Partner
Partner
Więcej
  Partner
  Partner

  Nagroda Zaufania Złoty OTIS – laureaci

  Nagroda Zaufania Złoty OTIS to prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez konsumentów firmom farmaceutycznym za ich produkty. 4 kwietnia statuetki zostaną przyznane po raz jedenasty. To dobra okazja, aby podsumować zwycięstwa wszystkich dotychczasowych lat.

  Nagroda Zaufania „Złoty OTIS” spełnia z założenia trzy funkcje: edukacyjną, konsumencką i społeczną. Genezą jej powstania była sytuacja panująca na rynku farmaceutycznym w 2002 roku, kiedy pod wpływem reklam gwałtownie wzrastała sprzedaż leków bez recepty i pojawiały się pierwsze oznaki świadczące o tym, że konsumenci czują się zagubieni, nie mając dostatecznej wiedzy o produktach, korzystaniu z nich i o kształtowanych potrzebach. Taka sytuacja wymusiła więc zmiany, które zainicjować miały dialog i pomoc pacjentom w poruszaniu się po farmaceutycznym rynku.

  Przez jedenaście lat sposób komunikowania się z pacjentami ewaluował. Co roku pojawiały się kolejne, wspaniałe przykłady na to, że środowisko konsumentów, firm farmaceutycznych, lekarzy, właścicieli i pracowników aptek potrafi wspólnie pracować dla dobra publicznego. Najlepsze inicjatywy wyróżniane były Nagrodą Zaufania „Złoty OTIS”.

  Laureaci Nagrody Zaufania Złoty OTIS 2003 – 2014

  Uroczystość wręczenia pierwszych w historii polskiego rynku farmaceutycznego nagród konsumenckich – Nagród Zaufania Złoty OTIS 2003 – odbyła się 18 maja w budynku Polskiego Towarzystwa Higienicznego. Plebiscyt trwał od jesieni 2003 do wiosny 2004 roku. Zgłoszono około 500 preparatów z ponad 100 firm. I tak oto nagrody trafiły do rąk pierwszych laureatów. Sprawdź listę zwycięzców Nagrody Zaufania Złoty OTIS 2003.

  Rok 2004 to edycja przebiegająca pod hasłem: „Pomóż, bo możesz. Zróbmy to wspólnie”. Statuetki rozdano po raz drugi. Pierwszy raz jednak Kapituła Nagrody przyznała Honorowe Nagrody Zaufania Złoty OTIS 2004 osobom i organizacjom za pracę na rzecz pacjentów.

  Ceremonia wręczenia Nagród Zaufania Złoty OTIS 2006 odbyła się w Podchorążówce w Łazienkach Królewskich. Galę uświetnił recital chopinowski w wykonaniu Janusza Olejniczaka. Konsumenci wybierali Laureatów Nagrody spośród 250 nominowanych preparatów. Produkty, które otrzymały najwięcej głosów, zostały zwycięzcami trzeciej edycji.

  Rok 2007 – firmy farmaceutyczne bardzo cenią sobie znalezienie się w gronie laureatów – Nagroda Zaufania Złoty OTIS to głos tysięcy klientów zadowolonych z produktu i poziomu oferowanych usług. A takie nagrody mają największą wartość. Uhonorowane zostały jednak nie tylko produkty. Międzynarodową Honorową Nagrodę Zaufania Złoty OTIS 2007 otrzymała również Fundacja Bethel, która współpracuje z polskimi psychiatrami od 1987 roku, realizując programy propagujące pozaszpitalną terapię środowiskową dla osób chorych psychicznie. W ten sposób Kapituła docenia jeden z filarów powstania nagrody – społeczną misję. Wszystkich Laureatów 2007 roku poznać można tutaj.

