Więcej

  Zakopiańskie varia

  Już po raz trzeci początek jesieni spędzimy na Sympozjum Diabetologicznym prof. Władysława Grzeszczaka w Zakopanem.

  To są dla nas chwile, kiedy uświadamiamy sobie, że mimo iż przez cały rok piszemy o cukrzycy, ciągle musimy sie o niej uczyć. Profesor ma niezwykłą umiejętność uwalniania kreatywnej energii swoich gości, prowokuje do myślenia, do wychodzenia poza schemat myślowy.

  Już się cieszę na zakopiańskie dyskusje, których pokłosie znajdziecie w listopadowym wydaniu „Świata Lekarza”, przy okazji omawiania tematów gastroenterologicznych i… mikrobiomu, który jest odpowiedzialny między innymi za skłonność do cukrzycy.

  Wiemy, że w tym roku frekwencja będzie rekordowa i bardzo się z tego cieszymy. Po raz pierwszy publikujemy zaproszenie do odwiedzenia rekomendowanych przez Profesora miejsc w Zakopanem, choć pewnie będą z nich mogły skorzystać tylko te osoby, które zostaną tutaj kilka dni dłużej. Bo opuścić pasjonujących wykładów Sympozjum po prostu się nie da.

  Zbliżają się wybory lokalne, ciekawe czy władze Zakopanego podziękowały prof. Władysławowi Grzeszczakowi za to, że przez ponad 20 lat zaprasza rocznie ponad tysiąc znakomitych osób do stolicy Tatr?

  Dopóki tak się nie stanie, to znaczy, że samorządność lokalna nadal dojrzewa. Małe ojczyzny powinny nauczyć się doceniać swoich Przyjaciół.

  Więcej od autora

  Podobne artykuły

  ŚWIAT LEKARZA 3Dspot_img

  Najnowsze artykuły

  Pierwsze Muzyczne Spotkania Mistrzów Medycyny: Uzyskaliśmy 6 600 zł na stypendia dla młodych naukowców!

  Podczas koncertu Muzyczne Spotkania Mistrzów Medycyny miała miejsce niezwykła aukcja na rzecz II stypendium naukowego Nagrody Zaufania Złoty OTIS. Gości oczarowały pięknie arie w...

  Szkoła, gmina, system – partnerstwo przeciw epidemii otyłości i cukrzycy

  Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 22 czerwca br., zaprezentowany został raport Cities Changing Diabetes (CCD). To tzw. raport otwarcia programu w Polsce. Szkoła,...

  Koniec roku szkolnego. Zbadaj wzrok dziecka

  Końcówka czerwca to dla dzieci koniec roku szkolnego i długo wyczekiwany początek wakacji. Zanim jednak na dobre rozpoczniemy błogie lenistwo, warto sprawdzić kondycję wzroku...

  Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

  Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D