DOŁĄCZ DO SUBSKRYBENTÓW

NEWSLETTERA

Medycyna na UKSW: nowoczesna i społeczna

Podziel się treścią:

 

Szacunek do chorego, poczucie odpowiedzialności za jego zdrowie, wrażliwość, empatia, umiejętność budowania wzajemnych relacji są równie ważne jak specjalistyczna wiedza i kompetencje lekarza. Podstawą kształcenia lekarzy i pielęgniarek w Collegium Medicum na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego będzie spojrzenie humanistyczne, czyli medycyna społeczna, oraz wykorzystanie zaawansowanych technologii ? mówi ks. prof. Stanisław Dziekoński, rektor UKSW.

Kilka miesięcy temu na uczelni uruchomiono studia pielęgniarskie w języku polskim i angielskim, a od października rusza wydział lekarski, który przyjmie 100 studentów. Bazą kliniczną dla medycyny na UKSW będą m.in. Wojskowy Instytut Medyczny, Centralny Szpital Kliniczny MSWiA, Instytut Kardiologii w Aninie, Instytut Matki i Dziecka. Strategicznym partnerem w kontaktach zagranicznych jest Poliklinika Gemelli w Rzymie, kolejnymi mają być klinika w Nawarze i niemiecka ISAR Klinikum w Monachium. UKSW chce m.in. zabiegać o granty międzynarodowe na rozwój badań naukowych, a także na rozwój działań inwestycyjnych z myślą o medycynie cyfrowej. Rozpoczęto też współpracę z Europejską Szkołą Zaawansowanych Badań Okulistycznych (ESASO) przy Szwajcarskim Uniwersytecie w Lugano.

? Zawsze jednak kwestia godności jako najwyższej wartości będzie
porządkowała nasze spojrzenie zarówno na rozwój technologii
stosowanych w medycynie, jak i praktyczne przygotowanie studenta
do zawodu lekarza ? zapewnia ks. prof. Stanisław Dziekoński.

Świat Lekarza
Świat Lekarza
Świat Lekarza to opiniotwórcze pismo, portal i platforma medialna, skierowana do lekarzy, poruszająca tematykę systemu ochrony zdrowia oraz poszczególnych dziedzin medycyny, m.in. kardiologii, onkologii, pulmonologii, urologii, diabetologii, okulistyki, chorób rzadkich.

Więcej od autora

Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D