Partner
Partner
Więcej
  Partner
  Partner

  II Konferencja naukowa Pacjent post-COVID-owy. Co już wiemy, a co przed nami?

  W dniach 14-15 listopada 2022 roku odbędzie się w Warszawie II ogólnopolska konferencja naukowa pt.: „Pacjent post-COVID-owy. Co już wiemy, a co przed nami?”. Organizatorem spotkania jest Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji. Projekt powstał w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Doskonała nauka” – wsparcie konferencji naukowych. Patronat merytoryczny nad wydarzeniem objęli: Konsultant Krajowy w dziedzinie Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Konsultant Krajowy w dziedzinie Diagnostyki Laboratoryjnej, Konsultant Krajowy w dziedzinie Epidemiologii, Konsultant Krajowy w dziedzinie Farmacji Klinicznej, Konsultant Krajowy w dziedzinie Geriatrii, Konsultant Krajowy w dziedzinie Immunologii Klinicznej, Konsultant Krajowy w dziedzinie Neurologii, Konsultant Krajowy w dziedzinie Pielęgniarstwa Epidemiologicznego, Konsultant Krajowy w dziedzinie Psychologii Klinicznej, Konsultant Krajowy w dziedzinie Reumatologii.

  Celem konferencji będzie przedstawienie doświadczeń ośrodków klinicznych, które zmierzyły się z sytuacją pandemiczną w 2021 roku i kontynuowały leczenie chorych w trakcie 4–6 fali pandemii w różnych obszarach terapeutycznych. W trakcie konferencji eksperci omówią prowadzone badania kliniczne u pacjentów po przejściu COVID-19 w CWBK NIGRiR, przedstawią aktualne wyzwania i problemy opieki medycznej nad pacjentem post-COVID-owym, podejmą również aktualny temat współistnienia wirusa grypy z wirusem SARS-Cov-2, w okresie jesiennym. Wykłady poprowadzą wybitni specjaliści z wiodących ośrodków klinicznych
  w kraju oraz zaproszeni goście z zagranicy – prof. Mariano Bizzarri z Uniwersytetu Rzymskegoi „La Sapienza” oraz prof. Grzegorz Telega z Kolegium Medycznego w Wisconsin, USA. Webinary zagraniczne będą transmitowane w j. angielskim.

  Według danych WHO do dnia 12 października 2022 r. na całym świecie odnotowano ponad 623 mln potwierdzonych przypadków i ponad 6,56 mln zgonów. W Polsce zarejestrowano 6,32 ml zakażenia koronawirusem. Ponad 118 tysięcy osób zmarło z powodu COVID-19. Świat jest po doświadczeniu 6 fali COVID-19 i powoli przygotowuje się na sezon jesienno-zimowy. W tym czasie w Polsce jak i na całym świecie podjęto wielostronne działania mające na celu powszechne szczepienie. Zgodnie z danymi MZ odsetek zaszczepionych co najmniej jedną dawką szczepionki na koronawirusa wynosi w Polsce 59,43 proc. W pełni zaszczepieni stanowią 51,46 proc. całego społeczeństwa. Na syndrom po-COVID-owy (long COVID) cierpi obecnie ok. 30% pacjentów. W tym czasie pojawiły się innowacyjne metody terapii oraz system rehabilitacji pacjentów po-COVID-owych a badania nad long COVID-em są kontynuowane.

  II Konferencja naukowa, podsumowująca 3 lata doświadczeń w walce z COVID-19, odbędzie się w Auli Instytutu przy ul. Spartańskiej 1 w Warszawie, z możliwością wzięcia udziału on-online w tym wydarzeniu. Rejestracja wraz z programem konferencji jest dostępna dla wszystkich uczestników na stronie: https://postcovid.medius.com.pl/. Udział w konferencji jest nieodpłatny, po rejestracji na stronie. Wszyscy uczestnicy konferencji otrzymają drogą mailową certyfikat oraz punkty edukacyjne.

  blank

  Więcej od autora

  Podobne artykuły

  ŚWIAT LEKARZA 3Dspot_img

  Najnowsze artykuły

  Konkurs na rzecz poprawy jakości zdrowia kobiet

  Do 15 grudnia można nadsyłać projekty, których celem jest poprawa zdrowia i jakości życia kobiet. Konkurs organizuje firma Gedeon Richter we współpracy z Instytutem...

  Prof. Wierzba, dyrektor szpitala MSWiA: To nie miał być i nie będzie szpital dla VIP-ow

  To nigdy nie będzie szpital dla VIP-ów, przekształcenie CSK MSWiA w Państwowy Instytut Medyczny to szansa dla pacjentów i personelu.

  Gdy rock sięga granic muzyki, a onkologia granic medycyny, czyli XVI konferencja Polskiej Grupy Raka Płuca

  To największa naukowa konferencja onkologiczna w Polsce: onkolodzy kliniczni, pulmonolodzy, patomorfolodzy, radioterapeuci, diagności molekularni i laboratoryjni, radiolodzy podczas XVI Konferencji Polskiej Grupy Raka Płuca...

  Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

  Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D