Partner
Partner
Więcej
  Partner
  Partner

  In vitro – będzie taniej!

  Jest długo oczekiwana wiadomość dla par, które borykając się z problemem niepłodności zdecydowały się na próbę in vitro.

  Wiceminister Igor Radziewicz-Winnicki zapowiedział, że może już w lipcu leki stosowane podczas terapii hormonalnej towarzyszącej zabiegowi zapłodnienia in vitro trafią na listę leków refundowanych. Tym samym koszt zabiegu znacznie się obniży.

  Dziś para, która zdecydowała się na zabieg in vitro korzystając z rządowego programu leczenia niepłodności, za leki towarzyszące terapii musi zapłacić sama. Koszt? Nawet kilka tysięcy złotych. Jeśli wszystko się uda – preparaty uzyskają pozytywną opinię Agencji Oceny Technologii Medycznych – zostaną umieszczone na liście refundacyjnej, a koszty znacznie się obniżą. Obniży się też bariera finansowa w dostępie do zabiegu dla wielu par.

  Wiceminister udzielił wypowiedzi Informacyjnej Agencji Radiowej.

   

  Więcej od autora

  Podobne artykuły

  ŚWIAT LEKARZA 3Dspot_img

  Najnowsze artykuły

  Konkurs na rzecz poprawy jakości zdrowia kobiet

  Do 15 grudnia można nadsyłać projekty, których celem jest poprawa zdrowia i jakości życia kobiet. Konkurs organizuje firma Gedeon Richter we współpracy z Instytutem...

  Prof. Wierzba, dyrektor szpitala MSWiA: To nie miał być i nie będzie szpital dla VIP-ow

  To nigdy nie będzie szpital dla VIP-ów, przekształcenie CSK MSWiA w Państwowy Instytut Medyczny to szansa dla pacjentów i personelu.

  Gdy rock sięga granic muzyki, a onkologia granic medycyny, czyli XVI konferencja Polskiej Grupy Raka Płuca

  To największa naukowa konferencja onkologiczna w Polsce: onkolodzy kliniczni, pulmonolodzy, patomorfolodzy, radioterapeuci, diagności molekularni i laboratoryjni, radiolodzy podczas XVI Konferencji Polskiej Grupy Raka Płuca...

  Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

  Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D