DOŁĄCZ DO SUBSKRYBENTÓW

NEWSLETTERA

Światowy Dzień Nieswoistych Zapaleń Jelit w Sejmie (21 maja)

 

blank
blank
blank

Światowy Dzień Nieswoistych Zapaleń Jelit (NZJ), który obchodzony jest co roku 19 maja, ma zwracać uwagę społeczeństwa i decydentów na problemy pacjentów z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego i chorobą Leśniowskiego-Crohna. W tym roku, po raz pierwszy, obchody odbędą się w Sejmie RP – 21 maja.

Do udziału w uroczystościach Parlamentarny Zespół ds. Chorób Jelit zaprosił nie tylko parlamentarzystów, ale też przedstawicieli pacjentów, klinicystów i ekspertów. Uroczystości rozpoczną się we wtorek, 21 maja o godz. 12 otwarciem wystawy fotograficznej „Nieswoiste zapalenia jelit. Oblicza” poświęconej osobom z NZJ. Wystawa będzie miała miejsce w holu głównym gmachu Sejmu przy ul. Wiejskiej 4/6/8 na I piętrze. Zdjęcia autorstwa gastroenterologa prof. Rafała Filipa oraz fotografika Krzysztofa Pisarka przedstawiają trudne emocje pacjentów w chwili diagnozy oraz radości i pasje, które pomimo przewlekłej choroby są nieodłącznym elementem ich życia.

Po uroczystej inauguracji wystawy odbędzie się posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Chorób Jelit (o godz. 12.30 w sali 106), podczas którego, w gronie zaproszonych gości, rozpocznie się dyskusja na temat wyzwań stojących przed systemem opieki zdrowotnej w Polsce związanych z rosnącą liczbą pacjentów z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego i chorobą Leśniowskiego-Crohna.

Posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Chorób Jelit odbędzie się w trybie hybrydowym. Link do spotkania

blank
Świat Lekarza
Świat Lekarza
Świat Lekarza to opiniotwórcze pismo, portal i platforma medialna, skierowana do lekarzy, poruszająca tematykę systemu ochrony zdrowia oraz poszczególnych dziedzin medycyny, m.in. kardiologii, onkologii, pulmonologii, urologii, diabetologii, okulistyki, chorób rzadkich.

Więcej od autora

Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D