Partner
Partner
Więcej

  Świat Lekarza z honorowym tytułem Wielkiego Edukatora. „Uczymy się od Mistrzów!”

  W uznaniu za wysokie walory edukacyjne artykułów przekazujących najnowszą wiedzę medyczną w sposób atrakcyjny i przystępny dla odbiorców Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia przyznało honorowy tytuł ?Wielkiego Edukatora? redakcji Świata Lekarza. Dziękujemy za ten szczególny tytuł!

  Świat Lekarza otrzymał honorowy tytuł Wielkiego Edukatora w uznaniu za ? jak napisano w uzasadnieniu ? ?wysokie walory edukacyjne prezentowanych artykułów, przekazujących najnowszą wiedzę w sposób atrakcyjny dla Odbiorcy, zwracając uwagę na profilaktykę i efektywność najnowszych osiągnięć diagnostyki i terapii chorób rzadkich i cywilizacyjnych?.

  ? Cieszymy się z tego wyjątkowego wyróżnienia, a medycyny uczymy się od najlepszych, od Mistrzów Medycyny ? tak komentuje honorowy tytuł red. Paweł Kruś, pomysłodawca i wydawca magazynu Świata Lekarza. Świat Lekarza ukazuje się nieprzerwanie od 2008 roku. Redaktorem Naczelnym magazynu jest prof. dr hab. Waldemar Wierzba, obecnie dyrektor Państwowego Instytutu Medycznego MSWiA.  W Radzie Naukowej magazynu zasiadają najwybitniejsi eksperci medyczni wszystkich dziedzin medycyny w Polsce.

  ? Wysokie walory Świata Lekarza to efekt pracy zespołowej: chcemy przekazać Czytelnikom magazyn najwyższej jakości, zarówno merytorycznej, jak i estetycznej. Dziękuję wszystkim ekspertom: lekarzom specjalistom i decydentom w ochronie zdrowia, którzy wypowiadają się i dzielą się swoją wiedzą na łamach ?Świata Lekarza?. Honorowy tytuł ?Wielkiego Edukatora? jest dla nas motywacją do dalszej pracy. Ten zaszczytny tytuł pokazuje, że warto mówić o zdrowiu i zwracać uwagę na znaczenie profilaktyki ? zaznacza Anna Rogala, zastępca redaktora naczelnego Świata Lekarza, która od pierwszego numeru dba o wysoki poziom merytoryczny pisma, wyjątkowych ekspertów i dziennikarzy współpracujących z magazynem, jak również o szatę graficzną magazynu.

  Warto zaznaczyć, że ?Świat Lekarza? jest jednym z dwóch tytułów, obok ?Pulsu Medycyny?, których nakład jest poddany audytowi zlecanemu przez Polskie Badania Czytelnictwa, dawniej ZKDP. Średni, kontrolowany nakład roczny wynosi nieco ponad 10.000 egz. Reklamodawcy mają więc gwarancję zasięgu dotarcia.

  Od 2020 roku, kilka razy w miesiącu ukazuje się elektroniczny ?Świat Lekarza ? 3D?, wysyłany do ponad 74.000 adresatów. Wydania elektroniczne są z reguły poświęcone jednemu, konkretnemu obszarowi ochrony zdrowia. Czas od pomysłu do realizacji to często tylko kilka dni. Dzięki formule elektronicznej reagujemy szybciej na gorące tematy.

  Redakcja Świata Lekarza organizuje również debaty na temat najważniejszych tematów dotyczących medycyny i funkcjonowania systemu ochrony zdrowia, z udziałem wybitnych ekspertów medycznych i przedstawicieli systemu ochrony zdrowia.

  Honorowy tytuł Wielkiego Edukatora został przyznany redakcji podczas konferencji noworocznej organizowanej przez Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia, prezentującej laureatów konkursu Dziennikarz Medyczny 2022 roku. Redakcja bardzo dziękuje za to wyjątkowe wyróżnienie, które motywuje nas do dalszych działań.

  Więcej od autora

  Podobne artykuły

  ŚWIAT LEKARZA 3Dspot_img

  Najnowsze artykuły

  Prof. Wyleżoł: Chirurgia bariatryczna to druga linia leczenia choroby otyłościowej

  Trzeba diagnozować chorobę otyłościową i ją leczyć. Jeśli leczenie farmakologiczne nie jest skuteczne, konieczne jest leczenie bariatryczne. To leczenie ratujące życie - mówi prof....

  Rusza druga edycja konkursu o Grant Onkologiczny Servier – CARE

  Polskie Towarzystwo Onkologiczne ogłosiło konkurs o grant naukowo-badawczy,  realizowany we współpracy z firmą Servier Polska pod auspicjami Warsaw Health Innovation Hub. Grant Onkologiczny Servier...

  Dr n. med. Piotr Dąbrowiecki: Astma ciężka – leczenie, które pozwala żyć

  Pacjent z astmą ciężką żyje pod dyktando choroby, co chwila zaskakuje go duszność, musi mieć pod ręką inhalator, często z powodu astmy rezygnuje z...

  Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

  Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D