DOŁĄCZ DO SUBSKRYBENTÓW

NEWSLETTERA

Prof. Przemysław Mitkowski nowym prezesem PTK. Prof. Robert Gil nowym prezesem-elektem

Podziel się treścią:

 

W trakcie XXV Międzynarodowego Kongresu PTK w Poznaniu odbyło się Walne Zgromadzenie Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, podczas którego wyłoniono nowe władze Towarzystwa. Prof. dr hab. n. med. Przemysław Mitkowski, Kierownik Pracowni Elektroterapii Serca, I Kliniki Kardiologii Katedry Kardiologii, Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu ze Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego dotychczasowy Prezes-elekt został nowym Prezesem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Zastąpił on kończącego kadencję prof. dr. prof. n. prof. Adama Witkowskiego, który będzie pełnił w nowym Zarządzie funkcję Poprzedniego Prezesa. Wybrano również nowego Prezesa-elekta Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, którym został prof. dr prof. n. prof. Robert J. Gil, Kierownik Kliniki Kardiologii Inwazyjnej w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie. Nowy Prezes PTK prof. Przemysław Mitkowski podkreśla, że jego kadencja nie będzie rewolucją, a ewolucją działań Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Ważny jest ciągły rozwój i wspieranie aktywności naukowej kardiologów, co bezpośrednio przekłada się na jakość świadczeń zdrowotnych i budowanie prestiżu polskiej kardiologii na świecie. W swojej kadencji chce również kontynuować współpracę z administracją publiczną, parlamentarzystami, konsultantem krajowym, ale także zacieśniać relacje z organizacjami pacjenckimi ? Naszym wspólnym celem jest wypracowanie takich rozwiązań, które poprawią jakość opieki nad pacjentem, dlatego też dialog powinien odbywać się ze wszystkim interesariuszami systemu opieki zdrowotnej ? dodaje prof. Mitkowski.


Polska Kardiologia ? Europejskie Standardy ? to hasło kadencji prof. Roberta Gil, Prezesa-Elekta PTK. Według prof. Gila ważny jest nie tylko aktywny udział PTK w pracach najważniejszych struktur ESC i budowanie pozycji aktywnego działacza, ale również nieustanne działania zmierzające do rozwoju kardiologii w Polsce ? Dostęp do innowacyjnych terapii lekowych i sprzętowych w Polsce jest szalenie ważny przede wszystkim w kontekście szybko starzejącego się społeczeństwa, kardiologicznych i współistniejących z nimi chorób cywilizacyjnych. Dlatego też powinniśmy wypracowywać takie rozwiązania, które przyśpieszą wprowadzanie innowacji w Polsce ? dodaje.


Skład nowego zarządu głównego PTK w kadencji 2021-2023:

  1. Prof. dr hab. n. med. Przemysław Mitkowski, Prezes PTK
  2. Prof. dr hab. n. med. Robert Gil, Prezes-Elekt PTK
  3. Prof. dr hab. n. med. Adam Witkowski, funkcja poprzedniego Prezesa
  4. Prof. dr hab. n. med. Stanisław Bartuś
  5. Prof. nadzw. I. K. dr hab. n. med. Piotr Szymański
  6. Dr n. med. Michał Farkowski
  7. Prof. dr n. med. Paweł Burchardt
  8. Prof. dr. hab. n. med. Marek Gierlotka
  9. Prof. IK dr hab. n. med. Przemysław LeszekI
  10. Prof. dr hab. n. med. Maciej Sterliński
  11. Dr hab. n. med. Mateusz Tajstra
  12. Prof. dr hab. n. med. Agnieszka Tycińska
  13. prof. dr hab. n. med. Wojciech Wojakowski

**
Polskie Towarzystwo Kardiologiczne jest jednym z najdłużej funkcjonujących towarzystw naukowych w Polsce. Założono je ponad 60 lat temu. Organizacja liczy blisko 6 tys. członków. PTK aktywnie działa w ramach struktur Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz World Heart Federation.
Głównym celem PTK jest promowanie profilaktyki oraz zwalczania chorób serca i naczyń, poprzez zaangażowanie się w innowacyjne rozwiązania umożliwiające rozwój i edukację zarówno kadry medycznej, jak i społeczeństwa. Jego czasopismem naukowym jest ?Kardiologia Polska?, a dydaktycznym ?Zeszyty Edukacyjne?. Prezesem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego w kadencji 2021-2023 jest prof. dr hab. n. med. Przemysław Mitkowski.

Świat Lekarza
Świat Lekarza
Świat Lekarza to opiniotwórcze pismo, portal i platforma medialna, skierowana do lekarzy, poruszająca tematykę systemu ochrony zdrowia oraz poszczególnych dziedzin medycyny, m.in. kardiologii, onkologii, pulmonologii, urologii, diabetologii, okulistyki, chorób rzadkich.

Więcej od autora

Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

ŚWIAT LEKARZA i ŚWIAT LEKARZA 3D w Twojej skrzynce mailowej: