Partner
Partner
Więcej

  Katarzyna Pinkosz z nagrodą Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego: ?Za zaangażowanie na rzecz promocji wiedzy dotyczącej nadciśnienia tętniczego?.

  Podczas ceremonii otwarcia 18. Zjazdu Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego nagrodzone zostały osoby, które przyczyniły się do lepszego poznawania przyczyn powstawania nadciśnienia tętniczego, jak również sposobów leczenia. Nagrodzono też dziennikarzy, którzy przyczyniają się do propagowania wiedzy o nadciśnieniu tętniczym.

  Nagrody Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego otrzymali m.in.:

  Prof. dr hab. Kalina Kawecka-Jaszcz ? w uznaniu za wybitne osiągnięcia naukowe w zakresie badań dotyczących nadciśnienia tętniczego.

  Dr hab. n. med. Piotr Dobrowolski ? nagroda PTNT dla wyróżniającego się Młodego Badacza Klinicysty ? za badania nad oceną obrazową serca i naczyń w nadciśnieniu tętniczym pierwotnym i wtórnym oraz w chorobach współistniejących.

  PTNT przyznało również nagrody za publikacje naukowe w latach 2020-21.

  Zarząd Główny PTNT po raz drugi zdecydował także o przyznaniu nagród dla dziennikarzy w podziękowaniu za popularyzację wiedzy o nadciśnieniu tętniczym.

  W gronie nagrodzonych znalazła się Katarzyna Pinkosz, zastępca redaktora naczelnego Świata Lekarza i redaktor prowadząca Świat Lekarza 3D. Odbierając nagrodę, podziękowała ekspertom, którzy dzielą się wiedzą na temat przyczyn powstawania, leczenia oraz skutkom nieleczenia nadciśnienia tętniczego.

  blank

  ? Nadciśnienie tętnicze ?nie boli?, dlatego często jest bagatelizowane i często dopiero przebycie udaru mózgu powoduje, że pacjent zaczyna leczyć nadciśnienie tętnicze. Chociaż jednak udary leczy się w Polsce coraz lepiej, to jednak warto przede wszystkim zrobić wszystko, żeby nie dochodziło do powikłań nieleczenia nadciśnienia tętniczego. Dlatego dziękuję znakomitym ekspertom, którzy dzielą się z dziennikarzami wiedzą o tym, czym naprawdę jest i czym grozi nieleczone nadciśnienie tętnicze ? mówiła Katarzyna Pinkosz po odebraniu nagrody.

  Nagrodę w kategorii Media otrzymali też Michał Dobrołowicz z RMF FM i Paweł Walewski z Polityki.

  Więcej od autora

  Podobne artykuły

  ŚWIAT LEKARZA 3Dspot_img

  Najnowsze artykuły

  Prof. Adam Maciejczyk: Pierwsze efekty sieci będą widoczne po kilku tygodniach

  Głównym celem Krajowej Sieci Onkologicznej jest zapewnienie pacjentom dostępu do kompleksowej, profesjonalnej diagnostyki i terapii onkologicznej, niezależnie od miejsca zamieszkania. W analizie satysfakcji pacjentów...

  Prof. Piotr Rutkowski: Inhibitory BRAF i MEK –opcja skuteczna i bezpieczna

  W leczeniu czerniaka mamy do czynienia z dwoma przełomami. Pierwszy to immunoterapia, drugi – leczenie ukierunkowane molekularnie: to połączenie leku działającego na białko BRAF...

  Dr hab. n. med. Jakub Żołnierek: Raka nerki potrafimy dziś leczyć dużo skuteczniej

  Większość przypadków raków nerki jest wykrywanych na wczesnym etapie – to osoby, u których guzy w nerce wykryto przypadkowo, przy okazji np. badań USG...

  Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

  Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D