DOŁĄCZ DO SUBSKRYBENTÓW

NEWSLETTERA

I KONFERENCJA Polskiego Towarzystwa Postępów Medycyny – Medycyna XXI: Jak leczyć nowocześnie? 17 czerwca 2023 roku

 

Polskie Towarzystwo Postępów Medycyny (PTPM) – Medycyna XXI od początków swojego powstania skupia się na przybliżaniu tego wszystkiego, co definiować będzie medycynę XXI wieku i jej postępy. Dyskutujemy o nowych wytycznych terapii, o szybko zmieniającym się świecie poszczególnych specjalizacji, o nowych lekach i metodach leczniczych, o zagrożeniach, które pojawiają się nagle i niespodziewanie (jak COVID-19), ale i takich, z którymi nadal nie umiemy sobie radzić i skutecznie kontrolować, a dotykają milionów Polaków: nadciśnienie tętnicze, zaburzenia lipidowe, palenie papierosów, nadwaga/otyłość, choroby układu krążenia, cukrzyca, przewlekła choroba nerek, choroby układu oddechowego, alergie, schorzenia neurologiczne i psychiatryczne, choroby wieku podeszłego, choroby zwyrodnieniowe układu kostnego, zespoły bólowe, nowotwory – żeby wymienić tylko te najczęstsze i najpowszechniejsze. Skupiamy się od początku naszej aktywności na prewencji i profilaktyce, staramy się śledzić postępy wielu dziedzin i specjalizacji i stąd właśnie idea, aby wszystko to podsumować w jednym, corocznym, cyklicznym wydarzeniu – Konferencji PTPM – Medycyna XXI.

Po bezprecedensowym sukcesie naszych „podsumowań roku” – pigułek wiedzy, jak je nazwaliśmy, zrealizowanych z podmiotem zewnętrznym na temat podsumowania najważniejszych postępów wiedzy i metod terapeutycznych w poszczególnych specjalizacjach lekarskich, postanowiliśmy te postępy medycyny podsumowywać również na corocznej konferencji towarzystwa.

I Konferencja PTPM – Medycyna XXI skupi się na:

  • nowych lekach,
  • kwestii szczepień,
  • długu zdrowotnego,
  • stanu po pandemii COVID-19.

Tym wszystkim zajmiemy się w pierwszej, otwierającej wydarzenie sesji. Potem zajmiemy się nieoczekiwanym zjawiskiem „powrotu do źródeł” – na naszych oczach odradza się tradycyjna interna, integruje się kardiologia, diabetologia, nefrologia, bo i

  • najnowsze leki (flozyny – inhibitory SGLT2) nagle okazują się kluczowym orężem farmakologicznej walki jednocześnie z: niewydolnością serca, cukrzycą, przewlekłą chorobą nerek. Dyskutować będziemy o nowych lekach, które pojawiły się na rynku,
  • o nowym świecie SPC (single pill combination – pigułki wielolekowej), które stają się standardem terapii w nadciśnieniu tętniczym, cukrzycy, zaburzeniach lipidowych, chorobach układu oddechowego. Nie zaniedbamy również kwestii medycyny zabiegowej i trendów, które się w niej dokonują, zwłaszcza w kontekście:
  • leczenia zabiegowego najpowszechniejszych chorób, konsultacji przedoperacyjnych, redukowania ryzyka krwawień okołozabiegowych, coraz powszechniejszych zabiegach, którym wiele osób poddawanych jest coraz częściej np. w nowoczesnej stomatologii i implantologii.
  • Wreszcie: podyskutujemy o nowych trendach w kontroli innych czynników ryzyka, jak palenie papierosów – tu też dokonują się istotne zmiany!

Naszą ideą jest to, aby lekarz na co dzień skupiony na jednej, określonej specjalizacji, mógł otrzymać podsumowanie nowości „w pigułce”, aby jego wiedza i kompetencje stale rosły, tak jak rosną możliwości współczesnej medycyny. Zapraszamy      do      rejestracji      i    bezpłatnego      udziału      w       konferencji online: https://www.medspot.tv/rejestracja/webcast/ptpm15/

Świat Lekarza
Świat Lekarza
Świat Lekarza to opiniotwórcze pismo, portal i platforma medialna, skierowana do lekarzy, poruszająca tematykę systemu ochrony zdrowia oraz poszczególnych dziedzin medycyny, m.in. kardiologii, onkologii, pulmonologii, urologii, diabetologii, okulistyki, chorób rzadkich.

Więcej od autora

Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D