Partner
Partner
Więcej

  Katarzyna Pinkosz ze Świata Lekarza z honorowym tytułem Mistrza Prasowego Przekazu. Za wysoki poziom merytoryczny

  W tegorocznym konkursie Dziennikarz Medyczny 2022 Katarzyna Pinkosz otrzymała Honorowy tytuł Mistrza Prasowego Przekazu – „za wysoki poziom merytoryczny, walory edukacyjne tekstów opartych na medycynie faktu”. Gratulujemy!

  Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia przyznało Katarzynie Pinkosz Honorowy Tytuł Mistrza Prasowego Przekazu za – jak napisano w uzasadnieniu: „za wysoki poziom merytoryczny, walory edukacyjne i wyjątkowe umiejętności przekazywania trudnych zagadnień medycznych w artykułach o zdrowiu, opartych na medycynie faktu”.
  – Dziękuję za to wyjątkowe wyróżnienie. Medycyna zmienia się na naszych oczach, przekazywanie najnowszych informacji o metodach leczenia to ogromna satysfakcja, a jednocześnie świadomość, jak ważne jest przekazywanie pacjentom wiedzy, która może zmienić ich życie. Dziękuję wybitnym ekspertom, którzy dzielą się wiedzą, pacjentom, którzy opowiadają swoje niełatwe historie, organizacjom pacjentów, które przyczyniają się do zmian w systemie ochrony zdrowia – podkreśla Katarzyna Pinkosz.
  Katarzyna Pinkosz jest laureatką wielu dziennikarskich nagród i wyróżnień, m. in. Kryształowe Pióro, Dziennikarz Medyczny Roku, Nagroda Zaufania Złoty Otis, Sowa Onkologiczna, nagroda św. Kamila, nagroda Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego. Jest również autorką i współautorką książek, m.in. m.in. „Wybudzenia. Powrót do życia. Polskie historie” „Niebieska reżyseria – 15 lat Fundacji Ewy Błaszczyk Akogo?”, „O dwóch takich. Teraz Andy”, „Zdrowie bez antybiotyków. Naturalne metody leczenia dzieci”, „Jak motyl. Odczarować mity. Lekarze i pacjentki o życiu z rakiem jajnika”, „Pół wieku polskiej diabetologii. Rozmowy z Mistrzami”, Covidowe twarze szpiczaka”.
  W Świecie Lekarza jest zastępcą redaktora naczelnego, prowadzi wydania Świata Lekarza 3D.

  Prowadzi również debaty i panele dyskusyjne na temat medycyny i palących problemów systemu ochrony zdrowia. Stara się czuwać podczas nich nad temperamentami dyskutantów, elegancko kontrolować czas wypowiedzi, a w trakcie debat poszukiwać – wspólnie z ekspertami – rozwiązań przedstawianych problemów.
  Gorąco gratulujemy!
  Nagrody, wyróżnienia i tytuły honorowe Dziennikarz Medyczny Roku 2022 zostały przyznane podczas konferencji noworocznej Stowarzyszenia Dziennikarze dla Zdrowia.

  Więcej od autora

  Podobne artykuły

  ŚWIAT LEKARZA 3Dspot_img

  Najnowsze artykuły

  Dr hab. n. med. Andrzej Nowakowski: Rzadki przykład szczepionki, która chroni przed nowotworem

  Musi minąć co najmniej kilka dekad, aby ta olbrzymia skuteczność szczepień przeciw HPV przeło­żyła się na sytuację epidemiologiczną w całej popula­cji. Jeśli w 2023...

  Prof. dr hab. n. med. Piotr Rutkowski: Ta terapia przynosi bardzo szybką odpowiedź

  Jeszcze do bardzo czarniak był chorobą, która wiązała się z maka­brycznie złym rokowaniem. To się istotnie poprawiło w ostatnim cza­sie: pięcioletnie przeżycia 10 lat...

  Prof. dr hab. n. med. Jacek Sznurkowski: To nie jest jeden, tylko cztery raki endometrium

  Najważniejsze jest uświadomienie pacjentkom, że zanim zgodzą się na operację, lekarz powinien powiedzieć, z jakim rakiem mamy do czynienia. Nie ma jednego raka endometrium,...

  Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

  Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D