Partner
Partner
Więcej
  Partner
  Partner

  Red. Katarzyna Pinkosz wyróżniona w konkursie Kryształowe Pióra 2020

  14. edycja ogólnopolskiego konkursu dla dziennikarzy Kryształowe Pióra została rozstrzygnięta. W tym roku pierwszą nagrodę oraz statuetkę Kryształowego Pióra otrzymało 4 dziennikarzy w czterech kategoriach. Jury przyznało także 16 wyróżnień. Liczba zgłaszanych prac osiągnęła aż 156; były to m.in. artykuły prasowe i internetowe, audycje radiowe i materiały telewizyjne.

  Wyróżnienie w kategorii „Choroby serca – rosnące zagrożenie” otrzymała red. Katarzyna Pinkosz za artykuł pt.: „Solniczka ze stołu, kawa na stół, czyli medycyna stylu życia”, opublikowany w „Do Rzeczy”. Katarzyna Pinkosz od wielu lat publikuje w „Świecie Lekarza”, jest także red. naczelną portalu swiatlekarza.pl. Od ponad 20 lat zajmuje się problematyką medyczną, propaguje zdrowy styl życia i odżywiania. Autorka książek: „Wybudzenia. Powrót do życia. Polskie historie” (reportaże na temat wybudzeń ze śpiączki), „Niebieska reżyseria – 15 lat Fundacji Ewy Błaszczyk Akogo?”, „O dwóch takich. Teraz Andy” (wyprawa niepełnosprawnych podróżników na najwyższy szczyt Ameryki Południowej), „Zdrowie bez antybiotyków. Naturalne metody leczenia dzieci”, współautorka książek „5 pór roku w kuchni. Apetyt na życie” (historia i pasje dziennikarza PAP Mariusza Wachowicza, który wybudził się ze śpiączki), „Dźwięki marzeń”.

  blank

  Ogólnopolski konkurs dla dziennikarzy Kryształowe Pióra jest organizowany od 2006 roku. Jego ideą jest wyróżnienie dziennikarzy, których praca przyczynia się do budowania społecznej świadomości na temat zagrożeń związanych z chorobami cywilizacyjnymi, takimi jak choroby układu krążenia, depresja, nowotwór oraz cukrzyca, a także promowania postaw prozdrowotnych i ograniczania, a nawet eliminacji czynników ryzyka.

  Opracowała: Dorota Szadkowska

  Więcej od autora

  Podobne artykuły

  ŚWIAT LEKARZA 3Dspot_img

  Najnowsze artykuły

  Prof. Wierzba, dyrektor szpitala MSWiA: To nie miał być i nie będzie szpital dla VIP-ow

  To nigdy nie będzie szpital dla VIP-ów, przekształcenie CSK MSWiA w Państwowy Instytut Medyczny to szansa dla pacjentów i personelu.

  Gdy rock sięga granic muzyki, a onkologia granic medycyny, czyli XVI konferencja Polskiej Grupy Raka Płuca

  To największa naukowa konferencja onkologiczna w Polsce: onkolodzy kliniczni, pulmonolodzy, patomorfolodzy, radioterapeuci, diagności molekularni i laboratoryjni, radiolodzy podczas XVI Konferencji Polskiej Grupy Raka Płuca...

  XII Kongres Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego: zaproszenie do udziału

  Polskie Towarzystwo Lipidologiczne zaprasza do udziału wtegorocznej, XII edycji Kongresu PTL, który odbędzie się w formie hybrydowej. Kongres to dziesiątki merytorycznych wykładów, panele dyskusyjne,...

  Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

  Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D