Partner
Partner
Więcej
  Partner
  Partner

  Michał Grzybowski nowym Prezesem Philips Polska.

  Firma Philips, działająca w obszarze nowych technologii medycznych, ma nowego Prezesa Zarządu. Od 01 stycznia br. spółką w Polsce kieruje Michał Grzybowski, pełniąc jednocześnie funkcję Dyrektora dywizji Connected Care w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, Rosji oraz krajach centralnej Azji w Philips.

  Michał Grzybowski posiada 15-letnie doświadczenie w branży medycznej, w obszarze zarządzania, marketingu oraz sprzedaży, zdobyte przede wszystkim w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Z Philips związany jest od początku 2017 roku. Wcześniej pracował w takich  firmach farmaceutycznych jak GlaxoSmithKleine oraz USP Zdrowie.

  – To dla mnie zaszczyt, że Philips oprócz dotychczasowych zadań postanowił powierzyć mi funkcję Prezesa Zarządu Philips Polska. To duże wyróżnienie, ale też ogromne wyzwanie i odpowiedzialność, szczególnie w obecnej sytuacji, w której nadal tempo pracy wielu systemów ochrony zdrowia na świecie dyktowane jest przez rozwój pandemii COVID-19.  – mówi Michał Grzybowski. –Pandemia koronawirusa przedefiniowała wiele aspektów związanych z branżą medyczną i technologiczną, powodując wiele przeciążeń  ale też przyspieszając rozwój takich obszarów jak chociażby cyfryzacja, digitalizacja i telemedycyna. To pokazało nam także jak ważna dla osiągnięcia wspólnego celu i sprostania wyzwaniom, które stoją przed systemami ochrony zdrowia XXI wieku, jest współpraca pomiędzy rządami, placówkami medycznymi, lekarzami, firmami technologicznymi i oczywiście pacjentami. Cieszę się, że jako Prezes Philips Polska będę mógł kontynuować dialog i współpracę z tymi grupami. – dodaje Grzybowski.

  Michał Grzybowski ma 39 lat i jest absolwentem Wydziału Marketingu Uniwersytetu w Portsmouth w Wielkiej Brytanii oraz Wydziału Stosunków Międzynarodowych w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej (SGH). Ukończył również studia podyplomowe na kierunku digital marketing – także w Szkole Głównej Handlowej.

  O Royal Philips

  Philips to wiodący dostawca technologii medycznych, którego misją jest poprawa zdrowia osiągana poprzez kompleksową opiekę nad pacjentem, począwszy od zdrowego trybu życia, profilaktyki, po diagnostykę, leczenie i opiekę domową. Philips wykorzystuje zaawansowane technologie, analizy kliniczne oraz doświadczenia swoich partnerów, aby dostarczyć zintegrowane rozwiązania dla sektora ochrony zdrowia. Firma ma siedzibę główną w Holandii i jest liderem w obszarze diagnostyki obrazowej oraz opartego na niej leczenia, monitorowania stanu zdrowia pacjentów, informatyki medycznej, a także w dziedzinie zdrowia konsumentów i opieki domowej. Firma w 2020 roku wygenerowała sprzedaż na poziomie 19,5 miliarda dolarów, a obecnie zatrudnia ok. 82 000 pracowników w ponad 100 krajach. Informacje na temat firmy Philips można znaleźć na www.philips.pl

  Więcej od autora

  Podobne artykuły

  ŚWIAT LEKARZA 3Dspot_img

  Najnowsze artykuły

  Prof. Wierzba, dyrektor szpitala MSWiA: To nie miał być i nie będzie szpital dla VIP-ow

  To nigdy nie będzie szpital dla VIP-ów, przekształcenie CSK MSWiA w Państwowy Instytut Medyczny to szansa dla pacjentów i personelu.

  Gdy rock sięga granic muzyki, a onkologia granic medycyny, czyli XVI konferencja Polskiej Grupy Raka Płuca

  To największa naukowa konferencja onkologiczna w Polsce: onkolodzy kliniczni, pulmonolodzy, patomorfolodzy, radioterapeuci, diagności molekularni i laboratoryjni, radiolodzy podczas XVI Konferencji Polskiej Grupy Raka Płuca...

  XII Kongres Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego: zaproszenie do udziału

  Polskie Towarzystwo Lipidologiczne zaprasza do udziału wtegorocznej, XII edycji Kongresu PTL, który odbędzie się w formie hybrydowej. Kongres to dziesiątki merytorycznych wykładów, panele dyskusyjne,...

  Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

  Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D