Więcej

  Kolejne wybitne osoby polskiej medycyny w Kapitule Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”

  W Kapitule Nagrody ZaufaniaZłoty OTIS” pracuje w tej chwili 46 wybitnych postaci polskiej medycyny i farmacji. Chcemy wspierać debiutantów naukowych z całej Polski i śmielej niż dotychczas wyjść na scenę europejską. Po doświadczeniach z naukowcami amerykańskimi wiemy, jak skutecznie zachęcać do współpracy z Polską i „budować mosty”, a raczej medycynę przyszłości.

  W tym roku do pracy w Kapitule Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” zostali zaproszeni wybitni eksperci z kilku ośrodków w Polsce.

  blank

  Z Łodzi: dr hab. n. med. prof. UM Wioletta Pietruszewska, kierownik Kliniki Otolaryngologii, Uniwersytet Medyczny; prof. Maciej Banach, kardiolog, dyrektor Instytutu-Centrum Zdrowia Matki Polki; prof. Wojciech Młynarski z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, pediatra, diabetolog, onkolog. Do tej pory jedyną reprezentantką Kapituły była w Łodzi doc. Renata Talar-Wojnarowska.

  Bydgoszcz będą reprezentować prof. Grażyna Malukiewicz, okulistka, oraz prof. Tomasz Drewa, urolog. To pierwsze osoby z tego regionu. W Poznaniu doc. Piotra Edera będzie wspierać prof. Tomasz Banasiewicz, kierownik Kliniki Chirurgii Przewodu Pokarmowego i Endokrynologii Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, oraz prof. Piotr Milecki, radioterapeuta. Kapitułę będzie tworzyła też prof. Anita Chudecka-Głaz. W Gdańsku prof. Romuald Olszański i dr Krzysztof Chlebus, były wiceminister zdrowia, wesprą w pracy prof. Bolesława Rutkowskiego i prof. Piotra Trzonkowskiego. W Białymstoku prof. Marek Wojtukiewicz, onkolog, wspólnie z prof. Jerzym Konstantynowiczem, pediatrą, rozpoczynają organizację mocnej reprezentacji Nagrody. W Warszawie do Kapituły dołączył prof. Marcin Czech, b. wiceminister zdrowia.

  Pracujemy nad tym, by w Kapitule znaleźli się aktywni przedstawiciele wszystkich ośrodków akademickich w Polsce. Jeszcze w tym roku zaprosimy kolejne osoby, m.in. z Krakowa. Nagroda Zaufania „Złoty OTIS” rozwija się od 2003 roku, siedemnasta ceremonia wręczenia statuetek odbędzie się 16 kwietnia 2020 r. w Warszawie. „Budowanie mostów” między medycyną w Polsce i w Europie oraz w Stanach, a także poszukiwanie debiutantów naukowych, czyli medycyna przyszłości, to nasze priorytety na najbliższe lata.

  Paweł Kruś 

  Więcej od autora

  Podobne artykuły

  ŚWIAT LEKARZA 3Dspot_img
  blank

  Najnowsze artykuły

  Dr hab. n. med. Małgorzata Figurska: Program lekowy DME to przełom w opiece nad pacjentem z cukrzycą

  Program lekowy DME daje możliwość nie tylko wyboru leku na jego poszczególnych etapach, ale nie ogranicza leczenia w czasie oraz częstotliwości dawkowania. To lekarz...

  Dr hab. n. med. Anna Matysik-Woźniak, prof. UML: Wcześniej rozpoznać chorobę

  Wczesne wykrycie retinopatii cukrzycowej ma ogrom­ne znaczenie, bo podjęte w porę leczenie w ponad 90 proc. może zapobiec ciężkim uszkodzeniom w narządzie wzroku. Dzięki...

  Prof. dr hab. n. med. Edward Wylęgała: Przeszczepienie czyli… transplantacja wzroku

  Przeszczepy warstwowe to naturalny, innowacyjny kierunek rozwoju transplantologii. Dają lepsze wyni­ki anatomiczne oraz czynnościowe. Mimo że wykonujemy w Polsce 1300 przeszczepów rogówki rocznie, to...

  Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

  Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D