Partner
Partner
Więcej
  Partner
  Partner

  Medycyna na UKSW: nowoczesna i społeczna

  Szacunek do chorego, poczucie odpowiedzialności za jego zdrowie, wrażliwość, empatia, umiejętność budowania wzajemnych relacji są równie ważne jak specjalistyczna wiedza i kompetencje lekarza. Podstawą kształcenia lekarzy i pielęgniarek w Collegium Medicum na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego będzie spojrzenie humanistyczne, czyli medycyna społeczna, oraz wykorzystanie zaawansowanych technologii – mówi ks. prof. Stanisław Dziekoński, rektor UKSW.

  Kilka miesięcy temu na uczelni uruchomiono studia pielęgniarskie w języku polskim i angielskim, a od października rusza wydział lekarski, który przyjmie 100 studentów. Bazą kliniczną dla medycyny na UKSW będą m.in. Wojskowy Instytut Medyczny, Centralny Szpital Kliniczny MSWiA, Instytut Kardiologii w Aninie, Instytut Matki i Dziecka. Strategicznym partnerem w kontaktach zagranicznych jest Poliklinika Gemelli w Rzymie, kolejnymi mają być klinika w Nawarze i niemiecka ISAR Klinikum w Monachium. UKSW chce m.in. zabiegać o granty międzynarodowe na rozwój badań naukowych, a także na rozwój działań inwestycyjnych z myślą o medycynie cyfrowej. Rozpoczęto też współpracę z Europejską Szkołą Zaawansowanych Badań Okulistycznych (ESASO) przy Szwajcarskim Uniwersytecie w Lugano.

  – Zawsze jednak kwestia godności jako najwyższej wartości będzie
  porządkowała nasze spojrzenie zarówno na rozwój technologii
  stosowanych w medycynie, jak i praktyczne przygotowanie studenta
  do zawodu lekarza – zapewnia ks. prof. Stanisław Dziekoński.

  Więcej od autora

  Podobne artykuły

  ŚWIAT LEKARZA 3Dspot_img

  Najnowsze artykuły

  Konkurs na rzecz poprawy jakości zdrowia kobiet

  Do 15 grudnia można nadsyłać projekty, których celem jest poprawa zdrowia i jakości życia kobiet. Konkurs organizuje firma Gedeon Richter we współpracy z Instytutem...

  Prof. Wierzba, dyrektor szpitala MSWiA: To nie miał być i nie będzie szpital dla VIP-ow

  To nigdy nie będzie szpital dla VIP-ów, przekształcenie CSK MSWiA w Państwowy Instytut Medyczny to szansa dla pacjentów i personelu.

  Gdy rock sięga granic muzyki, a onkologia granic medycyny, czyli XVI konferencja Polskiej Grupy Raka Płuca

  To największa naukowa konferencja onkologiczna w Polsce: onkolodzy kliniczni, pulmonolodzy, patomorfolodzy, radioterapeuci, diagności molekularni i laboratoryjni, radiolodzy podczas XVI Konferencji Polskiej Grupy Raka Płuca...

  Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

  Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D