DOŁĄCZ DO SUBSKRYBENTÓW

NEWSLETTERA

Razem ratujemy ukraińskie wcześniaki

 

Najnowsze informacje o XXI Gali Nagród Złoty OTIS
blank

Fundacja Koalicja dla wcześniaka włączyła się w pomoc ukraińskim wcześniakom i dołączyła do zbiórki założonej przez Katarzynę Dyńską-Kukulską (MatkoweLove). Do akcji dołączyła również Fundacja Neonatus i Fundacja Tęczowy Kocyk. Akcję wspierają neonatolodzy i inne organizacje rodzicielskie z Ogólnopolskiego Porozumienia Razem dla Wcześniaków.


Gwarantami celności działań są prof. Maria Katarzyna Borszewska-Kornacka, prezes Fundacji Koalicja dla wcześniaka, prof. Ryszard Lauterbach, prezes Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego i założyciel Fundacji Neonatus, a także dr hab. Dorota Pawlik, prezes Fundacji Neonatus, którzy od kilkudziesięciu lat współpracują z ukraińskimi neonatologami. Każdy może wesprzeć ukraińskie wcześniaki wpłacając pieniądze ?na pomoc ukraińskim wcześniakom?.

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/ccdr4w Liczy się każda, nawet najmniejsza kwota.

Wobec okrutnej wojny na Ukrainie nie możemy być obojętni. Szpitale na Ukrainie działają w sytuacji skrajnie kryzysowej, brakuje im sprzętu, środków higienicznych i pielęgnacyjnych. Organizatorzy akcji są w stałym kontakcie z lekarzami na Ukrainie oraz organizacją rodzicielską. Wiedzą, jakie są ich potrzeby, wiedzą też jak dostarczyć im pomoc, gdyż współpracują z Polską Misją Medyczną oraz kurierami po stronie ukraińskiej, którzy z narażeniem życia dostarczają pomoc. Przygotowano listę niezbędnego sprzętu. Pomoc musi być zarówno celowana, doraźna w sytuacji kryzysowej, ale też długofalowa, gdyż na nowo trzeba będzie zorganizować pracę Oddziałów Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka, gdy wojna się skończy.

Celem tej zbiórki jest zgromadzenie środków na:

– finansowanie bieżących potrzeb związanych z aktualnym funkcjonowaniem oddziałów neonatologicznych i pediatrycznych na Ukrainie

– zakup niezbędnych środków medycznych i sprzętu, a są to m. in. aparaty do znieczulenia oddychania, zestawy do intubacji, również te w mikrorozmiarach, pompy infuzyjne, podgrzewane materace operacyjne dla noworodków, rurki do intubacji, sondy nosowo-żołądkowe, ssaki ręczne (bywają braki w dostawie prądu), zestawy do gastrostomii (PEG), rurki tracheostomijne, worki do stomii, sondy do odśluzowania, szwy, materiały opatrunkowe i hemostatyczne, niezbędne leki, również te podczas transportu.

– zakup jedzenia m. in. mieszanek mlekozastępczych, wzmacniaczy pokarmu kobiecego, środków higienicznych, pampersów, środków opatrunkowych, kremów, środków odkażających, żywności specjalnego przeznaczenia medycznego.

Cała operacja będzie wymagała ogromnych zasobów, miejsc magazynowych, sprawnej koordynacji i logistyki w skali kraju… ale również zaangażowania ludzi dobrej woli. Wspólnie mamy większe możliwości. Możemy zakupić więcej materiałów, bezpośrednio u producentów lub po obniżonej marży.

Wszystkim zaangażowanym osobom dziękujemy za wsparcie tych działań i chęć pomocy tym najmniejszym z najdzielniejszych. Dziś przychodzi im bowiem toczyć bój o własne życie i zdrowie w najtrudniejszych warunkach. Wspólnie możemy im pomóc w tej walce. To jest nasza cegiełka pomocy od polskiej społeczności rodziców wcześniaków i neonatologów, bo #RazemMożemyWięcej

RATUJEMY UKRAIŃSKIE WCZEŚNIAKI. RAZEM DLA WCZEŚNIAKÓW Z UKRAINY

blank
Świat Lekarza
Świat Lekarza
Świat Lekarza to opiniotwórcze pismo, portal i platforma medialna, skierowana do lekarzy, poruszająca tematykę systemu ochrony zdrowia oraz poszczególnych dziedzin medycyny, m.in. kardiologii, onkologii, pulmonologii, urologii, diabetologii, okulistyki, chorób rzadkich.

Więcej od autora

Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D