Więcej

  Obrazy pokrzepią chorych w szpitalu przy Borowskiej. Stanęła tam wyjątkowa wystawa

  Prace wykonała wrocławska malarka, Katarzyna Klich. Artystka żyje ze zdiagnozowanym otępieniem, jednak choroba nie powstrzymuje jej przed rozwijaniem swojej pasji. Wystawę malarki mogliśmy zobaczyć już w październiku na ulicy Oławskiej jako część kampanii społecznej „Razem przed siebie”.

  – I tym razem pani Katarzyna postanowiła wesprzeć swoimi obrazami naszą kampanię – mówi prof. Joanna Rymaszewska, kierująca Katedrą Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu Wystawę będzie można obejrzeć w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ulicy Borowskiej do 17 listopada. Jej celem jest pokazanie pacjentom i pracownikom placówki, że choroba, nawet otępienna, nie musi zmuszać do rezygnacji z pasji i marzeń. Udowadnia to pani Katarzyna Klich.

  Wystawa to nie koniec działań w ramach kampanii społecznej „Razem przed siebie”. Już 5 listopada pod budynkiem Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ulicy Borowskiej stanie autobus MPK Wrocław, w którym będzie można bezpłatnie i „od ręki” przebadać się pod kątem ryzyka zachorowania na otępienie.

  Natomiast 23 listopada rozpocznie się cykl webinarów dla pracowników medycznych i społecznych oraz opiekunów osób chorujących na otępienie.

  ***

  Kampania powstała w ramach międzynarodowego projektu naukowego COGNISANCE realizowanego w Polsce przez zespół Katedry Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Tożsame działania realizowane są także w Australii, Kanadzie, Holandii i Wielkiej Brytanii. Kampanii patronują m.in.: Urząd Marszałkowski, Urząd Wojewódzki oraz Urząd Miasta, a partnerami są MPK Wrocław, Koleje Dolnośląskie oraz DCF.

  Szczegółowe informacje na temat kampanii można uzyskać na stronie www.razemprzedsiebie.pl lub na profilach „Razem przed siebie” w mediach społecznościowych Facebook i Instagram.

  Kampania informacyjna finansowana jest przez NCBiR w ramach programu JPND.

  blank
  blank

  Więcej od autora

  Podobne artykuły

  ŚWIAT LEKARZA 3Dspot_img

  Najnowsze artykuły

  Koniec roku szkolnego. Zbadaj wzrok dziecka

  Końcówka czerwca to dla dzieci koniec roku szkolnego i długo wyczekiwany początek wakacji. Zanim jednak na dobre rozpoczniemy błogie lenistwo, warto sprawdzić kondycję wzroku...

  Koncert i aukcja na rzecz II Stypendium Naukowego

  „Świat Lekarza” i Nagroda Zaufania Złoty OTIS zapraszają na koncert MUZYCZNE SPOTKANIA MISTRZÓW MEDYCYNY. Spotykamy się w zabytkowym pałacyku, by posłuchać pięknej muzyki, pośpiewać i...

  Murale – pogromcy smogu

  Od kilku lat w polskich miastach coraz częściej na szarych kamienicach i blokach pojawiają się wielkoformatowe malowidła ścienne. Okazuje się, że kolorowe murale nie...

  Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

  Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D