Partner
Partner
Więcej

    AstraZeneca zasadzi ponad 200 milionów drzew na sześciu kontynentach

    AstraZeneca zwiększy swoje wcześniejsze zobowiązania w ramach programu AZ Forest, wspierając tym samym zachowanie bioróżnorodności lasów na całym świecie. Firma zasadzi ponad 200 milionów drzew do 2030 roku na terenie Brazylii, Indii, Wietnamu, Ghany i Rwandy, co pozytywnie wpłynie na zintensyfikowanie działań na rzecz ochrony klimatu na sześciu kontynentach, obejmując powierzchnię nasadzeń do ponad 100 000 hektarów.

    Firma AstraZeneca podejmując działania w obszarze sustainability, działa w zgodzie z przekonaniem, że czyste środowisko pozytywnie wpływa na zdrowie pacjentów. W ramach globalnej strategii Ambition Zero Carbon, AstraZeneca prowadzi zintensyfikowane działania dążące do osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2025 r. W kolejnym etapie, do 2030 r. spółka chce uzyskać ujemny bilans śladu węglowego. Program AZ Forest stanowi jeden z elementów tej strategii.

    – Zmiany klimatu to obecnie jedno z największych niebezpieczeństw zagrażających nie tylko różnorodności biologicznej, ale i całej ludzkości. Jako firma odpowiedzialna społecznie dokładamy wszelkich starań, aby ograniczyć nasz ślad węglowy i tym samym wypełnić założenia Porozumienia Paryskiego, ograniczając ocieplenie na świecie o 1,5°C. W ramach programu AZ Forest zniwelujemy 30 milionów ton dwutlenku węgla w ciągu najbliższych 30 lat – mówi Pascal Soriot, dyrektor generalny AstraZeneca.

    Intensywne działania AstraZeneca na rzecz zrównoważonego rozwoju są widoczne także w Polsce, gdzie firma kładzie duży nacisk nie tylko na wdrażanie globalnych inicjatyw, ale stawia także na lokalne przedsięwzięcia. W lutym br. AstraZeneca Pharma Poland, jako pierwsza firma farmaceutyczna, dołączyła do grona instytucji zrzeszonych w warszawskim Partnerstwie dla Klimatu. Cele partnerstwa skupiają się na działalności edukacyjnej i promocyjnej w ramach zwiększania świadomości społecznej z zakresu ochrony klimatu. Kilka miesięcy później, w maju władze spółki zadecydowały o przystąpieniu do Paktu dla klimatu, inicjatywy władz miasta Krakowa, która skupia się na promowaniu zrównoważonego rozwoju i ekologii oraz zwiększaniu zaangażowania przedsiębiorców, instytucji publicznych, organizacji społecznych i środowisk naukowych działających na terenie Krakowa w celu uzyskania neutralności klimatycznej i przeciwdziałaniu zmianom klimatu.

    – Zrównoważony rozwój i dążenie do neutralności klimatycznej, a nawet ujemnego śladu węglowego to nie są dla nas puste hasła. Od lat działamy zarówno na poziomie globalnym, jak i lokalnie, w ramach programu Ambition Zero Carbon. Już dziś nasza flota samochodowa składa się tylko z pojazdów hybrydowych i elektrycznych, a do końca 2025 r. będą to wyłącznie „elektryki” – podkreśla Wiktor Janicki, Prezes Zarządu AstraZeneca Pharma Poland.

    Za długofalowe działania w obszarze elektromobilności, w 2022 r., trzeci rok z rzędu, AstraZeneca Pharma Poland otrzymała nagrodę Eko Flota, przyznawaną przez Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów.

    AstraZeneca to innowacyjna firma biofarmaceutyczna o korzeniach brytyjsko-szwedzkich, znajdująca się w czołówce największych i najbardziej innowacyjnych firm tego sektora na świecie. Z myślą o pacjentach w AstraZeneca opracowywane są i wytwarzane nowoczesne leki pomagające zwalczać choroby, które stanowią największe wyzwania współczesnej medycyny. W Polsce AstraZeneca zatrudnia ok. 2 300 osób, z czego ponad 1 500 osób zajmuje się kluczowymi procesami badawczo-rozwojowymi w skali światowej. W 2020 roku AstraZeneca jako pierwsza globalna firma biotechnologiczna uzyskała status Centrum Badawczo-Rozwojowego nadawany przez Ministra Rozwoju, potwierdzając tym samym wiodącą rolę w polskim ekosystemie innowacji.

    Więcej od autora

    Podobne artykuły

    ŚWIAT LEKARZA 3Dspot_img

    Najnowsze artykuły

    XI Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi

    W dniach 18-23 września w wielu szpitalach i przychodniach w całej Polsce będą prowadzone bezpłatne badania i działania edukacyjne, mające na celu zwiększenie świadomości...

    Wrzesień – Miesiąc Podnoszenia Świadomości Chorób Włóknieniowych Płuc

    Nasilający się suchy kaszel, zadyszka podczas chodzenia i zmęczenie, następnie pogorszenie jakości życia, a nawet - bez właściwego leczenia - przedwczesna śmierć. Mowa o...

    To oni będą kształtować naszą przyszłość. Fundacja Adamed ogłosiła laureatów i stypendystów programu ADAMED SmartUP

    Fundacja Adamed ogłosiła 10 laureatów nagrody głównej 9. edycji programu ADAMED SmartUP oraz 3 tegorocznych stypendystów podczas uroczystej gali finałowej, która odbyła się 11...

    Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

    Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D