Partner
Partner
Więcej
  Partner
  Partner

  Dr Łukasz Kołtowski na czele jednej z komisji EAPCI

  Dr Łukasz Kołtowski zasili szeregi Europejskiej Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych (EAPCI ESC), pełniąc funkcję Przewodniczącego Komisji ds. Komunikacji i Mediów Społecznościowych.

  Prof. Andreas Baumbach, Prezydent Europejskiej Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych, powierzył dr. Łukaszowi Kołtowskiemu kierownictwo nad komisją odpowiedzialną za komunikację i media społecznościowe, na którą składa się międzynarodowa grupa ekspertów. Nowo mianowany przewodniczący będzie pierwszym reprezentantem naszego kraju na tym stanowisku, a zarazem najmłodszym Polakiem, który objął funkcję członka zarządu EAPCI Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

  Dr Łukasz Kołtowski, kardiolog, na co dzień pracuje w Klinice Kardiologii WUM, kierowanej przez prof. Grzegorza Opolskiego. Doświadczenie zdobywał m.in. w oksfordzkim John Radcliffe Hospital, Royal Surrey Hospital w Guildford czy Agencji Ochrony Zdrowia Wielkiej Brytanii. Uzyskał także dyplom z zarządzania i marketingu. W ostatniej dekadzie aktywnie komentuje wydarzenia nowoczesnej medycyny za pośrednictwem Twittera (@DrKoltowski) oraz na swoim blogu Efektywny Lekarz. W latach 2014-2018 dołączył do zarządu europejskiego pionu Młodych Kardiologów Inwazyjnych, gdzie odpowiadając za aktywność w mediach społecznościowych trzykrotnie zwiększył liczbę jej członków. W tym samym okresie pełnił funkcję członka zarządu Komisji Informatyki i Telemedycyny Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

  Dr Kołtowski będzie odpowiedzialny za kierunek komunikacji specjalistycznej wiedzy, którą komisja przekazuje dwutorowo: zarówno samym zrzeszonym kardiologom, jak i zainteresowanym dziedziną pacjentom. Za pośrednictwem mediów społecznościowych zgromadzona wokół EAPCI społeczność otrzymuje informacje o najważniejszych wydarzeniach naukowych, nowych odkryciach, wynikach przełomowych badań i projektów czy stanowiskach członków organizacji w bieżących sprawach. Jak podkreśla dr Kołtowski, umiejętne przekazywanie tych trudnych treści często leży często nie w słowach, ale w obrazie. Dzięki uproszczonej metodzie komunikacji właściwej dla mediów społecznościowych, z wiedzy mogą skorzystać nie tylko kardiolodzy, ale również lekarze innych dziedzin oraz pacjenci.

  – Wierzę, że naszą rolą jest przybliżenie świata nauki wszystkim otwartym na nową wiedzę i doświadczenia. Chciałbym, aby pod moim przewodnictwem komisja była pionierem w nowoczesnych formach komunikacji w czasie rzeczywistym, w tym bezpośrednio z miejsc, gdzie tworzy się naukę oraz live cases, czyli transmitowanych na żywo relacji z zabiegów w kanałach social media. Dla medyków, którzy nie mają możliwości uczestnictwa w danym wydarzeniu, to szansa nie tylko na zdobycie nowej wiedzy, ale także na aktywny udział w dyskusji. W tym zakresie sięgamy po Virtual Reality i 360-video live-streaming – tłumaczy dr Łukasz Kołtowski.

  (Źródło: Eleven Zett Productions)

  Więcej od autora

  Podobne artykuły

  ŚWIAT LEKARZA 3Dspot_img

  Najnowsze artykuły

  Polską pediatrię czekają rewolucyjne zmiany

  – To jeden z najważniejszych zespołów parlamentarnych i można się tylko dziwić, że nie było go wcześniej. Bardzo dobrze więc się stało, że powstał...

  Nowoczesna diabetologia szansą dla pacjenta z cukrzycą

  Ponad 300 uczestników, liczne warsztaty, ciekawe sesje, a przede wszystkim prezentacja nowoczesnych rozwiązań w leczeniu cukrzycy to główny cel jaki przyświecał kolejnej już piątej...

  Świąteczny koncert z aukcją

  „Spotykamy się, bo wierzymy w potencjał naukowy polskiej młodzieży medycznej. Wierzymy w nich. Nam też kiedyś ktoś uwierzył i podał rękę” – mówił Paweł...

  Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

  Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D