Partner
Partner
Więcej

  Nagroda Zaufania Złoty OTIS – laureaci

  Nagroda Zaufania Złoty OTIS to prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez konsumentów firmom farmaceutycznym za ich produkty. 4 kwietnia statuetki zostaną przyznane po raz jedenasty. To dobra okazja, aby podsumować zwycięstwa wszystkich dotychczasowych lat.

  Nagroda Zaufania ?Złoty OTIS? spełnia z założenia trzy funkcje: edukacyjną, konsumencką i społeczną. Genezą jej powstania była sytuacja panująca na rynku farmaceutycznym w 2002 roku, kiedy pod wpływem reklam gwałtownie wzrastała sprzedaż leków bez recepty i pojawiały się pierwsze oznaki świadczące o tym, że konsumenci czują się zagubieni, nie mając dostatecznej wiedzy o produktach, korzystaniu z nich i o kształtowanych potrzebach. Taka sytuacja wymusiła więc zmiany, które zainicjować miały dialog i pomoc pacjentom w poruszaniu się po farmaceutycznym rynku.

  Przez jedenaście lat sposób komunikowania się z pacjentami ewaluował. Co roku pojawiały się kolejne, wspaniałe przykłady na to, że środowisko konsumentów, firm farmaceutycznych, lekarzy, właścicieli i pracowników aptek potrafi wspólnie pracować dla dobra publicznego. Najlepsze inicjatywy wyróżniane były Nagrodą Zaufania ?Złoty OTIS?.

  Laureaci Nagrody Zaufania Złoty OTIS 2003 – 2014

  Uroczystość wręczenia pierwszych w historii polskiego rynku farmaceutycznego nagród konsumenckich ? Nagród Zaufania Złoty OTIS 2003 ? odbyła się 18 maja w budynku Polskiego Towarzystwa Higienicznego. Plebiscyt trwał od jesieni 2003 do wiosny 2004 roku. Zgłoszono około 500 preparatów z ponad 100 firm. I tak oto nagrody trafiły do rąk pierwszych laureatów. Sprawdź listę zwycięzców Nagrody Zaufania Złoty OTIS 2003.

  Rok 2004 to edycja przebiegająca pod hasłem: „Pomóż, bo możesz. Zróbmy to wspólnie”. Statuetki rozdano po raz drugi. Pierwszy raz jednak Kapituła Nagrody przyznała Honorowe Nagrody Zaufania Złoty OTIS 2004 osobom i organizacjom za pracę na rzecz pacjentów.

  Ceremonia wręczenia Nagród Zaufania Złoty OTIS 2006 odbyła się w Podchorążówce w Łazienkach Królewskich. Galę uświetnił recital chopinowski w wykonaniu Janusza Olejniczaka. Konsumenci wybierali Laureatów Nagrody spośród 250 nominowanych preparatów. Produkty, które otrzymały najwięcej głosów, zostały zwycięzcami trzeciej edycji.

  Rok 2007 – firmy farmaceutyczne bardzo cenią sobie znalezienie się w gronie laureatów ? Nagroda Zaufania Złoty OTIS to głos tysięcy klientów zadowolonych z produktu i poziomu oferowanych usług. A takie nagrody mają największą wartość. Uhonorowane zostały jednak nie tylko produkty. Międzynarodową Honorową Nagrodę Zaufania Złoty OTIS 2007 otrzymała również Fundacja Bethel, która współpracuje z polskimi psychiatrami od 1987 roku, realizując programy propagujące pozaszpitalną terapię środowiskową dla osób chorych psychicznie. W ten sposób Kapituła docenia jeden z filarów powstania nagrody – społeczną misję. Wszystkich Laureatów 2007 roku poznać można tutaj.

  Kolejna edycja – Złoty OTIS 2008, to okazja do kolejnej inicjatywy społecznej, tym razem na rzecz Fundacji ?Akogo?? oraz Stowarzyszenia ?Niebieski Parasol?. Kapituła postanowiła wesprzeć te szczytne inicjatywy. Z okazji jubileuszu wręczono również pamiątkowe medale Pięciolecia Laureatom poprzednich edycji. Wyłoniono oczywiście Laureatów Nagrody Zaufania 2008.

