DOŁĄCZ DO SUBSKRYBENTÓW

NEWSLETTERA

Zaproszenie na Światowy Kongres Badań nad Alkoholem i Alkoholizmem

 

blank
blank
blank

Szanowni Państwo.

W imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego chcielibyśmy poinformować o Międzynarodowej Konferencji Naukowej 2nd World Congress on Alcohol and Alcoholism, From bench to bedside: mechanisms and novel treatment options for alcohol-related disorders, która odbędzie się w dniach 17 ? 20 września 2022 roku w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

2nd World Congress on Alcohol and Alcoholism to międzynarodowa, interdyscyplinarna konferencja gromadząca lekarzy i badaczy różnych specjalności wokół problematyki używania alkoholu, mechanizmów i leczenia uzależnienia od alkoholu oraz ogólnoustrojowych powikłań związanych z przewlekłą eskpozycją na alkohol, w szczególności alkoholowej choroby wątroby.

Podczas konferencji wystąpią wiodący naukowcy z całego świata prowadzący badania w tych obszarach oraz przedstawiciele najważniejszych instytucji, stowarzyszeń naukowych i ośrodków specjalistycznych, zajmujących się problematyką uzależnień. Program oparty został wokół trzech głównych wątków tematycznych, obejmujących aspekty biologiczne, medyczno-kliniczne i psychospołeczne oraz uszkodzenia narządów spowodowane piciem alkoholu.

Zależy nam bardzo na tym, aby Kongres stał się miejscem merytorycznej współpracy interdyscyplinarnej i polem do dyskusji oraz wymiany poglądów dotyczących problematyki uzależnień i chorób wątroby. Naszym pragnieniem jest, aby wydarzenie skupiło także czołowych specjalistów z różnych dziedzin medycyny z naszego kraju.

Państwa uczestnictwo w Konferencji będzie dla nas zaszczytem i nieocenioną pomocą merytoryczną. Gorąco prosimy o zachęcenie do udziału w Kongresie zainteresowanych współpracowników. Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się stworzyć przestrzeń do wymiany wiedzy, doświadczeń i innowacyjnych rozwiązań w terapii uzależnień i powikłań przez nie wywołanych.

Miło nam jest poinformować, iż udało nam się wynegocjować w stowarzyszeniach ISBRA oraz ESBRA specjalną stawkę dla uczestników z Polski. Wstępny program Kongresu przesyłam w załączniku, formularz rejestracji dostępny jest pod linkiem https://www.isbra-esbra2022.com/ofertaspecjalna

Licząc na przychylność i przyjęcie zaproszenia, pozostaję z wyrazami poważania.

prof. dr hab. Marcin Wojnar

Kierownik Kliniki Psychiatrycznej

Warszawski Uniwersytet Medyczny

Joint Meeting of ISBRA and ESBRA 2nd World Congress on Alcohol and Alcoholism, September 17-20, 2022 – Cracow, Poland

[email protected]

www.isbra-esbra2022.com

blank
Świat Lekarza
Świat Lekarza
Świat Lekarza to opiniotwórcze pismo, portal i platforma medialna, skierowana do lekarzy, poruszająca tematykę systemu ochrony zdrowia oraz poszczególnych dziedzin medycyny, m.in. kardiologii, onkologii, pulmonologii, urologii, diabetologii, okulistyki, chorób rzadkich.

Więcej od autora

Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D