DOŁĄCZ DO SUBSKRYBENTÓW

NEWSLETTERA

Wojna Rosji z Ukrainą. Naukowcy chcą zaprzestania współpracy z jednostkami pracującymi na rzecz Rosji

 

Najnowsze informacje o XXI Gali Nagród Złoty OTIS
blank

?Nikt z nas nie może mieć gwarancji, że nasza praca nie zostanie w przyszłości wykorzystana również przeciwko naszym własnym rodakom. Nie można wspierać agresora? – naukowcy apelują o zerwanie  współpracy z jednostkami naukowymi i naukowcami pracującymi na rzecz Rosji. Proszą o podpisywanie petycji.

Petycja jest skierowana do przedstawicieli świata nauki z Polski i innych krajów.
?W obliczu bezprecedensowej we współczesnej historii Europy agresji Rosji na suwerenną Ukrainę chcemy wyrazić nasz kategoryczny sprzeciw dla tych działań. Uważamy to za nasz moralny obowiązek. Nasze możliwości działań są bardzo ograniczone. Możemy natomiast, jako wyraz naszego sprzeciwu zaprzestać współpracę naukową z jednostkami naukowymi i naukowcami pracującymi na rzecz Rosji. Nikt z nas nie może mieć gwarancji, że nasza praca nie zostanie w przyszłości wykorzystana również przeciwko naszym własnym rodakom. Nie można wspierać agresora.
Chcemy również podkreślić, że ten apel nie jest wyrazem niechęci kierowanej do poszczególnych osób. Chcemy jedynie, w sposób nam dostępny, wyrazić brak zgody na działania władz rosyjskich.

Petycję można podpisać: https://podpisz.to/petycja/appeal-against-invasion-of-ukraine,1019?fbclid=IwAR08s6wiuvo1AFvu2_szCwJEFxm_0uUr-LF29C_wnVgwzcmhx2i41Vu4YvI

blank
Świat Lekarza
Świat Lekarza
Świat Lekarza to opiniotwórcze pismo, portal i platforma medialna, skierowana do lekarzy, poruszająca tematykę systemu ochrony zdrowia oraz poszczególnych dziedzin medycyny, m.in. kardiologii, onkologii, pulmonologii, urologii, diabetologii, okulistyki, chorób rzadkich.

Więcej od autora

Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D