Partner
Partner
Więcej
  Partner
  Partner

  Prof. Jerzy Woy-Wojciechowski – 45 lat w Polskim Towarzystwie Lekarskim

  Prof. Jerzy Woy-Wojciechowski przez siedem kadencji pełnił funkcję Prezesa Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Właśnie ukazała się jego najnowsza książka „Moje towarzystwo”, w której zamieszcza wspomnienia i refleksje związane ze społeczną pracą w PTL.

  Prof. Woy-Wojciechowski to nie tylko wybitny lekarz, ale i kompozytor ponad 200 piosenek, m.in. „Kormorany”, „Tylko nie pal”. Jest autorem 130 prac naukowych, ponad 750 artykułów popularnonaukowych, a także książek: „Jan Paweł II i medycyna”, „Misjonarze zdrowia”, „Którędy do medycyny?”, „Q pamięci”. Na łamach „Świata Lekarza” od wielu lat publikujemy felietony Profesora – pełne zaangażowania, pasji do medycyny, humoru.

  Zawsze uśmiechnięty, pełen zapału i dobrej energii. Jak mówi o sobie, zawsze „dostępny dla pacjentów przez 25 godzin na dobę” („Lekarz – magia i powołanie”, „Świat Lekarza” nr 1/2008). Lekarz, działacz społeczny, humanista, pianista – ktoś powiedziałby: „człowiek renesansu”. A może po prostu: niezwykły Człowiek.

  Więcej od autora

  Podobne artykuły

  ŚWIAT LEKARZA 3Dspot_img

  Najnowsze artykuły

  Prof. Wierzba, dyrektor szpitala MSWiA: To nie miał być i nie będzie szpital dla VIP-ow

  To nigdy nie będzie szpital dla VIP-ów, przekształcenie CSK MSWiA w Państwowy Instytut Medyczny to szansa dla pacjentów i personelu.

  Gdy rock sięga granic muzyki, a onkologia granic medycyny, czyli XVI konferencja Polskiej Grupy Raka Płuca

  To największa naukowa konferencja onkologiczna w Polsce: onkolodzy kliniczni, pulmonolodzy, patomorfolodzy, radioterapeuci, diagności molekularni i laboratoryjni, radiolodzy podczas XVI Konferencji Polskiej Grupy Raka Płuca...

  XII Kongres Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego: zaproszenie do udziału

  Polskie Towarzystwo Lipidologiczne zaprasza do udziału wtegorocznej, XII edycji Kongresu PTL, który odbędzie się w formie hybrydowej. Kongres to dziesiątki merytorycznych wykładów, panele dyskusyjne,...

  Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

  Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D