DOŁĄCZ DO SUBSKRYBENTÓW

NEWSLETTERA

Maksymilian Świniarski nowym prezesem TZF Polfa SA

Podziel się treścią:

 

Maksymilian Świniarski został mianowany nowym prezesem zarządu TZF Polfa SA. Decyzja została podjęta przez Radę Nadzorczą spółki po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego, do którego zgłosiło się 19 kandydatów i kandydatek. Nowy prezes zastąpi na stanowisku Jarosława Króla, który kierował spółką od czerwca 2017 roku.

Maksymilian Świniarski to lider z szerokim doświadczeniem w zarządzaniu przedsiębiorstwami i projektami. Od ponad 20 lat jest związany z branżą farmaceutyczną – pracował w największych koncernach biotechnologicznych na świecie, gdzie pełnił kluczowe funkcje oraz zdobył wiedzę i umiejętności niezbędne do zarządzania dynamicznie rozwijającą się spółką, jaką jest TZF Polfa. W strukturach takich firm jak BAYER, Eli Lilly Polska, AstraZeneca czy Synthaverse odpowiadał za wprowadzanie na rynek leków oraz z sukcesem realizował strategię rozwoju produktów z obszaru diabetologii, onkologii, kardiologii czy psychiatrii.

Pod kierownictwem Maksymiliana Świniarskiego spółka zamierza kontynuować rozpoczęte inwestycje.

– Jest mi niezmiernie miło dołączyć do zespołu TZF Polfa w tak wyjątkowym okresie. W 2024 roku rozpoczęło się kolejne, trzecie już stulecie działalności TZF Polfa, które jestem przekonany, przyniesie znaczne przyspieszenie rozwoju. Głównym celem w najbliższym czasie jest uruchomienie kluczowego dla polskiego sytemu opieki zdrowotnej i bezpieczeństwa lekowego Polski Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych – powiedział Maksymilian Świniarski.

TZF Polfa niedawno uzyskała pozwolenie na użytkowanie budynku i realizuje kolejne etapy inwestycji obejmujące kwalifikację części technologicznej obiektu.

– Komercjalizacja nowych leków będzie znaczącym wydarzeniem, wpływającym pozytywnie na bezpieczeństwo, ale przede wszystkim zdrowie pacjentów. Pragnę podkreślić, że jest to wyjątkowy projekt, również w skali europejskiej. W tym miejscu, chciałbym podziękować za olbrzymie zaangażowanie całego zespołu dedykowanego do realizacji tego oraz innych projektów. Projekt jest realizowany zgodnie z założeniami, a pozostałe projekty strategiczne, zwiększające wydajność produkcyjną oraz nowe rejestracje i wprowadzenia leków przyśpieszą rozwój Spółki – powiedział Maksymilian Świniarski.

TZF Polfa to firma, dla której jednym z priorytetów jest zapewnianie krajowego bezpieczeństwa lekowego poprzez utrzymanie dostępności najważniejszych produktów leczniczych niezależnie od sytuacji geopolitycznej. Nowy prezes stawia sobie za cel dalszy rozwój i umacnianie pozycji rynkowej TZF Polfa zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym.

– Aktualne doskonałe relacje z partnerami w Polsce i za granicą, a także nasza aktywność na arenie międzynarodowej pozwolą zwiększyć udziały rynkowe i znaczenie Spółki w polskim systemie opieki zdrowotnej. To wielkie zadanie, ale przede wszystkim odpowiedzialność za pacjentów. Jestem przekonany, że wspólnie z tak doświadczonym zespołem osiągniemy stawiane przed nami cele – podsumował Maksymilian Świniarski.

TZF Polfa SA to najstarsza firma farmaceutyczna w Polsce i jedna z najstarszych w Europie. Od 1823 roku dba o zdrowie pacjentów, dostarczając produkty lecznicze do aptek i szpitali w kraju i za granicą. Na 30 liniach produkcyjnych w ciągu roku powstaje ponad 65 milionów opakowań leków w prawie 120 formach i dawkach. TZF Polfa skupia się na produkcji w czterech głównych klasach terapeutycznych: antybiotykach, insulinach ludzkich, lekach psychotropowych i dermatologicznych. Obecnie firma realizuje budowę Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych, jedynej takiej fabryki w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, w której będą wytwarzane leki wysokoaktywne, stosowane m.in. w leczeniu chorób nowotworowych.

Gratulujemy Panu Maksymilianowi Świniarskiemu zwycięstwa w konkursie i objęcia stanowiska Prezesa w Polfie Tarchomin, firmie tak ważnej dla bezpieczeństwa lekowego Polski.

Dziękujemy Panu za wiele wspólnych prac ze „Światem Lekarza” i Nagrodą Zaufania „Złoty OTIS” w przeszłości, zwłaszcza w chwilach, kiedy ważyły się losy wprowadzenia światowego formatu do polskiej diabetologii.

Życzy powtórzenia tych sukcesów lub jeszcze większych, jeśli to w ogóle możliwie

Gratulujemy, trzymamy kciuki za Pana nową misję.

Redakcja „Świata Lekarza” i Paweł Kruś

Świat Lekarza
Świat Lekarza
Świat Lekarza to opiniotwórcze pismo, portal i platforma medialna, skierowana do lekarzy, poruszająca tematykę systemu ochrony zdrowia oraz poszczególnych dziedzin medycyny, m.in. kardiologii, onkologii, pulmonologii, urologii, diabetologii, okulistyki, chorób rzadkich.

Więcej od autora

Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D