DOŁĄCZ DO SUBSKRYBENTÓW

NEWSLETTERA

Polska medycyna jest innowacyjna

Podziel się treścią:

 

Prof. Henryk Skarżyński

Polska medycyna jest innowacyjna. Mamy bardzo wiele indywidualności, liderów, ale też wiele zespołów, które pracują nad nowymi rozwiązaniami. To szczególnie mnie cieszy, bo fakt istnienia zespołów oznacza, że są to środowiska wielopokoleniowe. Są młodzi ludzie, którzy będą kontynuatorami tych prac, będę rozwijać pewne myśli i idee.

W polskiej medycynie jest wiele osób, które rozwinęły swoje umiejętności i wykorzystują je w kraju, ale jest też wiele osób, które wyjechały zagranicę, ale jednak chcą wracać i widzą dalszy rozwój swojej kariery w Polsce, albo widzą ją zarówno w Polsce, jak zagranicą. Bardzo cieszy to, że chcą wprowadzać nowe technologie do Polski. Cieszy mnie również to, że o polskiej medycynie i innowacjach w polskiej medycynie możemy mówić w ważnych miejscach: np. w polskim parlamencie. To bardzo ważne.

Tego typu konferencje i spotkania naukowców oraz lekarzy różnych dziedzin medycyny są inspiracją. Myślę, że dzięki tym spotkaniom sami siebie zainspirowaliśmy do realizowania nowych pomysłów, do nawiązywania nowych kontaktów. To jest wartość, którą trudno przecenić. To spotkanie pokazało możliwości i szanse, które kryją się za naszą pracą, która jest pracą, a jednocześnie pasją. Cieszę się z tych związków pomiędzy naukowcami, które tu powstały, a także ze związków pomiędzy naukowcami a ludźmi mediów, którzy są znakomicie zorientowani w tym, co robimy, potrafią bardzo kompetentnie przekazać informacje i upowszechnić je. Dzięki temu nie będzie się mówić w mediach o polskiej medycynie i polskiej nauce tylko w kategoriach wydarzeń negatywnych. Oczywiście ich się nie uniknie i trzeba o tym mówić. Jednak mówienie o osiągnięciach polskiej medycyny ? których naprawdę jest wiele ? jest nam wszystkim bardzo potrzebne.

Mamy bardzo wiele pozytywnych osiągnięć polskiej medycyny: tego dotyczyły wszystkie nasze wystąpienia. Możemy mówić o rozwoju chirurgii obrotowej, transplantologii, diagnostyki i leczenia nowotworów. Wszystkie wystąpienia na konferencji dotyczyły konkretnych osiągnięć naukowych i klinicznych, które zmieniają oblicze polskiej medycyny i pokazują dobre praktyki w codziennej pracy klinicznej wielu zespołów. Możemy być naprawdę dumni, że mamy takich lekarzy i takie zespoły.

Świat Lekarza
Świat Lekarza
Świat Lekarza to opiniotwórcze pismo, portal i platforma medialna, skierowana do lekarzy, poruszająca tematykę systemu ochrony zdrowia oraz poszczególnych dziedzin medycyny, m.in. kardiologii, onkologii, pulmonologii, urologii, diabetologii, okulistyki, chorób rzadkich.

Więcej od autora

Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D