DOŁĄCZ DO SUBSKRYBENTÓW

NEWSLETTERA

Red. Katarzyna Pinkosz wyróżniona w konkursie Kryształowe Pióra 2020

 

14. edycja ogólnopolskiego konkursu dla dziennikarzy Kryształowe Pióra została rozstrzygnięta. W tym roku pierwszą nagrodę oraz statuetkę Kryształowego Pióra otrzymało 4 dziennikarzy w czterech kategoriach. Jury przyznało także 16 wyróżnień. Liczba zgłaszanych prac osiągnęła aż 156; były to m.in. artykuły prasowe i internetowe, audycje radiowe i materiały telewizyjne.

Wyróżnienie w kategorii ?Choroby serca ? rosnące zagrożenie? otrzymała red. Katarzyna Pinkosz za artykuł pt.: ?Solniczka ze stołu, kawa na stół, czyli medycyna stylu życia?, opublikowany w ?Do Rzeczy?. Katarzyna Pinkosz od wielu lat publikuje w ?Świecie Lekarza?, jest także red. naczelną portalu swiatlekarza.pl. Od ponad 20 lat zajmuje się problematyką medyczną, propaguje zdrowy styl życia i odżywiania. Autorka książek: ?Wybudzenia. Powrót do życia. Polskie historie? (reportaże na temat wybudzeń ze śpiączki), ?Niebieska reżyseria ? 15 lat Fundacji Ewy Błaszczyk Akogo??, ?O dwóch takich. Teraz Andy? (wyprawa niepełnosprawnych podróżników na najwyższy szczyt Ameryki Południowej), ?Zdrowie bez antybiotyków. Naturalne metody leczenia dzieci?, współautorka książek ?5 pór roku w kuchni. Apetyt na życie? (historia i pasje dziennikarza PAP Mariusza Wachowicza, który wybudził się ze śpiączki), ?Dźwięki marzeń?.

Ogólnopolski konkurs dla dziennikarzy Kryształowe Pióra jest organizowany od 2006 roku. Jego ideą jest wyróżnienie dziennikarzy, których praca przyczynia się do budowania społecznej świadomości na temat zagrożeń związanych z chorobami cywilizacyjnymi, takimi jak choroby układu krążenia, depresja, nowotwór oraz cukrzyca, a także promowania postaw prozdrowotnych i ograniczania, a nawet eliminacji czynników ryzyka.

Opracowała: Dorota Szadkowska

Świat Lekarza
Świat Lekarza
Świat Lekarza to opiniotwórcze pismo, portal i platforma medialna, skierowana do lekarzy, poruszająca tematykę systemu ochrony zdrowia oraz poszczególnych dziedzin medycyny, m.in. kardiologii, onkologii, pulmonologii, urologii, diabetologii, okulistyki, chorób rzadkich.

Więcej od autora

Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D