Partner
Partner
Więcej

  V edycja konkursu Animus Fortis – nagrody za ratowanie życia: do 20 lutego WIM czeka na zgłoszenia

  Dla ratownika – za osobiste męstwo lub dla przedstawiciela instytucji, która znacząco wpłynęła na pozytywne zmiany pozwalające skuteczniej ratować ludzkie życie.  „Męstwo nie polega na noszeniu broni, bo męstwo nie trzyma się żelaza, lecz serca”  mówił kardynał Stefan Wyszyński. 

  Zgłoszenia kandydatur można przesyłać do 20 lutego br. Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać osoby oraz instytucje w formie pisemnego wniosku kierowanego do Dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego w terminie do 20 lutego 2022 r. na adres e-mail: [email protected] lub na adres korespondencyjny Instytutu: 04-141 Warszawa, ul. Szaserów 128 z dopiskiem „Konkurs Animus Fortis 2021”).

  Nagrodą główną jest statuetka będąca miniaturą projektu Pomnika Sanitariusza.

  Nagroda ANIMUS FORTIS (Mężny Duch) przyznawana jest w dwóch kategoriach:

  1. Za ?osobiste męstwo? dla osoby, która w roku poprzedzającym przyznanie nagrody wyróżniła się w znaczący sposób w akcji ratowniczej. Laureatem nagrody może zostać osoba pełniąca służbę bądź zatrudniona w instytucji realizującej zadania ratownicze (np. w wojsku, policji, straży pożarnej, służbie zdrowia, WOPR, TOPR, GOPR).

  2. Dla przedstawiciela instytucji, która znacząco wpłynęła na pozytywne zmiany pozwalające skuteczniej ratować ludzkie życie.

  Więcej informacji: V edycja nagrody Animus Fortis 2021 – czekamy na zgłoszenia – ..:: Wojskowy Instytut Medyczny ::.. (wim.mil.pl)

  Więcej od autora

  Podobne artykuły

  ŚWIAT LEKARZA 3Dspot_img

  Najnowsze artykuły

  Prof. Adam Maciejczyk: Pierwsze efekty sieci będą widoczne po kilku tygodniach

  Głównym celem Krajowej Sieci Onkologicznej jest zapewnienie pacjentom dostępu do kompleksowej, profesjonalnej diagnostyki i terapii onkologicznej, niezależnie od miejsca zamieszkania. W analizie satysfakcji pacjentów...

  Prof. Piotr Rutkowski: Inhibitory BRAF i MEK –opcja skuteczna i bezpieczna

  W leczeniu czerniaka mamy do czynienia z dwoma przełomami. Pierwszy to immunoterapia, drugi – leczenie ukierunkowane molekularnie: to połączenie leku działającego na białko BRAF...

  Dr hab. n. med. Jakub Żołnierek: Raka nerki potrafimy dziś leczyć dużo skuteczniej

  Większość przypadków raków nerki jest wykrywanych na wczesnym etapie – to osoby, u których guzy w nerce wykryto przypadkowo, przy okazji np. badań USG...

  Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

  Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D