Partner
Partner
Więcej

  Servier przejmuje Symphogen ? wiodącą duńską spółkę biotechnologiczną

  • Przejęcie technologii nowej generacji i projektów badawczych Symphogen w obszarze przeciwciał monoklonalnych zwiększy potencjał badawczo-rozwojowy Servier
  • Symphogen stanie się centrum doskonałości Servier dla badań nad przeciwciałami monoklonalnymi
  • Kolejny krok w kierunku osiągnięcia przez Servier silnej pozycji w onkologii

  Firma Servier poinformowała o zawarciu ostatecznej umowy zakupu spółki Symphogen A/S, będącej liderem w zakresie odkrywania przeciwciał terapeutycznych. Transakcja wzmocni potencjał Servier w obszarze badań i rozwoju w obszarze onkologii i immunoonkologii. Umożliwi także pełniejsze wykorzystanie stworzonej przez Symphogen platformy do odkrywania i wczesnego rozwoju przeciwciał.

  Zgodnie z postanowieniami umowy, realizowane przez Symphogenprojekty badawcze w onkologii i immunoonkologii oraz opracowana przez tę spółkę platforma technologiczna do odkrywania i rozwoju przeciwciał monoklonalnych, staną się wyłączną własnością Servier.

  Po sfinalizowaniu przejęcia, Symphogen stanie się centrum doskonałości Servier dla obszaru terapeutycznego związanego z wykorzystaniem przeciwciał monoklonalnych. Symphogen pozostanie odrębną spółką w ramach Grupy Servier, z siedzibą w Ballerup (w Danii), kontynuując działalność w oparciu o obecną, doświadczoną kadrę pracowniczą.

  ? Nabycie spółki Symphogen to dla Servier ważny krok w kierunku realizacji strategicznego celu, jakim jest osiągnięcie uznanej pozycji w onkologii.Terapie wykorzystujące przeciwciała monoklonalne pozostają jedną z kluczowych opcji terapeutycznych w onkologii i immunoonkologii, a przejęcie znaczącego potencjału Symphogen w zakresie badań istotnie poszerzy nasze możliwości badawcze w onkologii i innych obszarach terapeutycznych, w jakich się specjalizujemy. Naszym celem pozostaje zapewnienie ratujących życie terapii jak największej liczbie pacjentów na całym świecie ? stwierdził Olivier Laureau, prezes firmy Servier. ? Bardzo się cieszymy, że wraz z zamknięciem transakcji powitamy Symphogen w Grupie Servier.

  Strategiczna współpraca Servier i Symphogen w obszarze immunoonkologii trwa już od ponad dwóch lat.

  ?Ta transakcja to kamień milowy dla firmy Symphogen i jej właścicieli, gdyż potwierdza jakość naszego portfolio onkologicznego i atrakcyjność naszych technologii w obszarze przeciwciał monoklonalnych. Nasza dotychczasowa współpraca strategiczna z Servier dowiodła, że obie firmy świetnie do siebie przystają. Jestem przekonany, że dzięki swojej pozycji firma Servierbędzie w stanie jeszcze bardziej rozwinąć potencjał Symphogen? oświadczył Bernhard Ehmer, Przewodniczący Rady Nadzorczej firmy Symphogen.

  Żadna ze stron nie podała całkowitej kwoty transakcji.

  Informacje o firmie Servier

  Servier to międzynarodowa firma farmaceutyczna z siedzibą w Suresnes, we Francji, zarządzana przez fundację typu non-profit. Firma jest szeroko obecna na arenie międzynarodowej, zatrudniając łącznie 22 tys. osób w 149 krajach świata. W 2019 roku jej przychody wyniosły 4,6 mld EUR. Grupa jest całkowicie niezależna, co pozwala jej co roku inwestować 25% przychodów ze sprzedaży (z wyłączeniem leków oryginalnych) w badania naukowe oraz przeznaczać całość zysków na cele rozwojowe. Rozwój Servier opiera się na stałym dążeniu do innowacji w pięciu kluczowych dziedzinach: schorzenia układu krążenia, choroby immunozapalne, choroby neurodegeneracyjne, nowotwory i cukrzyca, a także działalności w obszarze wysokiej jakości leków odtwórczych. Oprócz opracowywania nowych leków, Servier oferuje także rozwiązania z obszaru e-zdrowia. Dodatkoweinformacje można znaleźć na stronie www.servier.com.

  Kontakt dla prasy:

  Sonia Marques:
  [email protected], Tel. +33-(0)1-5572-4021/+33-(0)7-8428-7613

  Jean-Clément Vergeau:   
  [email protected], Tel. +33-(0)1-554-616 / +33-6-7956-7596

  Informacje o firmie Symphogen

  Symphogen to prywatna firma biotechnologiczna, która specjalizuje się w onkologii i immunoonkologii. Firma dysponuje skutecznymi metodami odkrywania i badania przeciwciał, wspartymi przez kompleksowe zaplecze do realizowania wczesnych faz rozwoju. Wykorzystywane przez Symphogen technologie pozwalają uzyskać przeciwciała o wyjątkowych właściwościach, będące pierwszymi lub najlepszymi w swojej klasie. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.symphogen.com.

  Kontakt dla prasy:

  Martin Olin, Dyrektor Generalny:
  [email protected], Tel. +45-4021-8532

  Więcej od autora

  Podobne artykuły

  ŚWIAT LEKARZA 3Dspot_img

  Najnowsze artykuły

  XI Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi

  W dniach 18-23 września w wielu szpitalach i przychodniach w całej Polsce będą prowadzone bezpłatne badania i działania edukacyjne, mające na celu zwiększenie świadomości...

  Wrzesień – Miesiąc Podnoszenia Świadomości Chorób Włóknieniowych Płuc

  Nasilający się suchy kaszel, zadyszka podczas chodzenia i zmęczenie, następnie pogorszenie jakości życia, a nawet - bez właściwego leczenia - przedwczesna śmierć. Mowa o...

  To oni będą kształtować naszą przyszłość. Fundacja Adamed ogłosiła laureatów i stypendystów programu ADAMED SmartUP

  Fundacja Adamed ogłosiła 10 laureatów nagrody głównej 9. edycji programu ADAMED SmartUP oraz 3 tegorocznych stypendystów podczas uroczystej gali finałowej, która odbyła się 11...

  Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

  Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D