Partner
Partner
Więcej

  Jaki będzie lekarz przyszłości?

  blank

  Serdecznie zapraszamy do udziału w ogólnopolskim badaniu ?Lekarz przyszłości?. Celem inicjatywy, realizowanej przez Instytut Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego we współpracy z Wolters Kluwer oraz IQVIA Poland jest stworzenie obrazu modelu pracy polskiego lekarza i lekarki dzisiaj oraz prognoza, jak będzie się on zmieniał w przyszłości. Patronem honorowym badania jest Prezes Naczelnej Izby Lekarskiej.

  Współczesna medycyna, na skutek szybkich zmian społecznych, technologicznych i naukowych, przeobraża się na naszych oczach. Niesamowity rozwój zaawansowanych technologii pozwala nam określić kierunek zmian w medycynie przyszłości. Wciąż jednak za mało mówi się o roli lekarza, jego potrzebach i oczekiwaniach względem zmieniającej się rzeczywistości. To badanie stawia na pierwszym miejscu lekarza właśnie.

  ?Aby jeszcze lepiej, sprawniej i pewniej dostosować się do stale zmieniającej się rzeczywistości, analiza trendów, wpływających na ewolucję modelu pracy polskiego lekarza i lekarki jest nam potrzebna jak nigdy dotąd. Za dziesięć lat, dzień z życia lekarza może wyglądać zupełnie inaczej niż dzisiaj. Chcemy dowiedzieć się o tym już teraz? – komentuje dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, Dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego.

  Badanie ?Lekarz przyszłości? skierowane jest do lekarzy i lekarek. Wypełnienie ankiety zajmie ok. 10 minut. Wyniki zostaną opublikowane w raporcie ?Lekarz przyszłości? oraz zaprezentowane na webinarze, podczas którego autorzy i zaproszeni eksperci szczegółowo omówią i podsumują kluczowe wnioski.

  Autorzy badania chcą się również dowiedzieć, w jaki sposób doświadczenia lekarzy oraz priorytety i plany na przyszłość wpłyną na relacje lekarzy z pacjentami, rozwój kompetencji umożliwiających pracę w nowych warunkach czy zidentyfikowanie źródeł satysfakcji i frustracji. W ankiecie zawarte są m.in. pytania o to, jakie zmiany i trendy wpływają na ewolucję systemu pracy lekarza, relacje lekarzy z pacjentami. Pytania dotyczą m.in. obecnej pracy, etapu kariery medyka, jakości pracy i preferencji lekarza, zarobków, badacze pytają też o jego rozwój, poziom zadowolenia z pracy, o powody niezadowolenia, a także o sposób pracy i leczenie pacjentów.

  ?Największym dobrem i wartością światowych systemów ochrony zdrowia są lekarze i personel medyczny. Bez ich zaangażowania i gotowości do zmian rozwój medycyny i farmacji byłby niemożliwy. Jako firma blisko związana z obszarem ochrony zdrowia i aktywnie wspierająca jego rozwój, zdajemy sobie sprawę z tego, iż poszukiwanie innowacji i jeszcze lepszych rozwiązań dla pacjentów musi mieć swój początek w analizie bieżących i przyszłych potrzeb lekarza. Jego rola w budowaniu nowoczesnego świata jest kluczowa? ? mówi Aniela Hejnowska, General Manager IQVIA Poland.

  Organizatorem badania jest Instytut Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego, partnerami Wolters Kluwer, globalny lider w profesjonalnej informacji, oprogramowaniu i usługach dla sektora opieki zdrowotnej oraz IQVIA, wiodący dostawca zaawanasowanych analiz, innowacyjnych rozwiązań technologicznych oraz badań klinicznych dla klientów z obszaru systemu ochrony zdrowia. Partnerami medialnymi są prawo.pl oraz Świat Lekarza. Przedsięwzięcie zostało objęte patronatem honorowym Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej.

  Ankieta dostępna jest na stronie: https://lekarzprzyszlosci.lazarski.pl/

  Więcej od autora

  Podobne artykuły

  ŚWIAT LEKARZA 3Dspot_img

  Najnowsze artykuły

  Prof. Adam Maciejczyk: Pierwsze efekty sieci będą widoczne po kilku tygodniach

  Głównym celem Krajowej Sieci Onkologicznej jest zapewnienie pacjentom dostępu do kompleksowej, profesjonalnej diagnostyki i terapii onkologicznej, niezależnie od miejsca zamieszkania. W analizie satysfakcji pacjentów...

  Prof. Piotr Rutkowski: Inhibitory BRAF i MEK –opcja skuteczna i bezpieczna

  W leczeniu czerniaka mamy do czynienia z dwoma przełomami. Pierwszy to immunoterapia, drugi – leczenie ukierunkowane molekularnie: to połączenie leku działającego na białko BRAF...

  Dr hab. n. med. Jakub Żołnierek: Raka nerki potrafimy dziś leczyć dużo skuteczniej

  Większość przypadków raków nerki jest wykrywanych na wczesnym etapie – to osoby, u których guzy w nerce wykryto przypadkowo, przy okazji np. badań USG...

  Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

  Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D