  Kolejna edycja – Złoty OTIS 2008, to okazja do kolejnej inicjatywy społecznej, tym razem na rzecz Fundacji „Akogo?” oraz Stowarzyszenia „Niebieski Parasol”. Kapituła postanowiła wesprzeć te szczytne inicjatywy. Z okazji jubileuszu wręczono również pamiątkowe medale Pięciolecia Laureatom poprzednich edycji. Wyłoniono oczywiście Laureatów Nagrody Zaufania 2008.

  Z inicjatywy Nagrody Zaufania Złoty OTIS 2009 i prof. Bolesława Rutkowskiego, Krajowego Konsultanta ds. Nefrologii, zorganizowana została akcja „Uwaga nerki!”. W jej ramach rozdano 4 tys. zaproszeń na bezpłatne badania na obecność kreatyniny we krwi. Do rąk Laureatów trafiły OTISY 2009.

  Uroczystość wręczenia Nagród Zaufania Złoty OTIS 2010 była połączona z przekazaniem listu do minister zdrowia Ewy Kopacz podpisanego przez ponad 20 tys. osób. Dokument miał na celu wpisanie chorób nerwowo-mięśniowych (rdzeniowego zaniku mięśni i dystrofii mięśniowej Duchenne’a) do ministerialnego wykazu chorób przewlekłych, aby umożliwić refundację rehabilitacji chorych dzieci.

  Podczas ceremonii wręczenia Nagród Zaufania Złoty OTIS 2011 Kapituła Nagrody, wraz z Krajową Izbą Diagnostów Laboratoryjnych (KIDL), ogłosiły rozpoczęcie społecznej akcji profilaktycznej „Nie mam HCV!”. W 30 miastach w Polsce zostały przeprowadzone bezpłatne badania, mające na celu wykrycie obecności wirusa HCV. Laureatami Międzynarodowej Nagrody Zaufania Złoty OTIS 2011 były gruzińskie Amazonki: dr Nargizi Lebanidze i Tina Beruchashvili oraz prof. Rema Gvamichava – dyrektor generalny Narodowego Centrum Screeningu Onkologicznego w Gruzji. Pozostałych laureatów poznasz tutaj.

  W 2012 roku Nagroda Zaufania Złoty OTIS po raz pierwszy w swojej historii zagościła na Ukrainie. 30 marca w Kijowie odbyła się ceremonia wręczenia Honorowych Nagród Zaufania ukraińskim laureatom. Po raz pierwszy też zostały przyznane EkoNagrody dla najbardziej wartościowych produktów i programów ekologicznych.

  W roku 2013 obchodom Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” towarzyszyło motto „10 lat z pasją!” Wyłonieni zostali kolejni wspaniali Laureaci Nagród Zaufania Złoty OTIS 2013. Po raz pierwszy w historii „Złotych OTISÓW” wręczono również medale „Viribus Unitis” oraz „Semper Idem”.

  Laureatów Złotego OTISA 2014 poznamy w piątek. Znani są jednak zwycięzcy, którzy otrzymają statuetki Złoty OTIS z Diamentami.

   

   

  Więcej od autora

  Podobne artykuły

  ŚWIAT LEKARZA 3Dspot_img

  Najnowsze artykuły

  Polską pediatrię czekają rewolucyjne zmiany

  – To jeden z najważniejszych zespołów parlamentarnych i można się tylko dziwić, że nie było go wcześniej. Bardzo dobrze więc się stało, że powstał...

  Nowoczesna diabetologia szansą dla pacjenta z cukrzycą

  Ponad 300 uczestników, liczne warsztaty, ciekawe sesje, a przede wszystkim prezentacja nowoczesnych rozwiązań w leczeniu cukrzycy to główny cel jaki przyświecał kolejnej już piątej...

  Świąteczny koncert z aukcją

  „Spotykamy się, bo wierzymy w potencjał naukowy polskiej młodzieży medycznej. Wierzymy w nich. Nam też kiedyś ktoś uwierzył i podał rękę” – mówił Paweł...

  Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

  Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D