DOŁĄCZ DO SUBSKRYBENTÓW

NEWSLETTERA

Wyjątkowy Lekarz – II edycja konkursu rozpoczęta

Podziel się treścią:

 

Konkurs im. prof. Zbigniewa Religi, organizowany przez Fundację Dzieciom ?Zdążyć z Pomocą? to trzy wyjątkowe nagrody. Właśnie rusza druga edycja. Nagroda jest zaszczytna, zwycięzca otrzyma m.in. tytuł: Wyjątkowy Lekarz.

Nagrody będą trzy, zwycięży ?Wyjątkowy Lekarz?, ale również ?Wyjątkowy Rehabilitant? i ?Wzorcowa Placówka Służby Zdrowia?. Nominacji dokonują rodzice i opiekunowie podopiecznych Fundacji. Laureatów wyłania Kapituła Konkursu, której przewodniczącą jest Anna Wajszczuk-Religa.

Fundacja Dzieciom ?Zdążyć z Pomocą? ma ponad 24 tysiące podopiecznych, chorych i niepełnosprawnych dzieci, dla których kontakt ze służbą zdrowia jest smutną codziennością. W trakcie choroby i niepełnosprawności rodzice i dzieci stykają się z wieloma lekarzami, rehabilitantami i placówkami medycznymi.

?Medal im. prof. Zbigniewa Religi, patrona Fundacji, wspaniałego lekarza i szlachetnego człowieka, to według nas doskonały sposób uznania godnych naśladowców profesora. Nominowanie lekarza, rehabilitanta lub placówki medycznej to najlepsza forma podziękowania za empatię i oddanie małym pacjentom? ? tłumaczy Stanisław Kowalski, prezes Zarządu Fundacji Dzieciom ?Zdążyć z Pomocą?.

Pierwsza, ubiegłoroczna edycja konkursu, cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród rodziców i opiekunów. Nagrodzony medalem prof. Zbigniewa Religi został m.in. wybitny dziecięcy transplantolog prof. Piotr Kaliciński i kardiochirurg dziecięcy prof. Bohdan Maruszewski.

Druga edycja konkursu rozpoczęła się na początku maja 2014 roku, do końca czerwca tego roku trwać będzie przyjmowanie nominacji do nagród w trzech kategoriach ? lekarza, rehabilitanta i placówki służby zdrowia. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w drugiej połowie 2014 roku.

 

Fundacja Dzieciom ?Zdążyć z Pomocą?

Otacza opieką ponad 24 tysiące chorych i niepełnosprawnych dzieci z całej Polski. Pozyskuje fundusze na ich leczenie i rehabilitację, zakup lekarstw, sprzętu medycznego, pomocy edukacyjnych oraz na inne specjalne potrzeby. Fundacja prowadzi dla podopiecznych dwa bezpłatne ośrodki rehabilitacji. W najbliższym czasie otwiera trzeci, w którym będzie aktywizować zawodowo podopiecznych u progu dorosłości.

 

Świat Lekarza
Świat Lekarza
Świat Lekarza to opiniotwórcze pismo, portal i platforma medialna, skierowana do lekarzy, poruszająca tematykę systemu ochrony zdrowia oraz poszczególnych dziedzin medycyny, m.in. kardiologii, onkologii, pulmonologii, urologii, diabetologii, okulistyki, chorób rzadkich.

Więcej od autora

Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D