DOŁĄCZ DO SUBSKRYBENTÓW

NEWSLETTERA

II Konferencja Polskiego Towarzystwa Postępów Medycyny – Medycyna XXI: Jak leczyć nowocześnie?

 

Po ogromnym sukcesie I Konferencji w czerwcu 2023 roku – czas na drugą, która skupi się na nowych lekach i metodach leczenia oraz na podejściu systemowym do najważniejszych czynników ryzyka. Konferencja odbędzie się 15 czerwca.

Polskie Towarzystwo Postępów Medycyny (PTPM) – Medycyna XXI od początków swojego powstania skupia się na przybliżaniu tego, co definiuje medycynę XXI wieku oraz jej postępy. – Dyskutujemy o nowych wytycznych terapii, o szybko zmieniającym się świecie poszczególnych specjalizacji, o nowych lekach i metodach leczniczych, o zagrożeniach, które pojawiają się nagle i niespodziewanie, ale i takich, z którymi nadal nie umiemy sobie radzić i skutecznie kontrolować, a dotykają milionów Polaków, takich jak: nadciśnienie tętnicze, zaburzenia lipidowe, palenie papierosów, nadwaga/otyłość, choroby układu krążenia, cukrzyca, przewlekła choroba nerek, choroby układu oddechowego, choroby układu pokarmowego, alergie, schorzenia neurologiczne i psychiatryczne, choroby wieku podeszłego, choroby zwyrodnieniowe układu kostnego, zespoły bólowe, nowotwory – żeby wymienić tylko te najczęstsze i najpowszechniejsze. Skupiamy się od początku naszej aktywności na prewencji i profilaktyce, staramy się śledzić postępy wielu dziedzin i specjalizacji i stąd właśnie idea, aby wszystko to podsumować w jednym, corocznym, cyklicznym wydarzeniu – Konferencji PTPM – Medycyna XXI. Ważna jest dla nas profilaktyka – od zmiany stylu życia po konieczne szczepienia – o tym też sporo na konferencji – tłumaczy prof. Krzysztof J. Filipiak w imieniu Komitetu Naukowego konferencji.

II Konferencja PTPM – Medycyna XXI skupi się na:
• nowych lekach i metodach leczenia
• podejściu systemowym do najważniejszych czynników ryzyka

Dużo uwagi poświęcimy lekom wkraczającym rewolucyjnie na pola różnych specjalizacji takim jak:
• flozyny – inhibitory SGLT2
• agoniści GLP-1
• inhibitory DPP-4
• złożone leki hipotensyjne
• złożone leki hipolipemizujące

– Naszą ideą jest, tak samo jak sformułowaliśmy to rok temu, aby lekarz na co dzień skupiony na jednej, określonej specjalizacji, mógł otrzymać podsumowanie nowości „w pigułce”, aby jego wiedza i kompetencje stale rosły, tak jak rosną możliwości współczesnej medycyny – dodaje prof. Krzysztof J. Filipiak.

Konferencja odbędzie się w formule hybrydowej i jest bezpłatna. Zapraszamy lekarzy wszystkich specjalizacji, a szczególnie z POZ.

Termin: 15 czerwca 2024 r. w godz. 9-18:30.
Miejsce: studio TVIP w Warszawie, al. Krakowska 110/114/B25

Rejestracja: udział stacjonarny oraz udział on-line (transmisja). Liczba miejsc ograniczona.

Świat Lekarza
Świat Lekarza
Świat Lekarza to opiniotwórcze pismo, portal i platforma medialna, skierowana do lekarzy, poruszająca tematykę systemu ochrony zdrowia oraz poszczególnych dziedzin medycyny, m.in. kardiologii, onkologii, pulmonologii, urologii, diabetologii, okulistyki, chorób rzadkich.

Więcej od autora

Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D