DOŁĄCZ DO SUBSKRYBENTÓW

NEWSLETTERA

Konferencja MEDmeetsTECH – 7 czerwca 2017, Warszawa

Podziel się treścią:

 

Mechaniczny lekarz, czyli smart devices i robotyka w medycynie

MEDmeetsTECH to konferencja integrująca branżę medyczną technologiczną i biznes. III edycja MEDmeetsTECH zatytułowana ?Mechaniczny lekarz, czyli smart devices i robotyka w medycynie? odbędzie się 7 czerwca 2017 w Warszawie (Golden Floor Tower przy ul. Chłodnej 51).

Celem projektu jest wymiana wiedzy i budowanie nowych relacji między tymi środowiskami by ułatwić tworzenie innowacji w obszarze medycyny.

MEDmeetsTECH stanowi most łączący różne środowiska ekspertów. W jednym miejscu spotkają się lekarze, przedstawiciele biznesu i nowych technologii których łączy ważna cecha – otwarta na nowe pomysły głowa oraz chęć wprowadzania innowacji w medycynie. Nie zabraknie również inwestorów poszukujących na tego typu wydarzeniach nowych kontaktów i wartych inwestycji startupów.

Konferencja została tak zaplanowana, by kompleksowo poruszyć wszystkie aspekty niezbędne do opracowania urządzenia medycznego – od prac naukowych, przez projektowanie po wdrożenie na rynek i rejestrację. Zaplanowane zostały sesje tematyczne: nauka, transfer technologii, medycyna i startup.

Uczestnicy dowiedzą się, dlaczego i jakie badania są niezbędne przy opracowywaniu nowych urządzeń, jakie wymagania musi spełnić produkt by móc być dopuszczony na rynek USA i w Europie oraz projektować urządzenia, by były przyjazne użytkownikom. Porozmawiamy o najlepszych przykładach nowoczesnej robotyki jak robot daVinci czy wschodzących gwiazdach ? startupach medycznych jak Braster. Nowością będzie także wyzwanie adresowane do uczestników ? w postaci zaproponowania rozwiązań dla pacjenta znajdującego się na scenie. Konferencja będzie też okazją do skonfrontowania opinii różnych środowisk na temat roli nowoczesnych urządzeń w nowoczesnej medycynie.

Wśród prelegentów znajdują się m. in.: Michał Cisek (robot daVinci), Szymon Fortuna (Vorm COO), Ewa Dragun (UL International), Julia Kosela (Proper Medical Writing).

Komitet naukowy tworzą: dr Bartosz Kudliński (lekarz, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii), Mariusz Borkowski (lekarz i absolwent SGH, związany z sektorem farmaceutycznym i firmą Adamed ), a także Justyna Skowyra i Janusz Kowalski ? twórcy MEDmeetsTECH.

Świat Lekarza
Świat Lekarza
Świat Lekarza to opiniotwórcze pismo, portal i platforma medialna, skierowana do lekarzy, poruszająca tematykę systemu ochrony zdrowia oraz poszczególnych dziedzin medycyny, m.in. kardiologii, onkologii, pulmonologii, urologii, diabetologii, okulistyki, chorób rzadkich.

Więcej od autora

Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D