DOŁĄCZ DO SUBSKRYBENTÓW

NEWSLETTERA

Świat Lekarza z honorowym tytułem Wielkiego Edukatora. „Uczymy się od Mistrzów!”

 

blank
blank
blank

W uznaniu za wysokie walory edukacyjne artykułów przekazujących najnowszą wiedzę medyczną w sposób atrakcyjny i przystępny dla odbiorców Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia przyznało honorowy tytuł ?Wielkiego Edukatora? redakcji Świata Lekarza. Dziękujemy za ten szczególny tytuł!

Świat Lekarza otrzymał honorowy tytuł Wielkiego Edukatora w uznaniu za ? jak napisano w uzasadnieniu ? ?wysokie walory edukacyjne prezentowanych artykułów, przekazujących najnowszą wiedzę w sposób atrakcyjny dla Odbiorcy, zwracając uwagę na profilaktykę i efektywność najnowszych osiągnięć diagnostyki i terapii chorób rzadkich i cywilizacyjnych?.

? Cieszymy się z tego wyjątkowego wyróżnienia, a medycyny uczymy się od najlepszych, od Mistrzów Medycyny ? tak komentuje honorowy tytuł red. Paweł Kruś, pomysłodawca i wydawca magazynu Świata Lekarza. Świat Lekarza ukazuje się nieprzerwanie od 2008 roku. Redaktorem Naczelnym magazynu jest prof. dr hab. Waldemar Wierzba, obecnie dyrektor Państwowego Instytutu Medycznego MSWiA.  W Radzie Naukowej magazynu zasiadają najwybitniejsi eksperci medyczni wszystkich dziedzin medycyny w Polsce.

? Wysokie walory Świata Lekarza to efekt pracy zespołowej: chcemy przekazać Czytelnikom magazyn najwyższej jakości, zarówno merytorycznej, jak i estetycznej. Dziękuję wszystkim ekspertom: lekarzom specjalistom i decydentom w ochronie zdrowia, którzy wypowiadają się i dzielą się swoją wiedzą na łamach ?Świata Lekarza?. Honorowy tytuł ?Wielkiego Edukatora? jest dla nas motywacją do dalszej pracy. Ten zaszczytny tytuł pokazuje, że warto mówić o zdrowiu i zwracać uwagę na znaczenie profilaktyki ? zaznacza Anna Rogala, zastępca redaktora naczelnego Świata Lekarza, która od pierwszego numeru dba o wysoki poziom merytoryczny pisma, wyjątkowych ekspertów i dziennikarzy współpracujących z magazynem, jak również o szatę graficzną magazynu.

Warto zaznaczyć, że ?Świat Lekarza? jest jednym z dwóch tytułów, obok ?Pulsu Medycyny?, których nakład jest poddany audytowi zlecanemu przez Polskie Badania Czytelnictwa, dawniej ZKDP. Średni, kontrolowany nakład roczny wynosi nieco ponad 10.000 egz. Reklamodawcy mają więc gwarancję zasięgu dotarcia.

Od 2020 roku, kilka razy w miesiącu ukazuje się elektroniczny ?Świat Lekarza ? 3D?, wysyłany do ponad 74.000 adresatów. Wydania elektroniczne są z reguły poświęcone jednemu, konkretnemu obszarowi ochrony zdrowia. Czas od pomysłu do realizacji to często tylko kilka dni. Dzięki formule elektronicznej reagujemy szybciej na gorące tematy.

Redakcja Świata Lekarza organizuje również debaty na temat najważniejszych tematów dotyczących medycyny i funkcjonowania systemu ochrony zdrowia, z udziałem wybitnych ekspertów medycznych i przedstawicieli systemu ochrony zdrowia.

Honorowy tytuł Wielkiego Edukatora został przyznany redakcji podczas konferencji noworocznej organizowanej przez Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia, prezentującej laureatów konkursu Dziennikarz Medyczny 2022 roku. Redakcja bardzo dziękuje za to wyjątkowe wyróżnienie, które motywuje nas do dalszych działań.

blank
Świat Lekarza
Świat Lekarza
Świat Lekarza to opiniotwórcze pismo, portal i platforma medialna, skierowana do lekarzy, poruszająca tematykę systemu ochrony zdrowia oraz poszczególnych dziedzin medycyny, m.in. kardiologii, onkologii, pulmonologii, urologii, diabetologii, okulistyki, chorób rzadkich.

Więcej od autora

Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D