Partner
Partner
Więcej
  Partner
  Partner

  Kolejny rok pandemii i nowe wyzwania w służbie zdrowia: międzynarodowa konferencja Adamed

  Ostatni rok to dynamiczny rozwój wiedzy i innowacji, której symbolem może być szczepionka przeciw COVID-19. Jesteśmy bardziej świadomi zagrożeń związanych z pandemią. Groźba wymknięcia się COVID-19 spod kontroli jest bardzo realna, dlatego tylko odpowiedzialność i solidarność międzynarodowa może pomóc w odpowiedzi na wyzwania, które stoją przed światową służbą zdrowia. „United we stand, divided we fall” – pod takim hasłem blisko 40 tysięcy lekarzy z dziewięciu krajów spotkało się już po raz drugi na Międzynarodowej Konferencji Adamedu, która odbyła się w formie online w dniach 22-23 kwietnia 2021 r.

  COVID-19 skumulował wszystkie problemy – pandemia nadwyrężyła system opieki zdrowotnej, lekarze i medycy poddani są ogromnej presji wynikającej z sytuacji epidemiologicznej. Dziś lekarze przede wszystkim potrzebują dostępu do najnowszej wiedzy i wymiany doświadczeń na temat codziennej praktyki klinicznej. Po bardzo dobrym przyjęciu pierwszej edycji, firma Adamed po raz kolejny zaprosiła lekarzy i ekspertów z całego świata na globalną platformę dialogu medycznego – II edycję Międzynarodowej Konferencji Adamed pt. „Kolejny rok pandemii i nowe wyzwania w służbie zdrowia”.

  ­- Obecna pandemia jest najważniejszym i najbardziej śmiercionośnym wydarzeniem zdrowotnym w ciągu ostatnich stu lat. Szybkość i skuteczność nauki i farmacji w dostarczaniu szczepionek była rekordowa, a nasza konferencja międzynarodowa również popycha tę wiedzę do przodu. Pandemia zabiła miliony ludzi, pozostawiając nas z jeszcze większą liczbą pacjentów, którzy będą cierpieć na poważne, długoterminowe powikłania. System opieki zdrowotnej w następnej dekadzie będzie musiał zmierzyć się z zespołem pocovidowym. Będziemy także musieli się zająć chorobami niezakaźnymi – POChP, nadciśnieniem tętniczym czy nową grupą powikłań psychiatrycznych, które związane są z tym, że boimy się powierzyć zdrowie lekarzowi po drugiej stronie ekranu – mówił prof. Andrzej M. Fal, główny prowadzący II Międzynarodowej Konferencji, Kierownik Kliniki Alergologii, Chorób Płuc i Chorób Wewnętrznych w szpitalu MSWiA w Warszawie i prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego.

  Łącznie w konferencji online wzięło udział blisko 40 tys. uczestników z Europy i Azji. Transmitowana była do 9 krajów w kilku strefach czasowych, a wystąpienia 18 prelegentów były tłumaczone symultanicznie na cztery języki (polski, angielski, hiszpański i rosyjski). Pierwszego dnia eksperci mówili m.in. o chorobach alergicznych w COVID-19 (Prof. Tair Nurpeissov, Kazachstan), rehabilitacji dzieci z wirusowym zakażeniem dróg oddechowych (Prof. Furkat Shamsiev, Uzbekistan), roli psychiatrów w dobie pandemii (dr Miquel Bioque, Hiszpania) czy o postępowaniu z pacjentami z nadciśnieniem tętniczym (Prof. Andrzej Januszewicz, Polska).

  blank
  Międzynarodowa konferencja Adamedu/ Materiały prasowe

  Drugi dzień konferencji to wykłady ekspertów m.in. na temat zaburzeń depresyjno-lękowych jako przejawu zespołu pocovidowego (Prof. Michael Poluektov, Rosja), zdrowia reprodukcyjnego (Prof. Vira Pyrohova, Ukraina), aktualizacji wytycznych dotyczących terapii COVID-19 (Prof. Robert Flisiak, Polska) czy najnowszych informacji dot. szczepień (Prof. Krzysztof Tomasiewicz, Polska).

  Adamed już od ponad roku aktywnie wspiera lekarzy dostarczając i popularyzując rzetelne, oparte na eksperckiej wiedzy informacje dotyczącej medycyny i profilaktyki zdrowotnej. W 2020 r. Fundacja Adamed zainicjowała program Adamed Expert Fundacja – w ramach programu Rada Naukowa, w skład której wchodzą największe autorytety polskiej medycyny, konsultanci krajowi i prezesi towarzystw naukowych, opracowała m.in. szereg schematów postępowania w leczeniu pacjentów z COVID-19, a także w leczeniu pacjentów w innych grupach terapeutycznych.

  Więcej od autora

  Podobne artykuły

  ŚWIAT LEKARZA 3Dspot_img

  Najnowsze artykuły

  Konkurs na rzecz poprawy jakości zdrowia kobiet

  Do 15 grudnia można nadsyłać projekty, których celem jest poprawa zdrowia i jakości życia kobiet. Konkurs organizuje firma Gedeon Richter we współpracy z Instytutem...

  Prof. Wierzba, dyrektor szpitala MSWiA: To nie miał być i nie będzie szpital dla VIP-ow

  To nigdy nie będzie szpital dla VIP-ów, przekształcenie CSK MSWiA w Państwowy Instytut Medyczny to szansa dla pacjentów i personelu.

  Gdy rock sięga granic muzyki, a onkologia granic medycyny, czyli XVI konferencja Polskiej Grupy Raka Płuca

  To największa naukowa konferencja onkologiczna w Polsce: onkolodzy kliniczni, pulmonolodzy, patomorfolodzy, radioterapeuci, diagności molekularni i laboratoryjni, radiolodzy podczas XVI Konferencji Polskiej Grupy Raka Płuca...

  Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

  Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D