Więcej

  Walentynka Piotra Kosiorka do licytacji!

  W czasie Muzycznych Spotkań Mistrzów Medycyny 30 sierpnia 2022 r. w Warszawie odbędzie się II Aukcja na rzecz Stypendium Naukowego Nagrody Zaufania Złoty OTIS 2023. Piotr Kosiorek przedstawia w swoich pracach różne choroby, wprowadzając widza w świat wewnętrzny postaci, ich ból i cierpienie.

  Prezentujemy pracę Piotra Kosiorka, którą będzie można wylicytować podczas Aukcji 30 sierpnia:

  blank

  Piotr Kosiorek, Walentynka, grafika, 60 x 80

  Cena wywoławcza: 100 zł

  Piotr Kosiorek (ur. 1972)

  Lekarz, doktor nauk medycznych, specjalista chorób wewnętrznych, specjalista medycyny ratunkowej, specjalista medycyny sportowej, a także artysta. Obecnie pracuje w Białostockim Centrum Onkologii. W 2017 r. był nominowany do Nagrody im. Dr. K. Kanigowskiego. W 2021 r. za działalność na rzecz zwalczania pandemii koronawirusa został wyróżniony Złotym Krzyżem Zasługi.

  Swoja przygodę ze sztuką rozpoczął jeszcze w okresie studiów medycznych. Zajmuje się głównie rysowaniem ołówkiem, malarstwem olejnym i rzeźbą w drzewie. Jego pierwszym zachowanym medycznym rysunkiem jest „Prosopoplegia” (tj. porażenie nerwu twarzowego), powstała po kolokwium z anatomii na pierwszym roku medycyny (1991). Studiowanie układów i patologii ludzkiego ciała zainspirowało go do ich szkicowania. Przez wiele lat eksperymentował z różnego rodzaju techniką prac, inspirując się i kopiując najwybitniejszych twórców. Zafascynowany techniką światłocienia, stosowaną przez różnych holenderskich artystów z XVII w., zaczął malować farbami olejnymi na płótnie. Starał się naśladować, a zwłaszcza kopiować po rozrysowaniu postaci, głównie obrazy Rembrandta. Wykonał m.in. „Portret Chopina” Eugène’a Delacroix, „Portret Titiusa” Rembrandta. Kopiował także Paula Cézanne’a „Martwą naturę z jabłkami”, czy „Martwą naturę z draperią i dzbanem”.

  Doktor Kosiorek szuka inspiracji w chorobach i deformacjach. Przedstawiając w swoich pracach różne choroby, artysta wprowadza widza w świat wewnętrzny postaci, ich ból i cierpienie.

  Prace Kosiorka były prezentowane na wielu wystawach, m.in. wernisażu w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury W Białymstoku (2003), X Jubileuszowej Ogólnopolskiej Wystawie Malarstwa Lekarzy w OIL w Łodzi (2012).

  Więcej od autora

  Podobne artykuły

  ŚWIAT LEKARZA 3Dspot_img
  blank

  Najnowsze artykuły

  Nowy Oddział w Narodowym Instytucie Kardiologii

  Narodowy Instytut Kardiologii (NIKard) otworzył Oddział Mechanicznego Wspomagania i Transplantacji Serca. Specjalistyczną opiekę kardiologiczną uzyskają tu pacjenci z ciężką postacią niewydolności serca. Opieką na...

  Jubileusz „Świata Lekarza” 100 numer!

  Drodzy Czytelnicy,Dziękujemy, że trzymacie w ręku jubileuszowy, setny numer „Świat Lekarza”! Wielu z Was jest z nami od samego początku. Trudno nam w to...

  Dr hab. n. med. Małgorzata Figurska: Program lekowy DME to przełom w opiece nad pacjentem z cukrzycą

  Program lekowy DME daje możliwość nie tylko wyboru leku na jego poszczególnych etapach, ale nie ogranicza leczenia w czasie oraz częstotliwości dawkowania. To lekarz...

  Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

  Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D