Partner
Partner
Więcej
  Partner
  Partner

  Jaki będzie lekarz przyszłości?

  Serdecznie zapraszamy do udziału w ogólnopolskim badaniu „Lekarz przyszłości”. Celem inicjatywy, realizowanej przez Instytut Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego we współpracy z Wolters Kluwer oraz IQVIA Poland jest stworzenie obrazu modelu pracy polskiego lekarza i lekarki dzisiaj oraz prognoza, jak będzie się on zmieniał w przyszłości. Patronem honorowym badania jest Prezes Naczelnej Izby Lekarskiej.

  Współczesna medycyna, na skutek szybkich zmian społecznych, technologicznych i naukowych, przeobraża się na naszych oczach. Niesamowity rozwój zaawansowanych technologii pozwala nam określić kierunek zmian w medycynie przyszłości. Wciąż jednak za mało mówi się o roli lekarza, jego potrzebach i oczekiwaniach względem zmieniającej się rzeczywistości. To badanie stawia na pierwszym miejscu lekarza właśnie.

  „Aby jeszcze lepiej, sprawniej i pewniej dostosować się do stale zmieniającej się rzeczywistości, analiza trendów, wpływających na ewolucję modelu pracy polskiego lekarza i lekarki jest nam potrzebna jak nigdy dotąd. Za dziesięć lat, dzień z życia lekarza może wyglądać zupełnie inaczej niż dzisiaj. Chcemy dowiedzieć się o tym już teraz” – komentuje dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, Dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego.

  Badanie „Lekarz przyszłości” skierowane jest do lekarzy i lekarek. Wypełnienie ankiety zajmie ok. 10 minut. Wyniki zostaną opublikowane w raporcie „Lekarz przyszłości” oraz zaprezentowane na webinarze, podczas którego autorzy i zaproszeni eksperci szczegółowo omówią i podsumują kluczowe wnioski.

  Autorzy badania chcą się również dowiedzieć, w jaki sposób doświadczenia lekarzy oraz priorytety i plany na przyszłość wpłyną na relacje lekarzy z pacjentami, rozwój kompetencji umożliwiających pracę w nowych warunkach czy zidentyfikowanie źródeł satysfakcji i frustracji. W ankiecie zawarte są m.in. pytania o to, jakie zmiany i trendy wpływają na ewolucję systemu pracy lekarza, relacje lekarzy z pacjentami. Pytania dotyczą m.in. obecnej pracy, etapu kariery medyka, jakości pracy i preferencji lekarza, zarobków, badacze pytają też o jego rozwój, poziom zadowolenia z pracy, o powody niezadowolenia, a także o sposób pracy i leczenie pacjentów.

  „Największym dobrem i wartością światowych systemów ochrony zdrowia są lekarze i personel medyczny. Bez ich zaangażowania i gotowości do zmian rozwój medycyny i farmacji byłby niemożliwy. Jako firma blisko związana z obszarem ochrony zdrowia i aktywnie wspierająca jego rozwój, zdajemy sobie sprawę z tego, iż poszukiwanie innowacji i jeszcze lepszych rozwiązań dla pacjentów musi mieć swój początek w analizie bieżących i przyszłych potrzeb lekarza. Jego rola w budowaniu nowoczesnego świata jest kluczowa” – mówi Aniela Hejnowska, General Manager IQVIA Poland.

  Organizatorem badania jest Instytut Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego, partnerami Wolters Kluwer, globalny lider w profesjonalnej informacji, oprogramowaniu i usługach dla sektora opieki zdrowotnej oraz IQVIA, wiodący dostawca zaawanasowanych analiz, innowacyjnych rozwiązań technologicznych oraz badań klinicznych dla klientów z obszaru systemu ochrony zdrowia. Partnerami medialnymi są prawo.pl oraz Świat Lekarza. Przedsięwzięcie zostało objęte patronatem honorowym Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej.

  Ankieta dostępna jest na stronie: https://lekarzprzyszlosci.lazarski.pl/

  Więcej od autora

  Podobne artykuły

  ŚWIAT LEKARZA 3Dspot_img

  Najnowsze artykuły

  Polską pediatrię czekają rewolucyjne zmiany

  – To jeden z najważniejszych zespołów parlamentarnych i można się tylko dziwić, że nie było go wcześniej. Bardzo dobrze więc się stało, że powstał...

  Nowoczesna diabetologia szansą dla pacjenta z cukrzycą

  Ponad 300 uczestników, liczne warsztaty, ciekawe sesje, a przede wszystkim prezentacja nowoczesnych rozwiązań w leczeniu cukrzycy to główny cel jaki przyświecał kolejnej już piątej...

  Świąteczny koncert z aukcją

  „Spotykamy się, bo wierzymy w potencjał naukowy polskiej młodzieży medycznej. Wierzymy w nich. Nam też kiedyś ktoś uwierzył i podał rękę” – mówił Paweł...

  Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

  Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D