tryb życia. Przekazujemy wiedzę za pomocą mediów tradycyjnych, internetu (wykorzystując również innowacyjne kanały edukacyjne), a także za pomocą przekazów masowych w środkach komunikacji miejskiej – dodała Anna Lech.

  blank

  Prof. Edward Franek
  Bardzo ciekawa kampania edukacyjna, trwa już od wielu lat i będzie trwała, a liczba osób, do których dotarła, jest imponująca. Bardzo ciekawe strony internetowe, treści edukacyjne.

  blank

  Dr hab. Andrzej Śliwczyński
  Ważny w tej kampanii jest przekaz
  do rodziny i zwrócenie uwagi na
  konieczność zmiany nawyków.
  Zbiega się to z działaniami NFZ podejmowanymi na rzecz profilaktyki cukrzycy.

  „Dłuższe życie z cukrzycą” w liczbach to m.in.: spotkania edukacyjne w 12 miastach w Polsce, ponad 2500 przebadanych osób, 850 publikacji w mediach, dotarcie do 5 mln odbiorców przez visuale „Pomyśl o sercu”. Najnowszym elementem kampanii jest konkurs plastyczny skierowany do studentów ASP, którego tematem są powikłania sercowo-naczyniowe cukrzycy.

  blank

  Dr Lidia Gądek
  Oba programy cukrzycowe dwóch firm znakomicie się uzupełniają, są bardzo umiejętnie prowadzone.

  blank

  Prof. Tomasz Klupa
  Wspaniały pomysł z wykorzystaniem akcji plakatowych do promowania wiedzy na temat cukrzycy. Przekaz powinien być bardzo prosty, warto byłoby np. stworzyć „12 zasad zdrowego żywienia”, „12 zasad podejmowania zdrowego wysiłku fizycznego”, nagrać filmy instruktażowe na temat wysiłku fizycznego dla osób z cukrzycą. Być może warto byłoby też lokować produkt, jakim jest cukrzyca, np. w telenowelach.

  blank

  Prof. Tadeusz Pieńkowski
  Bardzo dobre kampanie edukacyjne, powinny one znaleźć odzwierciedlenie w telewizji. Niestety, z jednej strony mamy mądre kampanie edukacyjne, a z drugiej – reklamy słodyczy czy suplementów, typu żelki z magnezem. Rodzice często wierzą reklamom, uważają, że te produkty są zdrowe. Trzeba to zmienić, bo to jest droga do samozagłady.

  Prace oceniało jury pod przewodnictwem Andrzeja Pągowskiego; będą one wykorzystywane w działaniach edukacyjnych.

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł

  Więcej od autora

  Podobne artykuły

  ŚWIAT LEKARZA 3Dspot_img

  Najnowsze artykuły

  Bożena Stasiak ze Świata Lekarza z wyróżnieniem specjalnym. Za książki o medycynie

  Bożena Stasiak otrzymała Wyróżnienie Specjalne za cykl książek o medycynie. Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia doceniło walory edukacyjne książek i prostotę przekazu. Bożena Stasiak zapowiada...

  Świat Lekarza z honorowym tytułem Wielkiego Edukatora. „Uczymy się od Mistrzów!”

  W uznaniu za wysokie walory edukacyjne artykułów przekazujących najnowszą wiedzę medyczną w sposób atrakcyjny i przystępny dla odbiorców Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia przyznało honorowy...

  Już wkrótce posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Pediatrii

  Parlamentarny Zespół ds. Pediatrii został powołany 7 października 2022r. Stworzyła go lekarka – posłanka Katarzyna Sójka, wsparło ją 26 posłów ze wszystkich ugrupowań sejmowych....

  Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

  Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D