Więcej

  Johnson & Johnson przekaże ponad 1 mln zł na walkę z epidemią COVID-19 w Polsce

  Spółki Johnson & Johnson (J&J) działające w Polsce – Janssen-Cilag Polska Sp. z o.o. oraz Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o. przekażą łącznie ponad 1 mln złotych na wsparcie wysiłków w walce z dotykającą Polaków od ponad miesiąca epidemią koronawirusa. Środki trafią docelowo do szpitali i będą przeznaczone m.in. na finansowanie środków ochrony osobistej dla personelu medycznego; firma przekaże także ponad 35 000 opakowań środków higienicznych i pielęgnacyjnych.

  W ramach pomocy charytatywnej Janssen-Cilag przekaże 500 000 zł na rzecz dedykowanego Funduszu Interwencyjnego Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W ramach zgromadzonych środków Fundacja dokona zakupu środków ochrony osobistej dla pracowników medycznych, łóżek dla oddziałów intensywnej terapii czy kardiomonitorów dla szpitali, które w związku z sytuacją epidemiologiczną znalazły się teraz w trudnej sytuacji. 

  Chcemy realizować nasze zobowiązania wobec pacjentów i przedstawicieli zawodów medycznych na wielu płaszczyznach w sposób ciągły i transparentny. Głęboko wierzę, że przekazane przez nas środki przynajmniej częściowo wesprą pracę lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych znajdujących się na pierwszym froncie walki z wirusem – mówi Tomasz Skrzypczak, Interim Managing Director, Janssen Polska. 

  Dodatkowo, w odpowiedzi na apel Fundacji Alivia, Janssen przekaże także środki finansowe na rzecz wsparcia pacjentów onkologicznych. W ramach otrzymanego wsparcia Fundacja organizuje bezpłatne indywidualne dowozy pacjentów onkologicznych na leczenie w placówkach służby zdrowia. Firma przeznaczyła na ten cel 50 000 zł. 

  Spółka Johnson & Johnson Poland (w skład której wchodzą działy: Wyrobów Medycznych, Produktów Konsumenckich oraz Vision Care) przekażą darowizny pieniężne i rzeczowe sześciu szpitalom jednoimiennym w województwach: mazowieckim, śląskim, dolnośląskim, łódzkim, podkarpackim. Tym samym, do szpitali tych trafi blisko 400 tys. zł darowizny pieniężnej przeznaczonej na zakup m.in. środków ochrony osobistej, a także ponad 35 000 opakowań środków higienicznych i pielęgnacyjnych o wartości blisko 105 tys. złotych.  

  Nasze zaangażowanie w walkę z Covid-19 to świadectwo, że zobowiązania wynikające z Credo Johnson & Johnson – wobec pacjentów, personelu medycznego i społeczności, w których żyjemy i pracujemy – traktujemy poważnie; odwierciedlają one bowiem nie tylko filozofię firmy, ale wartości, którym wszyscy hołdujemy – dodaje Katarzyna Branny, reprezentująca uczestniczące w akcji pomocy charytatywnej sektory J&J Poland: konsumencki, wyrobów medycznych i Vision Care, oraz działający w firmie zespół koordynujący ds. Covid-19.

  J&J angażuje się w pomoc na rzecz walki z koronawrisem w skali globalnej. Jeszcze w styczniu b.r. firma przekazała 1 milion maseczek chirurgicznych, a także specjalistyczne pakiety ochronne i sprzęt (gogle, kombinezony ochronne, termometry i respiratory) dla pracowników służby zdrowia pracujących w tym czasie w dotkniętych wirusem SARS-CoV-2 Chinach. Dodatkowo przekazano także środki finansowe na zakup pakietów ochronnych dla personelu medycznego Chińskiej Fundacji Czerwonego Krzyża.

  Z kolei za pośrednictwem Johnson & Johnson Center for Health Workers przekazano ponad 50 mln USD na rzecz wsparcia pracowników ochrony zdrowia, a także opracowano specjalistyczny program wsparcia psychicznego dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych.

