DOŁĄCZ DO SUBSKRYBENTÓW

NEWSLETTERA

Przełom, kosmetyka i Autostrada Wolności

 

Najnowsze informacje o XXI Gali Nagród Złoty OTIS
blank

Onkologia stała się królową postępu w medycynie światowej. W porę doceniono zagrożenie ze strony chorób nowotworowych, uruchomiono projekty badawcze i skoncentrowano na nich zainteresowanie lekarzy i badaczy. Prym wśród nich wiedzie Polak ? prof. Waldemar Priebe z Houston.

Opowiadano mi, jak bardzo się zdziwił, kiedy w rozmowie podsunięto mu pomysł na naturalny lek wspomagający krążenie. W pierwszym odruchu powiedział ?Tylko onkologia?. A za chwilę dodał ?Ależ to bardzo ciekawe!?.

Będzie jeszcze ciekawiej, czytajcie kolejne wydania ?Świata Lekarza?!

W maju Ministerstwo Zdrowia udowodniło swoją determinację w wyrównywaniu szans polskich pacjentów w dostępie do światowego poziomu leczenia chorób nowotworowych. To punkt zwrotny w ich sytuacji i w możliwościach zaoferowanych lekarzom onkologom. Jednym słowem: przełom!

Teraz przyszedł czas na kosmetyczne uzupełnienia i korekty typu organizacyjno-prawnego. O nie apelujemy i o nich piszemy, aby opieka onkologiczna mogła działać sprawnie i skutecznie.
Jak mogę Was przekonać, że uzupełnienia i korekty do terapii onkologicznych trzeba robić teraz?

Przez analogię, przypomnę Wam otwarcie Autostrady Wolności. Pamiętacie, z jakim entuzjazmem ją przyjęto? A potem szybko pojawiły się drobiazgi, które trzeba było skorygować od razu, a nie latami męczyć ludzi w nikomu niepotrzebnych korkach i na źle zlokalizowanych bramkach.

W onkologii autostrada już jest, niektóre jej elementy trzeba tylko doszlifować, częściej sprecyzować. I szybko wprowadzić kosmetyczne zmiany, bo nowotwory nie są nerwami kierowców, lecz sprawą życia pacjentów.

blank
Waldemar Wierzba
Waldemar Wierzba
doktor nauk medycznych, redaktor naczelny "Świat Lekarza"

Więcej od autora

Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D