Partner
Partner
Więcej
  Partner
  Partner

  Kongres Polskiej Rady Resuscytacji już wkrótce!

  VI Międzynarodowy Kongres Polskiej Rady Resuscytacji odbędzie się 22 maja w Krakowie.

  W tym roku Kongres będzie przebiegał pod hasłem „Jak zwiększyć przeżywalność pacjentów w stanie bezpośredniego zagrożenia życia?”. Spotkanie organizowane jest w ramach obchodów Jubileuszu 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego.

  Kongres Polskiej Rady Resuscytacji to oczywiście, a może przede wszystkim, wykłady i liczne sesje naukowe prowadzone przez i dla specjalistów oraz warsztaty praktyczne. Będzie jednak okazja na poznanie najnowocześniejszego sprzętu do ratowania życia.

  Szczegóły

  Program VI Międzynarodowego Kongresu obejmie tematyką szkolenia w podstawowych zabiegach resuscytacyjnych po NZK, implementowanie AED w celu poprawy przeżywalności, rehabilitację po NZK, leczenie kardiologicznych przyczyn NZK, monitorowanie jakości i efektywności zabiegów resuscytacyjnych, resuscytację dzieci i noworodków, medycynę katastrof. W części praktycznej organizatorzy przewidzieli np. działania ratownicze w wypadkach masowych, resuscytację noworodków, przygotowania symulacji medycznych oraz zawody CPR.

  Na konferencji m.in. zostaną zaprezentowane defibrylatory Lifepak15, Lifepak20e z modułem EtCO2, urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej LUCAS2. Będzie też można zobaczyć defibrylator AED Lifepak CR+.

  Organizatorzy

  Organizatorami VI Międzynarodowego Kongresu Polskiej Rady Resuscytacji są: Polska Rada Resuscytacji, Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawla II, Katedra Anestezjologii i Intensywnej Terapii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, Krakowski Szpital Uniwersytecki oraz Krakowski Szpital dziecięcy w Prokocimiu.

   

  Więcej od autora

  Podobne artykuły

  ŚWIAT LEKARZA 3Dspot_img

  Najnowsze artykuły

  Polską pediatrię czekają rewolucyjne zmiany

  – To jeden z najważniejszych zespołów parlamentarnych i można się tylko dziwić, że nie było go wcześniej. Bardzo dobrze więc się stało, że powstał...

  Nowoczesna diabetologia szansą dla pacjenta z cukrzycą

  Ponad 300 uczestników, liczne warsztaty, ciekawe sesje, a przede wszystkim prezentacja nowoczesnych rozwiązań w leczeniu cukrzycy to główny cel jaki przyświecał kolejnej już piątej...

  Świąteczny koncert z aukcją

  „Spotykamy się, bo wierzymy w potencjał naukowy polskiej młodzieży medycznej. Wierzymy w nich. Nam też kiedyś ktoś uwierzył i podał rękę” – mówił Paweł...

  Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

  Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D