  Z inicjatywy Nagrody Zaufania Złoty OTIS 2009 i prof. Bolesława Rutkowskiego, Krajowego Konsultanta ds. Nefrologii, zorganizowana została akcja ?Uwaga nerki!?. W jej ramach rozdano 4 tys. zaproszeń na bezpłatne badania na obecność kreatyniny we krwi. Do rąk Laureatów trafiły OTISY 2009.

  Uroczystość wręczenia Nagród Zaufania Złoty OTIS 2010 była połączona z przekazaniem listu do minister zdrowia Ewy Kopacz podpisanego przez ponad 20 tys. osób. Dokument miał na celu wpisanie chorób nerwowo-mięśniowych (rdzeniowego zaniku mięśni i dystrofii mięśniowej Duchenne?a) do ministerialnego wykazu chorób przewlekłych, aby umożliwić refundację rehabilitacji chorych dzieci.

  Podczas ceremonii wręczenia Nagród Zaufania Złoty OTIS 2011 Kapituła Nagrody, wraz z Krajową Izbą Diagnostów Laboratoryjnych (KIDL), ogłosiły rozpoczęcie społecznej akcji profilaktycznej ?Nie mam HCV!?. W 30 miastach w Polsce zostały przeprowadzone bezpłatne badania, mające na celu wykrycie obecności wirusa HCV. Laureatami Międzynarodowej Nagrody Zaufania Złoty OTIS 2011 były gruzińskie Amazonki: dr Nargizi Lebanidze i Tina Beruchashvili oraz prof. Rema Gvamichava ? dyrektor generalny Narodowego Centrum Screeningu Onkologicznego w Gruzji. Pozostałych laureatów poznasz tutaj.

  W 2012 roku Nagroda Zaufania Złoty OTIS po raz pierwszy w swojej historii zagościła na Ukrainie. 30 marca w Kijowie odbyła się ceremonia wręczenia Honorowych Nagród Zaufania ukraińskim laureatom. Po raz pierwszy też zostały przyznane EkoNagrody dla najbardziej wartościowych produktów i programów ekologicznych.

  W roku 2013 obchodom Nagrody Zaufania ?Złoty OTIS? towarzyszyło motto ?10 lat z pasją!? Wyłonieni zostali kolejni wspaniali Laureaci Nagród Zaufania Złoty OTIS 2013. Po raz pierwszy w historii ?Złotych OTISÓW? wręczono również medale ?Viribus Unitis? oraz ?Semper Idem”.

  Laureatów Złotego OTISA 2014 poznamy w piątek. Znani są jednak zwycięzcy, którzy otrzymają statuetki Złoty OTIS z Diamentami.

   

   

  Więcej od autora

  Podobne artykuły

  ŚWIAT LEKARZA 3Dspot_img

  Najnowsze artykuły

  Ciśnienie tętnicze #podkontrolą

  Problem nadciśnienia tętniczego dotyczy już 12 milionów Polaków. Nieleczone nadciśnienie tętnicze może prowadzić do groźnych powikłań, m.in. niewydolności i zawału serca, udaru mózgu. Dlaczego...

  Prof. dr hab. n. med. Irina Kowalska: Zalecenia Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego na 2023 rok

  W związku ze stałym rozwojem technologii i coraz nowocześniejszych sposobów podawania insuliny, w Zaleceniach Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego wpro­wadziliśmy zapis, że hybrydowe pompy insulinowe dzia­łające...

  Prof. dr hab. Leszek Czupryniak: Kosmiczna technologia

  W klinice, w której pracuję, każdemu pacjentowi z noworozpoznaną cukrzycą typu 1, zakładamy system Libre, by pokazać, jak może szybko nauczyć się swojej choroby,...

  Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

  Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D