Partner
Partner
Więcej

    V edycja konkursu Animus Fortis – nagrody za ratowanie życia: do 20 lutego WIM czeka na zgłoszenia

    Dla ratownika – za osobiste męstwo lub dla przedstawiciela instytucji, która znacząco wpłynęła na pozytywne zmiany pozwalające skuteczniej ratować ludzkie życie.  „Męstwo nie polega na noszeniu broni, bo męstwo nie trzyma się żelaza, lecz serca”  mówił kardynał Stefan Wyszyński. 

    Zgłoszenia kandydatur można przesyłać do 20 lutego br. Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać osoby oraz instytucje w formie pisemnego wniosku kierowanego do Dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego w terminie do 20 lutego 2022 r. na adres e-mail: [email protected] lub na adres korespondencyjny Instytutu: 04-141 Warszawa, ul. Szaserów 128 z dopiskiem „Konkurs Animus Fortis 2021”).

    Nagrodą główną jest statuetka będąca miniaturą projektu Pomnika Sanitariusza.

    Nagroda ANIMUS FORTIS (Mężny Duch) przyznawana jest w dwóch kategoriach:

    1. Za ?osobiste męstwo? dla osoby, która w roku poprzedzającym przyznanie nagrody wyróżniła się w znaczący sposób w akcji ratowniczej. Laureatem nagrody może zostać osoba pełniąca służbę bądź zatrudniona w instytucji realizującej zadania ratownicze (np. w wojsku, policji, straży pożarnej, służbie zdrowia, WOPR, TOPR, GOPR).

    2. Dla przedstawiciela instytucji, która znacząco wpłynęła na pozytywne zmiany pozwalające skuteczniej ratować ludzkie życie.

    Więcej informacji: V edycja nagrody Animus Fortis 2021 – czekamy na zgłoszenia – ..:: Wojskowy Instytut Medyczny ::.. (wim.mil.pl)

    Więcej od autora

    Podobne artykuły

    ŚWIAT LEKARZA 3Dspot_img

    Najnowsze artykuły

    Ciśnienie tętnicze #podkontrolą

    Problem nadciśnienia tętniczego dotyczy już 12 milionów Polaków. Nieleczone nadciśnienie tętnicze może prowadzić do groźnych powikłań, m.in. niewydolności i zawału serca, udaru mózgu. Dlaczego...

    Prof. dr hab. n. med. Irina Kowalska: Zalecenia Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego na 2023 rok

    W związku ze stałym rozwojem technologii i coraz nowocześniejszych sposobów podawania insuliny, w Zaleceniach Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego wpro­wadziliśmy zapis, że hybrydowe pompy insulinowe dzia­łające...

    Prof. dr hab. Leszek Czupryniak: Kosmiczna technologia

    W klinice, w której pracuję, każdemu pacjentowi z noworozpoznaną cukrzycą typu 1, zakładamy system Libre, by pokazać, jak może szybko nauczyć się swojej choroby,...

    Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

    Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D