DOŁĄCZ DO SUBSKRYBENTÓW

NEWSLETTERA

Minister Katarzyna Sójka: Potrzeby w ochronie zdrowia się zmieniają

 

blank
blank
blank

– Jeżeli chodzi o ochronę zdrowia, jest to obszar niezwykle istotny, jeden z najważniejszych, o ile nie najważniejszy dla Polek i Polaków, ale też obszar bardzo dynamiczny, który cały czas się zmienia – mówiła podczas gali wręczenia XXI Nagrody Zaufania Złoty OTIS minister Katarzyna Sójka, lekarka, działaczka samorządowa, w 2023 r. minister zdrowia w drugim rządzie Mateusza Morawieckiego.

Zdaniem minister Katarzyny Sójki jednym z najtrudniejszych problemów w polskiej ochronie zdrowia jest dostęp do świadczeń medycznych, czyli tzw. kolejki. – Jest to problem wieloczynnikowy – zwróciła uwagę. – Składa się z kilku części, które na przestrzeni miesięcy-lat trzeba sukcesywnie rozwiązywać. To m.in. kwestia kadry medycznej czy e-rejestracji.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z wypowiedzią pani minister.

blank
Świat Lekarza
Świat Lekarza
Świat Lekarza to opiniotwórcze pismo, portal i platforma medialna, skierowana do lekarzy, poruszająca tematykę systemu ochrony zdrowia oraz poszczególnych dziedzin medycyny, m.in. kardiologii, onkologii, pulmonologii, urologii, diabetologii, okulistyki, chorób rzadkich.

Więcej od autora

Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D