  Jako jedna z największych firm farmaceutycznych na świecie firma zaangażowała także wszystkie swoje zasoby do prac nad szczepionką przeciw wirusowi SARS-CoV-2. Już w styczniu 2020 roku, gdy tylko wydzielono sekwencję genetyczną koronawirusa (COVID-19), spółka Johnson & Johnson rozpoczęła pracę nad potencjalną szczepionką.

  Zespoły badawcze w Janssen, we współpracy ze szpitalem Beth Israel Deaconess Medical Center, będącym częścią Harvard Medical School, stworzyły i przetestowały wiele kandydatów na szczepionki. Dzięki współpracy z naukowcami z różnych instytucji akademickich konstrukty szczepionek zostały następnie przetestowane w celu wskazania tych, które mają największe szanse na uzyskanie odpowiedzi immunologicznej w badaniach przedklinicznych.

  Na tej podstawie spółka Johnson & Johnson zidentyfikowała wiodącego kandydata na szczepionkę przeciw COVID-19 (z dwoma kandydatami zapasowymi), który przejdzie do pierwszych etapów produkcji. Spółka zakłada, że najpóźniej do września 2020 r. rozpoczną się badania kliniczne z udziałem ludzi, a pierwsze partie szczepionki przeciw COVID-19 mogą być dopuszczone do interwencyjnego szczepienia już na początku 2021 roku.

  Johnson & Johnson

  W Johnson & Johnson wierzymy, że zdrowie jest podstawą życia, rozwoju społeczności i postępu. Dlatego od ponad 130 lat dążymy do tego, aby ludzie mogli cieszyć się dobrym zdrowiem na każdym etapie życia i w każdym wieku. Dziś, jako największa firma w branży ochrony zdrowia o najszerszym zakresie działalności na świecie, zobowiązujemy się do wykorzystania naszego zasięgu i skali dla dobra ludzkości. Dążymy do tego, aby leki i wyroby medyczne były dostępne w przystępnej cenie i aby każdy, niezależnie od miejsca zamieszkania, mógł cieszyć się zdrowym ciałem i duchem. Łączymy nasze zaangażowanie, naukę i innowacyjność, aby trwale zmienić przyszłość zdrowia ludzkości. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.jnj.com. Obserwuj nas na @JNJNews.

  Janssen Pharmaceutical Companies

  W Janssen tworzymy przyszłość, w której choroby będą należały do przeszłości. W Janssen Pharmaceutical Companies of Johnson & Johnson niestrudzenie pracujemy nad tym, aby taka przyszłość stała się rzeczywistością dla pacjentów na całym świecie. Chcemy to osiągnąć, wykorzystując do walki z chorobami zdobycze nauki, poprawiając dostęp do leczenia dzięki innowacyjnym rozwiązaniom i okazując serce nawet
  w najtrudniejszych sytuacjach. Skupiamy się na tych obszarach medycyny, w których możemy dokonać największych zmian. Są to choroby układu krążenia i metaboliczne, choroby immunologiczne, choroby zakaźne i szczepionki, choroby centralnego układu nerwowego, onkologia i nadciśnienie płucne. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.janssen.com/poland/ Obserwuj nas na @JanssenPolska.

  Więcej od autora

  Podobne artykuły

  Najnowsze artykuły

  Dr Aleksandra Łacko: Strategia „delikatnego zabójcy”, czyli odraczanie chemioterapii

  Osoby chore na rozsianego raka piersi, poza nielicznymi wyjątkami, pozostają poza zasięgiem wyleczenia. Dlatego należałoby zrobić wszystko, co możliwe, żeby nie tylko przedłużyć im...

  Dr Agnieszka Gruszfeld-Jagiełło: Hormonoterapia w skojarzeniu z inhibitorami CDK4/6 to ogromna korzyść dla chorych z HER2-ujemnym rakiem piersi

  Mechanizm działania inhibitorów CDK4/6 polega na hamowaniu aktywności CDK4/6, co przekłada się na zmniejszenie proliferacji komórek, poprzez blokowanie przejścia cyklu komórkowego z formy G1...

  Prof. Anna Tomaszuk-Kazberuk: Za rzadko sięgamy po flozyny

  Mechanizm działania flozyn to swego rodzaju paradoks. Przez wiele lat sądzono, że cukromocz jest objawem, który musimy leczyć. Okazało się, że wywołując go przez...

  Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

  Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D