DOŁĄCZ DO SUBSKRYBENTÓW

NEWSLETTERA

Prof. Jerzy Woy-Wojciechowski – 45 lat w Polskim Towarzystwie Lekarskim

 

blank
blank
blank

Prof. Jerzy Woy-Wojciechowski przez siedem kadencji pełnił funkcję Prezesa Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Właśnie ukazała się jego najnowsza książka ?Moje towarzystwo?, w której zamieszcza wspomnienia i refleksje związane ze społeczną pracą w PTL.

Prof. Woy-Wojciechowski to nie tylko wybitny lekarz, ale i kompozytor ponad 200 piosenek, m.in. ?Kormorany?, ?Tylko nie pal?. Jest autorem 130 prac naukowych, ponad 750 artykułów popularnonaukowych, a także książek: ?Jan Paweł II i medycyna?, ?Misjonarze zdrowia?, ?Którędy do medycyny??, ?Q pamięci?. Na łamach ?Świata Lekarza? od wielu lat publikujemy felietony Profesora ? pełne zaangażowania, pasji do medycyny, humoru.

Zawsze uśmiechnięty, pełen zapału i dobrej energii. Jak mówi o sobie, zawsze ?dostępny dla pacjentów przez 25 godzin na dobę? (?Lekarz ? magia i powołanie?, ?Świat Lekarza? nr 1/2008). Lekarz, działacz społeczny, humanista, pianista ? ktoś powiedziałby: ?człowiek renesansu?. A może po prostu: niezwykły Człowiek.

blank
Świat Lekarza
Świat Lekarza
Świat Lekarza to opiniotwórcze pismo, portal i platforma medialna, skierowana do lekarzy, poruszająca tematykę systemu ochrony zdrowia oraz poszczególnych dziedzin medycyny, m.in. kardiologii, onkologii, pulmonologii, urologii, diabetologii, okulistyki, chorób rzadkich.

Więcej od autora

Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D