DOŁĄCZ DO SUBSKRYBENTÓW

NEWSLETTERA

Selekcjoner nr 52

Podziel się treścią:

 

Polska reprezentacja znajduje się w kryzysie, ale to właśnie kryzys jest wielką szansą dla nowego selekcjonera. Nowy selekcjoner to Adam Nawałka.

Trener Adam Nawałka został selekcjonerem reprezentacji Polski. Nieudane eliminacje naszej drużyny do finałów mistrzostw świata w Brazylii spowodowały, że Waldemar Fornalik musiał pożegnać się z tym stanowiskiem. W rankingu FIFA spadliśmy na 78 miejsce. To kompromitujący wynik, biorąc pod uwagę, że mamy zawodników, którzy na arenie międzynarodowej są uznanymi gwiazdami. Robert Lewandowski, Kuba Błaszczykowski czy Wojciech Szczęsny to przecież piłkarze z najwyższej półki europejskiej.

Polska reprezentacja znajduje się w kryzysie, ale to właśnie kryzys jest wielką szansą dla nowego selekcjonera. Każdy wynik trochę lepszy od tego, jaki osiągnęła nasza drużyna w ostatnich eliminacjach będzie już sukcesem. Tym łatwiej będzie o dobry wynik nowemu selekcjonerowi w nadchodzących eliminacjach do finałów mistrzostw Europy, że tym razem dzięki reformie wprowadzonej przez Michaela Platini, do turnieju finałowego we Francji awansuje nie 16 drużyn, jak to było dotychczas, ale 24 ? a więc prawie połowa startujących zespołów. Aż trudno sobie wyobrazić, aby w tej grupie mogło zabraknąć polskiej reprezentacji.

Finały mistrzostw Europy również dają większą szansę na sukces, bo wśród 24 zespołów będą też takie, z którymi łatwiej nam będzie rywalizować. Dlatego z nadzieją patrzę w przyszłość polskiego futbolu. Wierzę przede wszystkim w nową generację młodych polskich piłkarzy, którzy stanowią dzisiaj reprezentację U-21 i mają wielką szansę na awans tej drużyny do finałów mistrzostw Europy. To oni powinni ponieść na swoich barkach naszą narodową drużynę do sukcesu. Trzeba tylko odwagi selekcjonera i jego ekipy. W reprezentacji potrzeba rewolucyjnych zmian, odważnych rozwiązań i decyzji. Jeśli jednak to będzie ta sama selekcja, ten sam sposób gry, ustawienie i sposób pracy, to na nic specjalnego liczyć nie będzie można…

Adam Nawałka wie, jakie są oczekiwania środowiska i kibiców. Musi szybko przeistoczyć się z trenera klubowego w selekcjonera narodowej reprezentacji. Pierwsze mecze ze Słowacją i Irlandią pod jego kierownictwem nie wypadły obiecująco i trzeba jak najszybciej wyciągnąć z nich wnioski. Jak się okazuje nie jest łatwo zmienić się z człowieka, który dotychczas pracował pod presją wyniku, którym interesowało się około 50 tysięcy kibiców, na menedżera, który poniesie odpowiedzialność w stosunku do 28 milionów kibiców, bo tyle osób przyznaje się do kibicowania reprezentacji Polski w piłce nożnej. I tego właśnie Adamowi Nawałce życzę w Nowym Roku 2014, aby stał się rzeczywistym liderem naszego najważniejszego zespołu w Polsce.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Jerzy Engel
Jerzy Engel
Selekcjoner reprezentacji Polski w latach 2000-2002

Więcej od autora

Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D