Sieć Lekarzy Innowatorów Naczelnej Izby Lekarskiej (NIL IN) zaprasza do udziału w konkursie na wdrożenie innowacji. Konkurs kierowany jest do szerokiego grona odbiorców: lekarzy i personelu medycznego, kierownictwa placówek, personelu administracyjnego, informatyków i ekspertów ds. nowych technologii.
Konkurs odbywa się w 3 kategoriach:
• opieka ambulatoryjna – lek. Małgorzata Kiljańska
• szpitalnictwo – dr n. med. Tomasz Maciejewski
• Innowatorka/Innowator – Katarzyna Sadowska-Cioch
W konkursie udział mogą wziąć zarówno ci, którzy wdrożyli swoje innowacyjne pomysły w pojedynczych placówkach, jak i ci, których rozwiązania działają już na szeroką skalę.
Jakie projekty można zgłaszać do konkursu? „Zapraszamy do zgłaszania innowacji zarówno na małą, jak dużą skalę – w sieciach placówek lub pojedynczym gabinecie, w małych i dużych przychodniach i szpitalach. Wdrożona innowacja może dotyczyć rozwiązań organizacyjnych, informatycznych lub technologicznych. Zapraszamy do zgłaszania osób, których działalność wdrożeniowa, edukacyjna oraz w przestrzeni publicznej skutecznie wspiera innowacje w opiece zdrowotnej” – zachęcają organizatorzy.
Konkurs ma na celu promowanie nowych rozwiązań i dobrych praktyk poprzez wyróżnienie przychodni i szpitali, które wypracowały metody na skuteczne wdrożenie innowacji, oraz wyróżnienie liderów, których działania wdrożeniowe, edukacyjne i w obszarze publicznym szeroko wspierają i promują innowacje.
Zgłoszone innowacje będą oceniane według następujących kryteriów:
• Innowacyjność rozwiązania
• Skuteczność wdrożenia innowacji – czy innowacja jest wykorzystywana na co dzień, w jakiej skali
• Czy korzyści z innowacji były zmierzone z punktu widzenia lekarzy/personelu medycznego, pacjentów i placówki
• Jaka była rola lekarzy we wdrożeniu innowacji
• Jaki jest potencjał wdrożeniowy innowacji w innym podmiocie leczniczym, systemie, kraju
• W kategorii Innowatorka/Innowator dodatkowo działalność edukacyjna na rzecz innowacji (wykłady, szkolenia, publikacje itp.)
• W kategorii Innowatorka/Innowator dodatkowo działalność w przestrzeni publicznej na rzecz innowacji (np. w towarzystwach naukowych, stowarzyszeniach, związkowa itp.)
W tegorocznym konkursie do głosowania w I etapie udział weźmie społeczność NIL IN. Osoby, które należą do społeczności lub dołączą do niej do 26 sierpnia 2024 roku, będą mogły wziąć udział w głosowaniu (osoby spoza społeczności NIL IN nie będą mogły brać udziału w głosowaniu). 10 najwyżej ocenionych w każdej kategorii zgłoszeń przejdzie do II etapu oceny (przez Kapitułę Konkursu). Do Kapituły zostali zaproszeni pasjonujący się innowacjami reprezentanci sieci placówek publicznych i prywatnych, towarzystw naukowych, uczelni, instytucji publicznych, organizacji pacjenckich i innowacyjni producenci technologii.
Rejestracja zgłoszeń do 31 sierpnia. Ogłoszenie zwycięzców zaplanowano na 22 listopada. Prześlij zgłoszenie tutaj.